Strona główna | Wydanie Drukowane
Rok wydania: Numer:
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TYNKI 2015/6
Drodzy Czytelnicy,
Niech nadchodzące
Święta Bożego Narodzenia
będą pełne radości i spokoju
w gronie najbliższych,
a Nowy 2016 rok niech przyniesie
Państwu zadowolenie i satysfakcję z podjętych, osobistych i zawodowych, wyzwań.

Serdecznie dziękujemy
za dotychczasową współpracę
i życzymy wszystkiego dobrego.

Redakcja magazynu TYNKI

TYNKI 2015/5
Drodzy Czytelnicy,

według analiz prowadzonych przez TNS Polska, optymistyczne nastroje w branży ociepleń wynikają z zauważalnego wzrostu aktywności na rynku budownictwa mieszkaniowego.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z których wynika, że  cztery miesiące 2015 roku upłynęły pod znakiem wzrostu liczby  mieszkań z wydanymi pozwoleniami na ich budowę oraz na mieszkania, których budowa została rozpoczęta (odpowiednio 10,5 oraz 9,8 procent więcej niż w tym samym okresie 2014 roku). Natomiast w produkcji budowlano-montażowej zanotowano wzrost o 8,5 procent.

Na korzystne prognozy w branży mogą mieć wpływ zachęcające wskaźniki makroekonomiczne, niski poziom stóp procentowych,  zaplanowane, na lata 2014-2020, fundusze unijne oraz wdrażany program Mieszkanie dla Młodych.

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania magazynu Tynki, zachęcając do zapoznania się z ciekawymi artykułami i informacjami branżowymi.


Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa
TYNKI 2015/2
Drodzy Czytelnicy,

z danych opublikowanych przez GUS wynika, że ogólny klimat koniunktury w sekcji budownictwo w maju poprawia się w porównaniu z poprzedzającymi miesiącami. Bardziej optymistyczne są również oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej.

Niestety problemem w dalszym ciągu pozostają opóźnione płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe, nadal sygnalizowany jest ich wzrost. Przedsiębiorcy spodziewają się również nieznacznego spadku cen robót budowlano-montażowych.

Maj jest trzecim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się nieznacznego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych.

W drugiej połowie roku mają w końcu ruszyć nowe konkursy o dotacje unijne z perspektywy 2014–2020, co dodatkowo pobudzi rynek budowlany i korzystnie wpłynie na inwestycje w tym sektorze gospodarki.

Zapraszam do lektury bieżącego wydania magazynu TYNKI.


Beata Gozdur
Redaktor naczelny
TYNKI 2015/1
Drodzy Czytelnicy,

w Waszych rękach kolejne wydanie TYNKÓW. Okres zimowy to czas na prace wewnątrz budynków, dlatego skupiamy się w tym wydaniu na farbach i produktach do aranżacji wnętrz.

Chociaż za oknami pada śnieg, firmy budowlane myślą już o rozpoczęciu sezonu na prace przy elewacjach budynków. To dobry czas na zaprezentowanie nowości produktowych na 2015 rok, który zapowiada się bardzo obiecująco, jeśli chodzi o inwestycje. Warto skorzystać ze szkoleń, zanim jeszcze rozpocznie się sezon, bo później nie będzie na to czasu.

W wolnej chwili proponuję odwiedzić targi budowlane – Sibex w Sosnowcu, Interbud w Łodzi, Budma w Poznaniu, to okazja do nawiązania nowych kontaktów i zdobycia kolejnych zleceń. Dwumiesięcznik TYNKI będzie dostępny na każdej z wymienionych imprez targowych.

Życzę miłej lektury!


Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej