Adaptacja akustyczna przestrzeni biurowych z Heradesign
Dzisiejsze biura to już nie tylko miejsca pracy - to również wizytówki firm i jedne z kluczowych elementów ich kultury organizacyjnej. Dlatego też powinny one odznaczać się nie tylko odpowiednią funkcjonalnością, ale i dobrą akustyką oraz oryginalnym designem.
Biuro Sanitec KOŁO, Warszawa. Dzielone przestrzenie biurowe powinny odznaczać się jak najmniejszym poziomem pogłosu oraz wysoką zrozumiałością mowy na małej odległości
W epoce przemysłowej, kiedy pracownicy byli często nazywani "dodatkiem do maszyn", przestrzenie biurowe miały przede wszystkim umożliwiać wykonywanie swoich obowiązków - na komfort pracy nie zwracano praktycznie uwagi. W chwili obecnej mamy do czynienia z gospodarką opartą na wiedzy, gdzie kluczową rolę odgrywają ludzie oraz posiadane przez nich wiedza i umiejętności. Ważną rolę w uwolnieniu ich potencjału odgrywa zapewnienie im komfortu pracy.
Przestrzeń typu open space, Biuro Berry Cal, Szwajcaria. Zastosowanie płyt Heradesign we wnętrzach typu open space umożliwia ograniczenie zasięgu dźwięku, aby hałas z jednego stanowiska pracy nie przeszkadzał innym osobom
W związku z tym zmianie uległa rola jaką odgrywają przestrzenie biurowe. Spędzamy w pracy coraz więcej czasu przez co staje się ona dla nas prawie drugim domem. Ważne jest, aby wnętrza biurowe gwarantowały odpowiedni komfort nie tylko pracy, ale również odpoczynku i nawiązywania relacji międzyludzkich.
Komfort przede wszystkim
Kwestia stworzenia odpowiedniej akustyki pomieszczeń biurowych odgrywa tutaj dużą rolę. Dąży się do takiego dostosowania akustycznego pomieszczeń, aby w jak największym stopniu redukowały one hałas emitowany przez urządzenia biurowe i innych pracowników. Z drugiej strony podstawą funkcjonowania organizacji jest aktywność i praca zespołowa, co jest niemożliwe bez odpowiedniej komunikacji. Utrudnianie jej to spadek aktywności pracowników, a co za tym idzie mniejsze zyski dla przedsiębiorstwa. Ponadto należy pamiętać, że kompleksy biurowe składają się z wielu pomieszczeń o różnych funkcjach i różnych wymaganiach w zakresie akustyki.
Heradesign dla biur
Produkty marki Heradesign umożliwiają odpowiednie dostosowanie akustyki wnętrz do wymogów organizacyjnych. Wełna drzewna wykorzystywana do ich produkcji jest gwarantem odpowiedniego wyciszenia wnętrza, oraz m.in. wysokiej wytrzymałości czy bezpieczeństwa pożarowego w miejscu pracy - wszystko to przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.
Wskaźnik absorpcji dźwięku o wartości do 95% zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Ma to szczególne znaczenie w wydzielonych komórkach biurowych. Osoby przebywające w nich są odcięte od hałasu płynącego z innych pomieszczeń, a przede wszystkim z korytarza, co sprzyja koncentracji oraz komfortowi pracy.
Sala konferencyjna, Biuro - wyspa. Ze względu na większą powierzchnię oraz konieczność przekazywania komunikatów werbalnych na większej odległości sale konferencyjne powinny odznaczać się czasem pogłosu w przedziale 0,8 – 1,1 s
We wnętrzach typu open space dochodzi do tego umożliwienie pracownikom efektywnej komunikacji na nieco większej przestrzeni - czas pogłosu powinien więc być odpowiednio większy (0,4 - 0,5 s.) przy natężeniu dźwięku 35 dB dla częstotliwości 250 - 4000 Hz. W przypadku sal konferencyjnych powinien on natomiast mieścić się w przedziale 0,8 - 1,1 s. przy 40 dB. Różnorodność rozwiązań systemowych z oferty Heradesign pozwala na dostosowanie czasu pogłosu do wymagań funkcjonalnych. Istnieje również możliwość punktowej optymalizacji czasu pogłosu dla różnych obszarów jednego pomieszczenia.
Nie tylko akustyka
Zalety systemów Heradesign dotyczą nie tylko ich właściwości akustycznych, ale i aranżacyjnych. Różnorodne sposoby aplikacji systemów, 17 typów krawędzi płyt, oraz nadanie powierzchni dowolnego koloru z palety RAL, NCS czy StoColor, umożliwiają realizację we wnętrzu każdej koncepcji architektonicznej. Dzięki temu pomieszczenie biurowe może stać się jednym z elementów kultury organizacyjnej firmy wprawiającym pracowników w dobre samopoczucie, utożsamiającym ich z zakładem pracy, czy też będącym wizytówką dla gości. Możliwość wielokrotnego malowania pozwala dodatkowo na bezproblemową zmianę kolorystyki wnętrza w każdym momencie i bez obniżania własności akustycznych.
Korytarz w Biurze Awbud, Furgasówka. Biurowe korytarze są dla pracowników miejscem wielu nieformalnych spotkań dlatego też powinny posiadać właściwości akustyczne ułatwiające konwersację. Z drugiej strony hałas nie powinien przedostawać się do sąsiadujących z nimi pomieszczeń
Systemy Heradesign łączą więc w sobie z jednej strony wysoką funkcjonalność, a z drugiej nowoczesny design, a wyposażone w nie biura spełniają wszelkie standardy nowoczesnego miejsca pracy.
Źródło i zdjęcia: Heradesign
CZYTAJ WIĘCEJ
Knauf AMF i Heradesign - dwie silne marki pod jednym dachem
Przemalowywanie powłok malarskich w lokalach biurowych
"Wnętrze z wyobraźnią" - konkurs Knauf AMF i Heradesign
Akustyka w obiektach edukacyjnych? Kompleksowe rozwiązania Knauf AMF
Wełna drzewna marki Heradesign(R) w obiektach sportowych
Aranżacja restauracji przy pomocy płyt marki Heradesign
Funkcjonalność oraz unikalne wzornictwo płyt marki Heradesign
Produkty akustyczne Knauf AMF zamienią wnętrze mieszkania w małą salę kinową
Katalog rozwiązań akustycznych
System Rigiton - profesjonalne rozwiązania poprawiające komfort akustyczny
Dekoral Fashion: Kolory mają znaczenie dla efektywnej pracy
Systemy akustyczne firmy Knauf AMF w obiektach hotelowych
Sufity Europy - realizacje z wykorzystaniem paneli akustycznych Heradesign
Płyty akustyczne marki Heradesign w starym młynie
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia