Orientalny tynk bawełniany
Dekoracyjny tynk bawełniany, zwany czasem też tynkiem japońskim, swoją historię wywodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie stosowany był już przed ponad 300 laty, jako najbardziej dostępny wówczas materiał wykończeniowy. Obecnie w wersji dekoracyjnej przeżywa swój renesans, zdobywając wielką popularność w dekorowaniu ścian w Ameryce Północnej, a teraz także w krajach Europy Zachodniej.
Fot. Cotton-Wall
Tynk bawełniany Cotton-Wall to wyrób w pełni naturalny i przyjazny dla środowiska. Produkowany jest z włókien 100% naturalnej bawełny, poddanej procesom oczyszczania, rozdrobnienia i barwienia naturalnymi barwnikami. Z dodatkiem naturalnego spoiwa tworzy przyjazną i ekologiczną powłokę, przypominającą ściany pokryte naturalną i ciepłą tkaniną. Firma Cotton-Wall w ofercie posiada szeroką paletę delikatnych, pastelowych barw tynków bawełnianych. Wystarczy wykorzystać wyobraźnię, a do dyspozycji mamy kolory z dodatkiem błyszczących brokatów, które kreują niepowtarzalny nastrój w sztucznym oświetleniu. Można także dodawać brokat w wybranych przez siebie wersjach kolorystycznych i ilościach.
Fot. Cotton-Wall
Dzięki swej delikatnej strukturze ściany Cotton-Wall sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne i ciepłe w odbiorze. Ściany stają się ciepłe także dosłownie, gdyż powłoka Cotton-Wall poprawia termoizolację ścian od wewnątrz. Dodatkowo, przy bezpośrednim kontakcie ściana jest ciepła w dotyku, a nie zimna, jak typowe tynki mineralne czy gładzie. Dodatkowym plusem jest elastyczność tej powłoki, jakże ważna w pokojach dla małych dzieci. Uderzenie o taką ścianę nie jest tak bolesne, jak przy gołym tynku. Nie można pominąć także właściwości antyalergicznych, gdyż jako produkt całkowicie naturalny i bezwonny nie posiada w swym składzie żadnych toksyn i nie wydziela zapachu – także podczas samego nakładania. Jego powłoka jest antystatyczna, nie przyciąga więc kurzu.
Cotton-Wall przeznaczony jest do dekoracji ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń w budownictwie mieszkaniowym, obiektach usługowych i użyteczności publicznej. Jedną z największych zalet jest przykrywanie wszystkich nierówności i pęknięć, a dzięki dużej elastyczności powłoki – zabezpieczanie przed dalszym pękaniem ścian. Jest to szczególnie ważne w nowych obiektach, gdzie pękania ścian są częstą zmorą.
Fot. Cotton-Wall
Tynk bawełniany Cotton-Wall charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do niemal każdego podłoża. Może być stosowany na surowy mur, wszystkie rodzaje tynków, płyty gipsowo-kartonowe, ściany malowane nowoczesnymi farbami emulsyjnymi, a nawet drewno czy styropian. Wystarczy ścianę oczyścić z tapet i zagruntować specjalną bazą podkładową Cotton-Wall i powierzchnia jest gotowa do nakładania tynku. Odpadają prace związane z wyrównywaniem ścian, tak pracochłonne i kosztowne przy wykonywaniu gładzi tynkowych.
Fot. Cotton-Wall
Kolejną z zalet są duże właściwości izolacji dźwiękowej. Dzięki temu poprawia się akustyka pomieszczeń z niewielką ilością mebli. Wpływa to na eliminację zniekształconych odbić fal dźwiękowych systemu audio czy kina domowego. Także odgłosy sąsiadów zza ściany stają się mniej słyszalne i uciążliwe.
Tynk bawełniany Cotton-Wall nadaje niepowtarzalny, orientalny a zarazem nowoczesny klimat mieszkaniom, biurom, salom konferencyjnym, restauracjom, hotelom. Szczególnie w pomieszczeniach użyteczności publicznej doceniane są zalety tej powłoki, takie jak szybkość stosowania i brak wpływu na pomieszczenia sąsiednie (brak pylenia i zapachów). Dzięki temu można odnawiać wybrane pomieszczenia w hotelu czy pensjonacie bez konieczności wyłączania z użytku sąsiadującej powierzchni. Goście w pokoju obok nawet się nie domyślają, że sąsiednie pomieszczenie jest odnawiane. Pozwala to na podniesienie efektywności wykorzystania pomieszczeń w całym okresie użytkowania, także podczas remontów.
Fot. Cotton-Wall
Tynk Cotton-Wall jest bardzo łatwy w samodzielnym nakładaniu i wydajny. Z jednego opakowania 1 kg suchej masy uzyskujemy ok. 4,5–5,0 m2 powierzchni przy nanoszeniu firmowym wałkiem oraz aż 7–8 m2 przy użyciu natryskowego pistoletu tynkarskiego. Ten sposób aplikacji sprawdza się szczególnie na dużych powierzchniach komercyjnych.
Koszty wykonania powłoki Cotton-Wall są zdecydowanie niższe niż np. gładzi szpachlowych, przy których dochodzą koszty podwójnej robocizny (gładzenia i malowania) oraz podwójny koszt materiału (gładź tynkowa + farba). Na to wszystko nakłada się dwuetapowy proces wykonania gładzi, pochłaniający mnóstwo czasu, plus wiele uciążliwego pyłu w trakcie prac. Natomiast tynk bawełniany Cotton-Wall nakładamy bez skomplikowanego przygotowania podłoża. Ponadto nie wymaga dokładnego zabezpieczania pomieszczeń, gdyż Cotton-Wall nie brudzi i nie kapie. Jeśli nawet upadnie nam część materiału na podłogę czy kanapę, to po zdjęciu powierzchnia pozostaje czysta. Odpada więc pracochłonne przykrywanie całości pomieszczenia folią.
Tynk Cotton-Wall posiada wszystkie niezbędne atesty, w tym atest higieniczny, przeciwpożarowy (klasa B-s1, d0) oraz pochłaniania dźwięku.
COTTON-WALL
www.cotton-wall.com.pl
biuro@cotton-wall.com.pl
tel. 606 677 240
CZYTAJ WIĘCEJ
Wszystkie kolory Orientu. O wnętrzach w stylu orientalnym
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tapety z włókna szklanego
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia