Maszynowe wykonywanie gładzi
Firma BMB-Technologie jest dystrybutorem agregatów tynkarski, malarskich, pomp do betonu a także agregatów do nakładania mas szpachlowych. Ponadto zajmuje się sprzedażą tynków gipsowych, cementowo-wapiennych i preparatów gruntujących. Jak mówi właściciel firmy Grzegorz Bereś – „BMB Technologie ma w swojej ofercie wszystko, co jest potrzebne nowoczesnemu tynkarzowi”.
Fot. Dolina Nidy
Do maszynowego wykonywania gładzi polecane są przez firmę BMB Technologie produkty firmy Atlas – Dolina Nidy. Są nimi masa szpachlowa Sigma i Omega.
Gotowa Masa Szpachlowa Sigma przeznaczona jest do wykonywania ostatecznych warstw gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Ze względu na możliwość zastosowania bardzo cienkiej warstwy, idealnie nadaje się do poprawy jakości wykonanych wcześniej tynków gipsowych lub całopowierzchniowego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych. Może być nakładana ręcznie lub maszynowo, przy użyciu przystosowanych do tego typu zastosowań urządzeń natryskowych. Przeznaczona jest do stosowania na typowych podłożach mineralnych, takich jak tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe, ściany betonowe oraz płyty gipsowo-kartonowe. Stosowanie produktu nie jest zalecane w pomieszczeniach, w których wilgotność względna powietrza przekracza przez dłuższy okres czasu 70%. Masa Szpachlowa Sigma produkowana jest w postaci gotowej do nanoszenia białej pasty, na bazie spoiwa żywicznego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących. Konsystencja masy jest plastyczna i dobrana w sposób ułatwiający nakładanie i obróbkę, zarówno ręcznie jak i przy użyciu urządzeń natryskowych. Dzięki odpowiedniej zawartości polimerów masa charakteryzuje się bardzo wysoką przyczepnością do podłoża oraz elastycznością i odpornością na ewentualne rozwarstwienie lub spękanie. Możliwość zastosowania bardzo cienkiej warstwy pozwala na dostosowanie ilości nakładanego materiału do właściwości podłoża. Zawiera mączkę dolomitową o bardzo drobnym uziarnieniu, dzięki czemu warstwa gładzi ma po nałożeniu gładką powierzchnię i idealnie biały kolor. Zawartość polimerów oraz jasny kolor gładzi po utwardzeniu, sprawia również że jej powierzchnię po wyschnięciu łatwo jest przeszlifować, oraz pomalować – co wydatnie zmniejsza zużycie farby oraz koszty związane z malowaniem. Niewykorzystany materiał można pozostawić w szczelnie zamkniętym opakowaniu i użyć w późniejszym terminie, przez cały okres przydatności do użycia.
Biała gipsowa gładź szpachlowa Omega jest nowoczesnym materiałem zaprojektowanym do ręcznego lub maszynowego wykonywania gładzi, na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Przeznaczona jest na typowe podłoża budowlane, takie jak tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe, beton, płyty ścienne typu Pro-Monta oraz płyty gipsowo-kartonowe. Nierówne podłoża mineralne w szczególności pustaki i cegły: ceramiczne, silikatowe i z betonu komórkowego należy wcześniej wyrównać tynkiem. Stanowi doskonałe podłoże pod malowanie i tapetowanie. Zaprawy tej nie stosuje się na podłoża drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych. Biała gipsowa gładź szpachlowa Omega produkowana jest na bazie gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących. Dzięki odpowiednio zestawionym dodatkom zaprawa ma przede wszystkim bardzo dobrą urabialność, jest plastyczna, łatwa w nakładaniu, rozprowadzaniu i wygładzaniu, bardzo dobrze poddaje się również obróbce już po związaniu, czyli szlifowaniu. Możliwość nakładania za pomocą mechanicznych urządzeń natryskowych pozwala na łatwiejszą i znacznie szybszą aplikację gładzi w porównaniu z metodą tradycyjną. Ostateczny efekt zastosowania gładzi Omega to idealnie gładka powierzchnia, o białym, jednolitym kolorze. Biała gipsowa gładź szpachlowa Omega jest materiałem ekologicznym i przyjaznym dla środowiska, zapewnia w pomieszczeniach korzystny mikroklimat, pozytywnie wpływający na zdrowie i samopoczucie człowieka.
BMB Technologie
Jagiellońska 67A
03-303 Warszawa
Tel. 22 392 71 90 (91)
info@tynkarze.eu
Źródło: Tynki, nr 4 (23) 2013
CZYTAJ WIĘCEJ
Maszyny tynkarskie
Jak przygotować podłoże pod tynk maszynowy?
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia