Strona główna | ProduktyNFS 704 - niezawodny preparat do impregnacji kamienia

NFS 704 - niezawodny preparat do impregnacji kamienia

Kamień naturalny to niezwykle elegancki materiał, który, ze względu na swoją budowę, bywa również bardzo wymagający. Dlatego, by granitowe, marmurowe czy gnejsowe powierzchnie zachowały nienaganny wygląd przez długie lata, potrzebują właściwej i regularnej pielęgnacji. Pamiętajmy o tym nie tylko podczas codziennych porządków, ale również przed nadejściem 1 listopada, kiedy to poświęcamy szczególną uwagę pomnikom naszych bliskich. Kamień, otoczony odpowiednią opieką, odwdzięczy się bowiem nienagannym wyglądem i ponadczasową trwałością.

Negatywny wpływ czynników atmosferycznych, nieestetyczne matowienie czy uporczywe naloty - to najczęstsze problemy, które mogą odcisnąć trwały ślad na kamiennej powierzchni. Wystarczy jednak odrobina uwagi oraz odpowiednie impregnaty, środki czyszczące i konserwujące, by pielęgnacja tego surowca okazała się niezwykle prosta i bezproblemowa.

Wysokiej jakości preparaty nie tylko pomogą w walce z zabrudzeniami, wynikaniem wody, plamami i działaniem promieni UV, ale w dłuższej perspektywie doskonale zabezpieczą tak wymagającą powierzchnię. Tu z pomocą przychodzą niezawodne rozwiązania Sopro.

Sopro NFS 704 to gotowy do użycia, specjalny impregnat do okładzin z marmuru oraz innych kamieni naturalnych czy okładzin betonowych. Zapewnia długotrwałą ochronę przed plamami z wody, olejów i zatłuszczeń. Przezroczysty, odporny na promienie UV  i zażółcenia nadaje się do zastosowania na wszystkie polerowane, oszlifowane i nieobrobione powierzchnie z kamienia naturalnego - nie zmieniając ich koloru. Doskonale sprawdzi się w zastosowaniach zewnętrznych i wewnętrznych, także w przypadku zabezpieczenia spoin cementowych. Niewidoczny po wyschnięciu, wnika w powierzchnię okładziny i wypełnia kapilary, dzięki czemu w znacznym stopniu ogranicza przenikanie zabrudzeń płynnych i zawierających tłuszcz w głąb materiału.

Impregnat Sopro NFS 704 osiąga pełną skuteczność już po 24-48 godzinach. Trwałość impregnacji w obszarach zewnętrznych wynosi 5-10 lat (w zależności od chłonności okładziny), a w pomieszczeniach jest uzależniona od stosowanych środków czyszczących. Pamiętajmy, że w tym przypadku niewskazane jest stosowanie produktów silnie odtłuszczających oraz tworzących dodatkowe powłoki.

Rada Eksperta Sopro: Impregnację kamienia za pomocą Sopro NFS 704 można z łatwością przeprowadzić samodzielnie. Pamiętajmy jednak o trzech podstawowych zasadach: przed aplikacją preparatu przetestujmy jego działanie na niewidocznym fragmencie materiału; zadbajmy o to, by powierzchnia była czysta i sucha - ewentualne zabrudzenia należy wcześniej usunąć przy pomocy odpowiedniego preparatu czyszczącego;  zawsze stosujmy się do zaleceń producenta - zarówno w kontekście przeznaczenia, jak i zakresu temperatur, w których możemy bezpiecznie używać konkretnego środka (w przypadku NFS 704 temperatura impregnowanej powierzchni powinna wynosić od +5C do +25C).

Impregnat  nanosimy równomiernie, cienką warstwą na czystą i suchą powierzchnię. Stopniowo rozprowadzamy, nie dopuszczając do zaschnięcia, a ewentualny nadmiar usuwamy suchą ściereczką. W przypadku większych obszarów, nadmiar można usunąć za pomocą gumowej ściągaczki, zaś powierzchnię wypolerować mechanicznie. Okładziny chłonne można ponownie zaimpregnować po upływie 5 minut.

Dopełnieniem impregnacji będzie regularne stosowanie koncentratu czyszcząco - konserwującego, Sopro NWP 706,  który spełnia swoje podwójne zadanie w jednym cyklu pracy. Preparat zawiera składniki pielęgnacyjne, dzięki którym kamień zyskuje odświeżoną strukturę kolorystyczną oraz zwiększoną odporność na zaplamienie.

Źródło i zdjęcie: Sopro

CZYTAJ WIĘCEJ

Impregnat do podłoży mineralnych
Produkty marki Sigma Coatings do impregnacji powierzchni



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej