Ścienne okładziny korkowe marki Wicanders
O przytulności domowego wnętrza decydują zastosowane materiały wykończeniowe. To, jaki surowiec zdobić będzie ściany i podłogi ma znaczenie nie tylko z uwagi na względy estetyczne, ale i funkcjonalność oraz trwałość dekoracji. Warto zatem lepiej poznać potencjał naturalnego korka, który w charakterze okładziny ściennej i podłogowej pomoże nam stworzyć wyjątkowo efektowną i trwałą aranżację.
Naturalny korek otworzył zupełnie nowy rozdział w dziedzinie aranżacji wnętrz. Wnętrz, w których króluje zarówno doskonały styl, jak i przyjazny domownikom klimat. Okładzina korkowa Wicanders to najlepszy dowód na to, że podążanie za architektonicznymi trendami może dać nie tylko estetyczne, ale i wymierne dla domowego budżetu oraz zdrowia mieszkańców korzyści.
Korek - wybór EKO - logiczny
Okładzina korkowa to pod wieloma względami wyjątkowy materiał wnętrzarski. W jednym centymetrze sześciennym surowca jest aż 40 milionów komórek wypełnionych powietrzem. Dzięki takiej strukturze wykazuje on doskonałe właściwości izolacyjne. Z tego względu okładzina korkowa pokrywająca ściany lub podłogi zapobiega utracie ciepła, co z kolei skutkuje obniżeniem kosztów zużycia energii. Ponadto, komórkowa struktura surowca zwiększa jego elastyczność i odporność na duże obciążenia. Nie musimy się zatem obawiać o powstawanie widocznych wgłębień i załamań po ustaniu nacisku. Warto również podkreślić, że korek sprawdzi się jako doskonały izolator akustyczny, który z jednej strony pochłaniać będzie dźwięki wewnątrz mieszkania, jak i stłumi odgłosy dobiegające z innych kondygnacji.
Słuszność wyboru korka, jako okładziny podłogowej, odczujemy dosłownie na każdym kroku. Dwie warstwy surowca zastosowane w podłogach zapewnią idealną amortyzację. Jest to duży atut materiału, zwłaszcza, jeśli wśród domowników są dzieci lub osoby starsze. Absorbując wstrząsy, elastyczny i sprężysty korek zmniejsza bowiem obciążenia stawów i kręgosłupa oraz zapobiega urazom podczas upadku. Co więcej, zabezpieczony już w procesie produkcji lakierem poliuretanowym pozostaje odporny na zadrapania oraz jest wyjątkowo bezproblemowy w pielęgnacji.
Dotyczy to zarówno podłóg korkowych, jak i korkowej okładziny ściennej, która jest odporna na wilgoć oraz zabrudzenia. Do usunięcia widocznych na ścianie lub podłodze zabrudzeń wystarczy wilgotna szmatka. Po stronie korzyści wynikających z wyboru korka, jako materiału wykończeniowego wnętrz stoi również fakt, że antystatyczne właściwości surowca zapobiegną przyciąganiu kurzu oraz zabezpieczą przed osadzaniem się brudu, rozwojem zarazków i grzybów.
Pomysłów na oryginalne i efektowne wnętrze zaaranżowane przy wykorzystaniu naturalnego korka jest wiele. Może on stanowić motyw przewodni projektu, który uzasadni wybór surowca zarówno na korkową okładzinę ścienną, jak i podłogową. Korek sprawdzi się również w roli drugoplanowej jako wdzięczny akompaniament dla dekoracji wykonanych z drewna, kamienia, a nawet betonu, stali lub cegły. Plastyczna uroda surowca nie narzuca bowiem określonej konwencji stylizacji wnętrza. Do dyspozycji mamy aż 38 modeli okładziny korkowej Dekwall oraz 36 płytek i paneli podłogowych Corkcomfort.
Kolorystyka, w jakiej dostępne są produkty firmy Wicanders, umożliwi nam realizację projektów nowoczesnych, odważnych i oryginalnych, ale też tradycyjnych i minimalistycznych. Będzie to możliwe dzięki zróżnicowanej pod względem nasycenia barw palecie modeli z naturalnym fornirem lub też barwionym w całości. Wybierać możemy spośród odcieni szarości, brązów i beży utrzymanych zarówno w wariancie stonowanym, jak i niezwykle wyrazistym, nasyconym głębią barw i - na wzór malarskich impresji - przetykanych nutą złota, bieli, czerwieni lub czerni. Tak duża różnorodność stwarza wręcz nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni, a z pewnością jest źródłem inspiracji, nie tylko dla profesjonalnych architektów.
Przytulność domowego wnętrza może objawiać się zarówno pod względem odczuwalnego komfortu, jak i wyjątkowej aranżacji pomieszczeń. W jednym i drugim przypadku głównym tego sprawcą będzie zdobiący ściany i podłogi naturalny korek.
Źródło i zdjęcia: Wicanders, Dom Korkowy
CZYTAJ WIĘCEJ
Okładziny Dekwall marki Wicanders zamiast klasycznego wykończenia ścian?
Korkowa okładzina ścienna Dekwall marki Wicanders
Izolacja akustyczna. Jak wyciszyć podłogę w mieszkaniu?
Korkowa okładzina ścienna Hawai Dekwall marki Wicanders
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia