Funkcjonalność oraz unikalne wzornictwo płyt marki Heradesign
100 gram funkcjonalności i unikalnego wzornictwa płyt marki Heradesign, do tego 150 gram inwencji twórczej projektanta - oto przepis na sufit doskonały… a w zasadzie dlaczego tylko sufit? Unikalne właściwości tego materiału pozwalają na prawdziwe fajerwerki kreatywności.
Płyty Heradesign w restauracji Picasso w Hiszpanii
Restauracja, dyskoteka, pub, muzeum, galeria - to miejsca lubiane przez architektów. Dlaczego? Bynajmniej nie tylko dlatego, że projektanci są ich bywalcami - po prostu mają tu szerokie pole do popisu i możliwość pokazania nawet najbardziej niekonwencjonalnych pomysłów projektowych. Z drugiej strony obiekty takie muszą spełniać szereg wymogów (jako obiekty użyteczności publicznej), co często tę inwencję ogranicza. Na szczęście jest na to rada - przynajmniej w zakresie akustyki, bezpieczeństwa i ekologii. Wszystko za sprawą płyt akustycznych Heradesign - idealnego połączenia właściwości z dziedziny fizyki budowli z unikalnym wzornictwem.
"Nie ukrywajmy, że przy realizacji obiektów użyteczności publicznej najważniejsze dla inwestora są wymogi techniczne, co jest z resztą jak najbardziej logiczne. Na nic zachwyty nad piękną aranżacją lokalu, jeśli budynek nie będzie spełniał podstawowych norm bezpieczeństwa" - mówi Romuald Wilk, product manager marki Heradesign.
Idealny produkt powinien więc zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom oraz spełniać wysokie wymagania wzornicze projektantów. Takie rozwiązania oferuje marka Heradesign. "Wełna drzewna, z której produkowane są nasze płyty, charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Inwestorzy będą więc w pełni zadowoleni z naszych rozwiązań, a architekci mogą z czystym sumieniem zabrać się za aranżację wnętrz z ich wykorzystaniem. A możliwości mają prawie nieograniczone" - dodaje Romuald Wilk.
Najlepszym dowodem na to są wyjątkowe realizacje z wykorzystaniem systemów marki Heradesign. Połączenie wyobraźni architektów i unikalnego produktu oznacza jedno - niepowtarzalne wnętrze.
Różnokolorowe płyty Heradesign (dostępne w każdym kolorze palety RAL) zdobią sufity wielu lokali gastronomicznych - m.in. restauracji sieci Mc’Donalds czy Burger King. Ich standardowy wygląd okazał się jednak niewystarczający dla projektantów hiszpańskiej restauracji Picasso.
Aby "rozweselić" sufit podwieszany oraz dopasować go do klimatu wnętrza projektanci postanowili nanieść na płyty różnokolorowe grafiki. Kieliszki, butelki i inne elementy wyposażenia restauracji w charakterze twórczości Pabla Picassa zostały wykonane na miejscu budowy przez artystę grafika. Efektem połączenia jego inwencji twórczej z właściwościami płyt Heradesign jest sufit od którego wprost nie można oderwać wzroku.
Ciekawy pomysł na wykorzystanie płyt akustycznych marki Heradesign mieli architekci projektujący rosyjską restaurację Orel. Zamiast na suficie zdecydowano się na zamontowanie ich na ścianie, na specjalnej konstrukcji. Wykorzystano płyty w kolorze ciemnoszarym, z czarnymi obramówkami, ale znakiem rozpoznawczym obiektu są wymyślne nadruki imitujące m.in. cień rzucany przez świeczniki, które nadają pomieszczeniu elegancji i tajemniczości.
Na płytach z wełny drzewnej marki Heradesign na życzenie można wykonać dowolny nadruk. Dosyć dosłownie postanowili wykorzystać to projektanci austriackiego muzeum sztuki modernizmu, którzy nadrukowali na płytach opis jednej z ekspozycji. Ścianka z szarych płyt akustycznych Heradesign ma niewidoczną konstrukcję i wtapia się w ascetyczne, muzealne wnętrze. Nieszablonowy materiał i nieszablonowe pomysły - to z pewnością przepis na sukces aranżacyjny.
Restauracja Orel, Rosja. Ciekawy pomysł na wykorzystanie płyt akustycznych marki Heradesign mieli architekci projektujący rosyjską restaurację Orel. Zamiast na suficie zdecydowano się na zamontowanie ich na ścianie, na specjalnej podkonstrukcji. Wykorzystano płyty w kolorze ciemnoszarym, z czarnymi obramówkami, a znakiem rozpoznawczym obiektu są wymyślne nadruki imitujące m.in. cień rzucany przez świeczniki, które nadają pomieszczeniu elegancji i tajemniczości.
Muzeum sztuki modernizmu, Austria. Na płytach z wełny drzewnej marki Heradesign na życzenie można wykonać dowolny nadruk. Dosyć dosłownie postanowili wykorzystać to projektanci austriackiego muzeum sztuki modernizmu, którzy nadrukowali na płytach opis jednej z ekspozycji. Ścianka z szarych płyt akustycznych Heradesign ma niewidoczną konstrukcję i wtapia się w ascetyczne, muzealne wnętrze.
Źródło i zdjęcia: Knauf AMF
CZYTAJ WIĘCEJ
Systemy akustyczne do ścian i sufitów Heradesign
Adaptacja akustyczna przestrzeni biurowych z Heradesign
Knauf AMF i Heradesign - dwie silne marki pod jednym dachem
Wełna drzewna marki Heradesign(R) w obiektach sportowych
Knauf AMF: konkurs "Wnętrze z wyobraźnią" rozstrzygnięty
W służbie zdrowiu - Knauf AMF szkoli projektantów obiektów medycznych
Aranżacja restauracji przy pomocy płyt marki Heradesign
Knauf AMF radzi: jak skutecznie wyciszyć małe biura?
Systemy akustyczne firmy Knauf AMF w obiektach hotelowych
Sufity Europy - realizacje z wykorzystaniem paneli akustycznych Heradesign
Płyty akustyczne marki Heradesign w starym młynie
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia