Innowacyjne zaprawy fugowe w asortymencie Sopro
4 maja katalog produktowy Sopro rozszerzył się o nowe propozycje zapraw fugowych. Do dobrze znanych produktów dołączyły: FEP Plus - ułatwiająca i przyspieszająca prace glazurnicze następczyni fugi inwestycyjnej FEP; jeszcze bardziej wytrzymała zaprawa PFM, przeznaczona do spoinowania kostki brukowej; a także unikat na polskim rynku chemii budowlanej, powstały w odpowiedzi na potrzeby glazurników pracujących przy dużych inwestycjach - FL FLOOR - rozpływna zaprawa fugowa oszczędzająca czas glazurnika, której bardzo płynna konsystencja pozwala na szybkie fugowanie nawet bardzo dużych powierzchni w pozycji stojącej za pomocą specjalnej rakli. Do szerokiej palety barw dobrze znanych zapraw dołączył zaś nowy odcień szarości - basalt 64.
Jakość potwierdzona badaniami
W odpowiedzi na potrzeby profesjonalistów Sopro przeprowadziło szereg badań nad poprawą jakości pracy z następczynią dobrze znanej zaprawy FEP, stawiając zarówno na szeroki wachlarz udogodnień montażowych, jak i walory estetyczne. Nowy FEP Plus to przede wszystkim zmieniona receptura, która pozwoliła na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów obrabialności. Producent postawił na wykorzystanie drobniejszego kruszywa, umożliwiającego znacznie łatwiejszą obróbkę. Mieszanie składników, a także wbudowywanie fugi, zwłaszcza dzięki uzyskaniu plastycznej konsystencji, przebiega teraz jeszcze sprawniej, co znacznie przyspiesza te newralgiczne etapy pracy glazurniczej. Dodatkowo, nowy skład pozwala na dłuższy okres przechowywania produktu, wydłużony w tym wypadku o 18 miesięcy - FEP PLUS zachowa swoje właściwości przez 2 lata od momentu pierwszego otwarcia opakowania.
Zbierając opinie wykonawców, Sopro wprowadziło do oferty 9 kolorów zaprawy FEP PLUS, a także, co jest zupełną nowością - fugę transparentną, wytworzoną ze specjalnie dobranego kruszywa. FEP PLUS wzbogacono o naturalnie barwione piaski kwarcowe, co gwarantuje uzyskanie wyrazistej i trwałej kolorystyki. Zaprawę można również połączyć ze srebrnym lub złotym brokatem z oferty Sopro.
Produkt dostępny w worku 5 kg.
Nacisk na wytrzymałość
Przy układaniu kostki brukowej na podbudowie betonowej w obszarach średnio i mocno obciążonych ruchem kołowym, np. na rondach i placach do zawracania, głównych drogach czy parkingach dla samochodów ciężarowych i autobusów, a także na mostach i w kanałach odwadniających, należy stosować zaprawy fugowe nieprzepuszczalne dla wody, odporne na oddziaływanie podwyższonych obciążeń i o wysokiej wytrzymałości na ściskanie i ścieranie. Dla obszarów o średnim i wysokim obciążeniu ruchem, firma Sopro oferuje udoskonaloną, cementową, szybkowiążącą, zawierającą tras zaprawę do fugowania kostki brukowej Sopro PFM. Fuga ta przeznaczona jest do szczelin o szerokości od 5 do 30 mm. Szczególnie poleca się ją do stosowania na drogach, w mocno obciążonych strefach hamowania i ruchu, ale może być także użyta w małej architekturze ogrodowej i krajobrazowej. Nowa, udoskonalona receptura gwarantuje podniesioną wytrzymałość na ściskanie o kilkadziesiąt procent - w nowej zaprawie PFM wynosi bowiem 55 N.
W trosce o zdrowie i czas
Cementowa, wysokowytrzymała, szybkowiążąca zaprawa fugowa FL FLOOR to przełom w dziedzinie zapraw fugowych dedykowanych wielkokubatorowym inwestycjom - zarówno pod względem jakości, przyspieszenia prac, jak i ochrony przed typowymi przypadłościami zawodowymi, z którymi borykają się profesjonaliści od wielu lat pracujący w branży. Innowacyjna, wysoce płynna konsystencja pozwala na wbudowanie fugi na bardzo dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie, niwelując konieczność niewygodnej pozycji podczas spoinowania. FL FLOOR, dzięki rozpływnej formule, może być bowiem aplikowana na stojąco za pomocą specjalnej rakli, co w znacznym stopniu eliminuje ból kręgosłupa i kolan podczas długich godzin prac glazurniczych.
Dzięki zastosowaniu technologii Mikrodur®, FL FLOOR charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na obciążenia mechaniczne i ścieranie, wykazuje również wysoki stopień wytrzymałości termicznej oraz reakcji na agresywne środki chemiczne, co sprawia, że idealnie sprawdzi się w obiektach przemysłowych, biurowcach, obiektach handlowych oraz budynkach użyteczności publicznej, a także w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. FL FLOOR znajdzie zastosowanie również w przypadku prac terminowych - możliwość chodzenia po powierzchni następuje już po 2 godzinach po stwardnieniu zaprawy, zaś obciążanie zaledwie po 4 godzinach. Zaprawa występuje w 4 kolorach: szarym, betonowo szarym, antracytowym oraz bazaltowym z możliwością wzbogacenia srebrnym lub złotym brokatem.
Produkt dostępny w opakowaniu 25kg.
Źródło i zdjęcie: Sopro
CZYTAJ WIĘCEJ
Ekologiczna chemia budowlana firmy Sopro
Pierwszy pasywny budynek wielorodzinny w Polsce z materiałami Sopro
Zaprawa klejowa Sopro No.1 - ponadczasowa ikona jakości
Wywiad z Prezesem Zarządu firmy Sopro Polska
Sposób na wilgoć. Uszczelnienie Sopro 523
Sopro wprowadza do oferty szeroki wachlarz nowych produktów
Fugi - czyli jak za pomocą drobnego detalu odmienić wygląd płytek ceramicznych
Tam, gdzie estetyka spotyka funkcjonalność. Wybieramy zaprawę fugową do kuchni
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia