Strona główna | Wydanie Drukowane
Rok wydania: Numer:
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TYNKI 2015/6
Drodzy Czytelnicy,
Niech nadchodzące
Święta Bożego Narodzenia
będą pełne radości i spokoju
w gronie najbliższych,
a Nowy 2016 rok niech przyniesie
Państwu zadowolenie i satysfakcję z podjętych, osobistych i zawodowych, wyzwań.

Serdecznie dziękujemy
za dotychczasową współpracę
i życzymy wszystkiego dobrego.

Redakcja magazynu TYNKI

TYNKI 2015/5
Drodzy Czytelnicy,

według analiz prowadzonych przez TNS Polska, optymistyczne nastroje w branży ociepleń wynikają z zauważalnego wzrostu aktywności na rynku budownictwa mieszkaniowego.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z których wynika, że  cztery miesiące 2015 roku upłynęły pod znakiem wzrostu liczby  mieszkań z wydanymi pozwoleniami na ich budowę oraz na mieszkania, których budowa została rozpoczęta (odpowiednio 10,5 oraz 9,8 procent więcej niż w tym samym okresie 2014 roku). Natomiast w produkcji budowlano-montażowej zanotowano wzrost o 8,5 procent.

Na korzystne prognozy w branży mogą mieć wpływ zachęcające wskaźniki makroekonomiczne, niski poziom stóp procentowych,  zaplanowane, na lata 2014-2020, fundusze unijne oraz wdrażany program Mieszkanie dla Młodych.

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania magazynu Tynki, zachęcając do zapoznania się z ciekawymi artykułami i informacjami branżowymi.


Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa
TYNKI 2015/2
Drodzy Czytelnicy,

z danych opublikowanych przez GUS wynika, że ogólny klimat koniunktury w sekcji budownictwo w maju poprawia się w porównaniu z poprzedzającymi miesiącami. Bardziej optymistyczne są również oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej.

Niestety problemem w dalszym ciągu pozostają opóźnione płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe, nadal sygnalizowany jest ich wzrost. Przedsiębiorcy spodziewają się również nieznacznego spadku cen robót budowlano-montażowych.

Maj jest trzecim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się nieznacznego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych.

W drugiej połowie roku mają w końcu ruszyć nowe konkursy o dotacje unijne z perspektywy 2014–2020, co dodatkowo pobudzi rynek budowlany i korzystnie wpłynie na inwestycje w tym sektorze gospodarki.

Zapraszam do lektury bieżącego wydania magazynu TYNKI.


Beata Gozdur
Redaktor naczelny
TYNKI 2015/1
Drodzy Czytelnicy,

w Waszych rękach kolejne wydanie TYNKÓW. Okres zimowy to czas na prace wewnątrz budynków, dlatego skupiamy się w tym wydaniu na farbach i produktach do aranżacji wnętrz.

Chociaż za oknami pada śnieg, firmy budowlane myślą już o rozpoczęciu sezonu na prace przy elewacjach budynków. To dobry czas na zaprezentowanie nowości produktowych na 2015 rok, który zapowiada się bardzo obiecująco, jeśli chodzi o inwestycje. Warto skorzystać ze szkoleń, zanim jeszcze rozpocznie się sezon, bo później nie będzie na to czasu.

W wolnej chwili proponuję odwiedzić targi budowlane – Sibex w Sosnowcu, Interbud w Łodzi, Budma w Poznaniu, to okazja do nawiązania nowych kontaktów i zdobycia kolejnych zleceń. Dwumiesięcznik TYNKI będzie dostępny na każdej z wymienionych imprez targowych.

Życzę miłej lektury!


Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Jak ocieplić drewnianą ścianę szkieletową?

Fasady wentylowane to konstrukcja, która coraz częściej gości na polskim placu budowy. Zwłaszcza, gdy tak wiele uwagi w dyskusji branżowej poświęca się zagadnieniu zdrowych budynków oraz sprawnej cyrkulacji powietrza w obiektach. W kontekście ścian zewnętrznych, wielu inwestorów decyduje się więc dzisiaj na lekką technologię szkieletową. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak bezbłędnie wykonać ocieplenie drewnianej ściany szkieletowej. Czytaj więcej