Strona główna | ProduktyNowe rozwiązania akustyczne dla biur - produkty marki Rockfon

Nowe rozwiązania akustyczne dla biur - produkty marki Rockfon

Stworzenie przestrzeni biurowych sprzyjających rozwojowi i zdrowiu pracowników to nie lada wyzwanie dla architektów. W trakcie wszystkich prac budowlanych i renowacyjnych muszą oni bowiem położyć odpowiedni nacisk nie tylko na kwestie związane z funkcjonalnością i designem wnętrz, ale także ich akustyką. W sukurs przychodzą nowoczesne rozwiązania z serii Rockfon dB. Teraz unikalne połączenie wysokiej izolacyjności akustycznej i dźwiękochłonności pozwala zapewnić optymalną akustykę w każdym środowisku pracy.

Głośniej = wolniej

Nowoczesne biura muszą być tak zaprojektowane, by uwzględniać coraz szerszą gamę zajęć, zastosowań i stylów pracy, a jednocześnie zagwarantować dostęp do obszarów wyciszonych, które sprzyjają koncentracji i kreatywności. Nawet rozmowa telefoniczna czy dźwięki emitowane przez urządzenia biurowe, mogą poważnie obniżać wydajność pracowników. Jak wynika z raportu "Budownictwo na potrzeby biur: zdrowie, dobre samopoczucie i produktywność w ekologicznych biurach" sporządzonego przez World Green Building Council, wydajność pracowników z powodu rozpraszającego hałasu spada aż o 66%!

Hałas i stres

Głośne środowiska pracy negatywnie oddziałują na koncentrację, jakość pracy i zdolność zapamiętywania informacji. Badania jednoznacznie pokazują, że istnieje związek między stresem, niskim poziomem zadowolenia z pracy, wzrostem liczby nieobecności, a nadmiernym hałasem. Poprawa środowiska akustycznego w biurach skutkuje obniżeniem poziomu stresu aż o 27% (raport "Produktywność: w jaki sposób akustyka w przestrzeniach otwartych wpływa na wydajność pracowników").

Biura od nowa

Nowe projekty muszą uwzględniać zmiany stylu pracy. Wyzwaniem są nie tylko przestrzenie otwarte typu open space, w których, by zapewnić dobrą komunikację słowną, kluczowe jest pochłaniania dźwięku, ale także pomieszczenia, w których odbywają się poufne narady czy konferencje - tu ważna będzie z kolei izolacyjność akustyczna.

Do tej pory architekci musieli wybierać pomiędzy izolacyjnością a dźwiękochłonnością. Część rozwiązań akustycznych odpowiada na potrzebę izolacyjności, czyli redukcji dźwięków dochodzących z zewnątrz, ale także tych wychodzących na zewnątrz. Nie umożliwiają one jednak właściwego pochłaniania dźwięków w pomieszczeniach. Inne z kolei skutecznie pochłaniają dźwięki, ale nie zapewniają wystarczającej izolacyjności akustycznej. Produkty z linii Rockfon dB łączą w sobie izolację akustyczną sąsiadujących pomieszczeń oraz dobrą dźwiękochłonność wszędzie tam, gdzie wymagana jest prywatność oraz komfort komunikacji.

Linia dB bez kompromisów

Linia produktów dB została wzbogacona o nowe funkcje, specjalnie na potrzeby nowoczesnych biur. Płyty dB są dostępne jako: Rockfon®Sonar® z delikatną mikrofakturą oraz Rockfon®Blanka® z gładką i nieskazitelnie białą powierzchnią. Ich parametry w zakresie od 35 dB do 46 dB gwarantują optymalny dobór produktów, w zależności od potrzeb inwestora i realizacji. Dodatkowo zaprojektowano także szeroką gamę akcesoriów skutecznie ograniczających przepływ dźwięku pomiędzy pomieszczeniami. Wśród nich znalazły się pokrywa blokująca dźwięk Rockfon® Rocklux® przeznaczona do zastosowania nad oprawami oświetleniowymi oraz bariera akustyczna Rockfon®  SoundstopTM, jako uzupełnienie ścianki działowej powyżej sufitu.

"Zastosowanie naszych płyt akustycznych z serii dB pozwala na osiągniecie wymogów w zakresie poufności rozmów (izolacyjność przegród) , jak i w zakresie czasu pogłosu w decydujący sposób  wpływającego na zrozumiałość mowy w pomieszczeniu (pochłanianie dźwięku)" - mówi Artur Pacyna, manager ds. technicznych w Rockfon.

Źródło i zdjęcie: Rockfon

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa generacja sufitów Rockfon Mono Acoustic



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej