Strona główna | ProduktyNanotechnologiczna nowość

Nanotechnologiczna nowość

Elewacja budynku spełnia rolę nie tylko barwnego wykończenia, ale też chroni powierzchnię ścian przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak: deszcz, śnieg czy wiatr.

Fot. Baumit

Normalnym zjawiskiem jest, że wraz z upływem czasu fasada ulega zabrudzeniom. Dzięki najnowszym osiągnięciom z dziedziny nanotechnologii możemy ten proces znacznie zahamować. Tynki i farby o specjalnie ukształtowanej strukturze na poziomie nanocząsteczek pozwalają uzyskać powierzchnię odporną na zanieczyszczenia. Dzięki mikroskopijnie gładkiej powierzchni elewacje pokryte produktami Nanopor pozostają estetyczne w zdecydowanie dłuższym czasie, niż ma to miejsce w przypadku produktów wytworzonych przy zastosowaniu dotychczasowych technologii. Najnowszy produkt Baumit – NanoporFine jest gotowym do użycia, barwionym w masie cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym na bazie krzemianowej. Zalecany jest do wykończenia ościeży okiennych i drzwiowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Tynk dostępny jest w 200 kolorach według wzornika Baumit Come.

Źródło: Tynki, nr 4 (9) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Farby Tikkurila Finngard Nanoprimer i Finngard Nanoclear - nanotechnologiczne zabezpieczenie elewacji
Nowa receptura tynku dekoracyjnego Baumit NanoporTop



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej