Strona główna | ProduktyCiepłe fundamenty izolowane szarym styropianem

Ciepłe fundamenty izolowane szarym styropianem

Właściwa termoizolacja ścian i dachu to za mało. Bez odpowiedniego docieplenia fundamentów, nie można mówić o domu energooszczędnym. Najbardziej efektywnym izolacji tej części budynku są nowe płyty styropianowe Swisspor Hydro Lambda.

Swisspor HYDRO Lambda, to nowoczesne, specjalistyczne płyty do izolacji fundamentów, produkowane z hydrofobowego surowca z dodatkiem grafitu, metodą wtrysku do formy. Technologia produkcji nadaje płytom właściwości znacznie przewyższające tradycyjne płyty styropianowe.

Na tle innych materiałów do izolacji fundamentów styropian Swisspor HYDRO Lambda wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi ( ≤0,031 [W/mK]). Z tego względu jest zalecany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.


Oprócz rewelacyjnych parametrów termoizolacyjnych HYDRO Lambda charakteryzuje się optymalnie dobraną do zastosowań fundamentowych wytrzymałością mechaniczną (CS(10) ≥ 100 [kPa]) oraz obniżoną nasiąkliwością (≤ 3,5 [%]). Dzięki temu styropian zachowuje właściwości termoizolacyjne w wilgotnym środowisku jakim jest grunt.

Wprowadzenie na rynek hydrofobowych płyt HYDRO Lambda uzupełniło istotną lukę rynkową w ofercie styropianów szarych. Teraz szarym styropianem o doskonałej izolacyjności termicznej można ocieplić każdą część budynku od fundamentu, aż po dach. Styropian Swisspor HYDRO Lambda posiada certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Źródło i zdjęcia: Swisspor

CZYTAJ WIĘCEJ

System Turbo Grafit firmy Kreisel
Styropian "odprężony" - Swisspor Lambda White fasada już na rynku
Styrafix G - poliuretanowy klej do styropianu grafitowego
Grafitowe płyty styropianowe z nanosrebrem
Biały vs. szary - jaki styropian wybrać na elewację?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej