Strona główna | Raport specjalny: Ocieplenie domu

Raport specjalny: Ocieplenie domu

Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrze izolujące nas od zimna docieplenie domu. Czym jednak kierować się przy jego wyborze i na co zwracać szczególną uwagę? Czy wysoka cena przekłada się na jakość materiałów? Sprawdź!


Serwis Skąpiec.pl znalazł odpowiedzi na te pytania i umieścił je w najnowszym raporcie. To, ile wyniesie nas docieplenie domu, w dużej mierze zależy od wybranej przez nas metody wykonania warstwy docieplającej (przy użyciu styropianu fasadowego lub wełny mineralnej). Innym czynnikiem, który znacznie wpływa na cenę całego przedsięwzięcia, jest rodzaj zastosowanej warstwy izolacyjnej, na którą składają się siatka z włókna szklanego i zaprawa do jej zatapiania. Naszej uwadze nie może ujść również koszt nabycia gruntu podtynkowego oraz tynku. W kosztorys prac związanych z dociepleniem domu warto również wliczyć wydatki poniesione na zakup podkładów i farb do pokrycia zewnętrznej warstwy budynku, choć materiały te nie służą bezpośrednio izolacji domu od zimna, a jedynie poprawie wyglądu jego fasady.

Z tego właśnie powodu w pierwszej części raportu podjęto się sprawdzenia, które materiały przeznaczone do docieplenia są warte szczególnej uwagi kupujących. Na podstawie danych z ostatniego kwartału przygotowano listę uwzględniającą wszystkie tworzywa niezbędne do wykonania warstwy izolacyjnej domu. Pod lupę wzięto zarówno produkty o najniższej cenie, jak i te, które cieszyły się największą popularnością.

W drugiej części raportu znalazło się z kolei miejsce na wypowiedzi ekspertów. Specjaliści w dziedzinie docieplenia w przystępny sposób podpowiadają, czym należy się kierować przy wyborze konkretnego rodzaju materiałów i z jakimi kosztami musimy się liczyć. Zdradzają również, które części domu wymagają szczególnej izolacji, ponieważ najszybciej tracą ciepło.

Pełen raport pobrać można ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/24/   

Źródło i grafika: www.skapiec.pl


PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej