Strona główna | Wydanie Drukowane
Rok wydania: Numer:
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TYNKI 2009/2
Drodzy Czytelnicy,

przy okazji wykonywania tynków wewnętrznych często stajemy przed dylematem, czy zamiast metody tradycyjnej nie lepiej jest zastąpić ją płytami gipsowo-kartonowymi?

Wielu wykonawców decyduje się na suchą zabudowę, zwłaszcza, że na korzyść tej technologii przemawia szybkość wykonania oraz wysoka gładkość uzyskanej powierzchni.

Dodatkowo można wykorzystać szereg urządzeń, które ułatwiają oraz przyspieszają montaż płyt na ścianach i suficie. Zwłaszcza w tym drugim przypadku ciężar i rozmiary płyt najbardziej dają się „we znaki”. W skład całego systemu urządzeń wspomagających pracę z płytami gipsowo-kartonowymi wchodzą: podnośniki, wózki, wciągarki, platformy oraz chwytaki. Głównym elementem jest podnośnik do płyt, który pozwala na samodzielne ich montowanie bez wysiłku oraz pomocy osób trzecich (str. 18).

Przy montażu nieodzowne są również wiertarko-wkrętarki i wkrętarki. Producenci tych narzędzi mają w ofertach modele przeznaczone specjalnie do pracy z płytami g-k (str. 20).

Zachęcam do lektury najnowszego wydania kwartalnika.

Artur Kuźmiuk
Redaktor naczelny

TYNKI 2009/1
Drodzy Czytelnicy,

wielu z Was zawita zapewne na początku roku do Poznania. W dniach od 20 do 23 stycznia 2009 roku odbywają się tam bowiem Międzynarodowe Targi Budownictwa „Budma”, jedne z najważniejszych w naszym regionie Europy targów budowlanych.

Na powierzchni niemal 40 tys. m kw., blisko 1200 producentów i dostawców dla branży budownictwa zaprezentuje swoje produkty i usługi.

„Budmę” warto odwiedzić nie tylko ze względu na liczbę wystawiających się firm, czy obszerną i różnorodną ofertę prezentowanych wyrobów. Rokrocznie są one okazją do prezentacji nowych produktów, które mają tam swoją premierę. Tym razem wystawcy zgłosili około 200 nowości rynkowych. Wziąwszy to pod uwagę targi zapowiadają się więc niezmiernie ciekawie.

Na targach nie zabraknie także prasy branżowej. Redakcja kwartalnika „Tynki” będzie obecna przez cały czas ich trwania. Zapraszamy na nasze stoisko 43 A znajdujące się pawilonie 3 „Ściany i fasady”.

Życzę udanych targów oraz pełnego sukcesów Nowego 2009 Roku.

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa
TYNKI 2008/1
Drodzy Czytelnicy,

właśnie trzymacie w rękach pierwszy numer nowego magazynu o tynkach.

„Tynki” to kwartalnik, który ma być źródłem fachowych informacji przydatnych nie tylko wykonawcom, lecz także projektantom i architektom, inwestorom i administratorom nieruchomości. Znajdą się w nim artykuły na temat materiałów – tynków, farb, systemów dociepleniowych oraz sprzętu i narzędzi. Mamy nadzieję, że informacje te okażą się nie tylko pomocne przy wyborze odpowiednich produktów, ale pozwolą na ich prawidłowe zastosowanie.

W „Tynkach” nie zabraknie także opisów realizacji – prawidłowe rozwiązania zawsze są warte szerszej prezentacji, a przy okazji mogą być wskazówką dla innych wykonawców. Będziemy pokazywać także popełnione błędy i udzielać rad jak ich uniknąć.

W działach „Sprzęt” i „Produkty” znajdą się opisy nowości, właśnie wprowadzanych na rynek oraz już znanych, ale zasługujących na bliższe omówienie.

Kolejny numer kwartalnika „Tynki” ukaże się w styczniu 2009 roku, a tymczasem zapraszamy do lektury i pozostajemy z nadzieją, że nasze nowe wydawnictwo stanie się nieodłącznym elementem w Państwa pracy.

Zapraszam do lektury

Artur Kuźmiuk
Redaktor naczelny
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej