Łączniki termoizolacyjne Isokorb - swoboda projektowania balkonów
Balkon to wyjątkowe miejsce - nie tylko w okresie letnim, kiedy to sprzyja relaksowi, a także pozwala na rozwijanie ogrodniczych pasji poprzez uprawę ziół czy kwiatów. Balkony są również dopełnieniem oraz ozdobą bryły budynku, podkreślają estetykę elewacji lub nadają obiektowi zupełnie nowego charakteru. Ważne, aby projektując konstrukcje balkonowe zdecydować się na rozwiązania, które zapewnią nam swobodę projektowania, a także pozwolą zachować dobrą izolacyjność i trwałość.
Połączenie nowoczesnego, atrakcyjnego budownictwa oraz najwyższej jakości rozwiązań konstrukcyjnych to kluczowe wyzwanie, przed którym stają projektanci. Wysokie wymagania estetyczne nie zawsze da się pogodzić z tradycyjnymi rozwiązaniami projektowymi. Dlatego też projektanci coraz częściej sięgają po nowoczesne systemy, które pozwalają nie tylko uzyskać wysoki standard wykończenia, ale dają również pełną dowolność w projektowaniu balkonów i logii.
W odpowiedzi na najnowsze trendy
Współczesne budownictwo cały czas rozwija się i zmienia - również pod względem estetycznym. Architekci prześcigają się w nieszablonowych projektach i rozwiązaniach, więc ważne jest, aby produkty oraz systemy oferowane przez producentów dotrzymywały kroku dynamicznym zmianom i potrafiły sprostać najbardziej wyszukanym ideom projektantów.
Tradycyjnym sposobem izolacji balkonów jest pokrycie konstrukcji w całości warstwą izolacyjną. Rozwiązanie to nie jest niestety idealne pod względem estetycznym - balkony izolowane tą metodą są masywne oraz dają niewielką swobodę projektowania. Nie sprawdzą się one w przypadku nowoczesnego budownictwa, które dąży do minimalizmu i lekkości bryły.
W odpowiedzi na niedogodności związane z klasycznym sposobem izolacji firma Schöck oferuje rozwiązanie, które nie tylko zapewni doskonałą izolację, ale pozwoli również na realizację balkonów i tarasów o najbardziej wyszukanych formach i rozwiązaniach konstrukcyjnych. Łączniki termoizolacyjne Isokorb to odpowiedź na coraz wyższe wymagania stawiane przez projektantów, inwestorów oraz mieszkańców. Umożliwiają stworzenie wyszukanych konstrukcji oraz balkonów o dużych powierzchniach.
Przykładem nowoczesnej architektury, w której wykorzystane zostały nośne elementy termoizolacyjne Isokorb od firmy Schöck może być realizacja architektów z grupy projektowej KONKRET. Warszawski Kamion Cross stanowi przykład prostej bryły wzbogaconej o wyraziste balkony o drapieżnym kształcie i wyszukanym detalu, które stały się jest jedynym elementem ozdobnym i cechą charakterystyczną. Dla podkreślenia kierunku, ale zarazem złagodzenia odbioru kanciastych form balkonów, architekci zdecydowali o zastosowaniu geometrycznego rysunku elewacyjnego płyt. Z kolei powstały w centrum Wiednia apartamentowiec zaprojektowany przez biuro Rüder Leiner + Partners to połączenie futurystycznej formy z odważnym kolorem. Rozległe, mocno wychodzące w przestrzeń balkony o niestandardowych kształtach i ostrych kontach zdają się lewitować w powietrzu.
Sandtorkai to kolejny projekt, gdzie nowoczesny design wsparty został przez rozwiązania firmy Schöck. Budynek powstał jako kontynuacja koncepcji zabudowy portowej w Hamburgu, a całość wpisuje się w trend budownictwa zrównoważonego ekologicznie. Wyrazista konstrukcja została zaprojektowana tak, że zdaje się unosić nad ziemią - efekt taki był możliwy dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i rozwiązań.
Odpowiednia izolacja to podstawa
Balkony to wysunięte elementy obiektu, które szczególnie narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W miejscach połączenia balkonu z licem budynku często dochodzi do powstawania mostków termicznych, co spowodowane jest naruszeniem ciągłości warstwy izolacyjnej. Mostki cieplne to miejsca, przez które ucieka ciepło, co wiąże się między innymi z podwyższeniem kosztów ogrzewania lokalu. Mostki termiczne mogą mieć również wpływ na nasze zdrowie - pod wpływem różnicy temperatur następuje skroplenie pary wodnej, a to stwarza warunki sprzyjające rozwojowi pleśni i grzybów, co jest szczególnie niebezpieczne dla naszych dróg oddechowych.
Aby zapewnić mieszkańcom pełen komfort termiczny, a jednocześnie zachować swobodę projektowania firma Schöck proponuje rozwiązanie, które pozwoli nam połączyć wysoką jakość, termoizolacyjność oraz najwyższą estetykę konstrukcji i sprawdzi się nawet w najbardziej wyszukanych i niecodziennych projektach. Isokorb od firmy Schöck to system nośnych elementów termoizolacyjnych, które poza wysoką estetyką posiadają również doskonale parametry izolacyjne. Według badań Instytutu Techniki Budowlanej Isokorb pozwala na obniżenie strat energii cieplnej do 83% w porównaniu z balkonem nieizolowanym. Warto zauważyć, że w przypadku balkonów pokrytych warstwą izolacyjną wartość ta wynosi jedynie 55%. Ponadto, tradycyjna izolacja płyty balkonowej wymaga nieustannej konserwacji. Pod wpływem warunków atmosferycznych - deszczu, słońca, dużych zmian temperatur - okrycie niszczeje, pęka i w efekcie się kruszy, a regularne naprawy generują dodatkowe koszty. Z kolei system firmy Schöck nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych. Elementy są w całości zabetonowane, więc nie są wystawione na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu ich trwałość jest niezwykle wysoka, co wyklucza koszty związane z naprawami.
Nowoczesne budownictwo potrzebuje elastycznych rozwiązań, które sprostają wymaganiom i projektom architektów, a jednocześnie zapewnią nam najwyższą jakość i trwałość. Łączniki izolacyjne Isokorb od firmy Schöck to system, który sprawdzi się w przypadku najbardziej wyszukanych projektów, a jednocześnie zapewni najwyższy stopień izolacyjności. Dzięki temu system Isokorb jest doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa.
Źródło i zdjęcie: Schöck
CZYTAJ WIĘCEJ
Nowa generacja łączników Isokorb do izolacji termicznej balkonów
Isokorb typu AXT - efektywna izolacja termiczna attyk i balustrad
Izolacja attyk i balustrad z Isokorb AXT
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia