Strona główna | ProduktyEfekt deski na ścianie

Efekt deski na ścianie

Drewniane motywy zdobnicze na ścianach wprowadzają do pomieszczeń klimat przytulności, naturalności i domowego ciepła. Jak je wykonać bez wykorzystania prawdziwego drewna? Wystarczy podkład, tynk i preparat lazurujący…

Efekt Deska to propozycja stworzenia aranżacji inspirowanej ponadczasowym urokiem tego naturalnego materiału. Rozwiązanie oparte na trzech preparatach marki Bolix, pozwala szybko i skutecznie nadać ścianie niepowtarzalny wygląd. Pierwszy etap działań obejmuje standardowe wzmocnienie jej poprzez aplikację podkładu tynkarskiego.

Tak przygotowane podłoże pokrywa się następnie akrylowym tynkiem rolkowym, stanowiącym podstawę do kreowania atrakcyjnych motywów. To na nim wyprowadza się, za pomocą stempla, pożądane wzornictwo. Kolejny krok obejmuje delikatne przeszlifowanie powłoki. Po wyschnięciu jest ona gotowa do rozprowadzenia preparatu lazurującego dającego efekt smużenia. Ostatni etap polega na zebraniu z powierzchni nadmiaru materiału (za pomocą pacy z tworzywa sztucznego z gumą).

Elementy składowe rozwiązania:
  • Podkład tynkarski - BOLIX OP
  • Modelowany, akrylowy, cienkowarstwowy tynk rolkowy - BOLIX TR (lub opcjonalnie: akrylowa masa tynkarska - BOLIX Forte ACRYL EFFECT)
  • Preparat lazurujący do efektu smużenia - BOLIX DECO Lazur

Źródło i zdjęcie: Bolix

CZYTAJ WIĘCEJ

Baranek i mozaika - wybieramy efekt dekoracyjny tynku
Brokat na ścianie ciekawym efektem dekoracyjnym
Nowe tynki Alpol - imitacje cegły, kamienia i deski
Stonowane kolory farb i tynków wewnętrznych z dekoracyjnym efektem
Elewacyjne kontrasty kolorystyczne i efekty dekoracyjne
Deco Lazur: Efekt inspirowany wyobraźnią
System z deską elewacyjną - dekoracyjne wykończenie elewacji
Szlachetny tynk dekoracyjny imitujący deskę elewacyjną



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej