Strona główna | ProduktySpoina z efektem perlenia

Spoina z efektem perlenia

Efektowną łazienkową posadzkę lub ścianę, nie zapewni tylko wybór ładnych płytek, ale przede wszystkim dobór odpowiednich materiałów, solidność wykonania i dopracowanie detali. Istotnym elementem przy klejeniu płytek jest spoiwo, które zapewnia trwałość i wizualny efekt końcowy.

Bolix Aquastop, to zaprawa spoinująca z efektem perlenia. Posiada właściwości mrozo- i wodoodporne, dzięki czemu można stosować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Efekt perlenia, czyli pewien rodzaj impregnacji, znacząco poprawia ochronę płytek przed wilgocią, ponieważ zapobiega jej wchłanianiu - utrzymuje krople wody na powierzchni, tworząc "perełki" (stąd nazwa), dzięki czemu łatwiej ją usunąć, nie niszcząc spoiwa.

Zaprawa dobrze sprawdza się w połączeniu z płytkami ceramicznymi i kamiennymi, a także ze szklanymi okładzinami ściennymi, płytami betonowymi oraz mozaiką gruntową. Należy do grupy spoin drobnoziarnistych. Pozwala wykonać warstwę o grubości od 2 do 6 mm. Cechą charakterystyczną spoiny jest wysoka przyczepność, zapewniająca  trwałość i dobre dopasowanie do płytek. Jej zaletą są również długotrwałe kolory, a ich wybór jest bardzo duży  - producent oferuje aż 20 odcieni.

Dane techniczne:
  • Producent: Bolix   
  • Produkt: zaprawa spoinująca Bolix Aquastop
  • Zużycie: 0,35 kg/ m²   
  • Temperatura stosowania: od +5 °C do +25 °C
  • Spoinowanie: po 48 godzinach (od przyklejenia płytek)
  • Proporcje mieszania: 1,1÷1,25 l wody na 5 kg spoiny
  • Cena wg producenta: od 6,59 zł/kg brutto w zależności o koloru i opakowania
Źródło i zdjęcie: Bolix

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolix F-RSLP - farba renowacyjna z efektem perlenia



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej