Strona główna | ProduktyOcieplenie budynku a ekstremalne warunki

Ocieplenie budynku a ekstremalne warunki

Dynamiczne zmiany pogodowe mają bezpośredni wpływ na stan termoizolacji. Silikonowy system ociepleń to rozwiązanie przygotowane specjalnie na silne oddziaływanie niekorzystnych czynników.... niezależnie od pory roku.

Zastosowanie w nowym systemie ociepleń Bolix cienkowarstwowego tynku silikonowego zwiększa ochronę izolacji przed skażeniem mikrobiologicznym oraz przed niebezpieczeństwem uszkodzenia przez mrozy czy promienie UV. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie na elewacjach, wymagających wysokiej odporności na pęknięcia wywołane dużymi skokami temperatur, a także innymi, ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi.


System silikonowy firmy Bolix sprawia, że powierzchnia ścian zewnętrznych budynku zachowuje na wiele lat zarówno praktyczne, jak i wizualne walory. Zwiększoną wytrzymałość uzyskano m.in. wzmacniając jego części składowe mikrowłóknami. A dzięki wykorzystaniu w tynku najwyższej jakości środków wiążących i absorberów promieniowania, ocieplony budynek ma zapewnioną barwną, atrakcyjną powłokę na bardzo długo. Dodatkowo zawartość elementów obniżających wodochłonność nadaje zewnętrznej warstwie (tynk) zdolność "samooczyszczenia", co znacznie wydłuża w czasie estetyczny wygląd elewacji. System objęty został specjalnym, 10-cio letnim okresem gwarancji.

W skład systemu wchodzą:
  • klej do przyklejania styropianu o podwyższonej przyczepności oraz wytrzymałości wczesnej
  • siatka z włókna szklanego
  • klej uniwersalny do systemów ociepleń na styropianie, wzmocniony włóknami
  • silikonowy podkład tynkarski zwiększający przyczepność tynków silikonowych
  • cienkowarstwowy tynk silikonowy (faktura kasza gr. 1,5 lub 2,0 mm)
Źródło i zdjęcia: Bolix

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolix HD
Klej Bolix UZ - ocieplanie w różnych warunkach
Nowe systemy ociepleń firmy Bolix
39 nowych kolorów w palecie Bolix
Jak prawidłowo ocieplić budynek Wspólnoty?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej