Strona główna | ProduktyPanele ścienne Origami marki Dunes - złożone w swojej prostocie

Panele ścienne Origami marki Dunes - złożone w swojej prostocie

Origami to najlepszy dowód na to, że podstawą nawet najbardziej finezyjnych projektów jest minimalizm. Z inspiracji do rozwiązań prostych, ale niezwykle efektownych powstały panele dekoracyjne Origami marki Dunes. Ich unikatowa faktura, precyzja wykonania w połączeniu z wytrzymałością materiału sprawiają, że będą nieodzownym elementem aranżacji wnętrz, które w widoczny sposób wymykają się utartym schematom.

Osoby szukające oryginalnych materiałów wykończeniowych z pewnością nie pozostaną obojętne na najnowszą propozycję firmy Dunes. Zwłaszcza, że panele dekoracyjne Origami nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością wyróżniają się na tle standardowych rozwiązań aranżacyjnych.

Designerski "look" paneli Origami nawiązuje do asymetrycznych form, które ułożone w całość tworzą niezwykle efektowną, przestrzenną kompozycję. Wyrazista faktura materiału intryguje od pierwszego spojrzenia. Taka dekoracja ściany nie tylko wpływa na zmianę postrzegania przestronności pomieszczenia, ale i w niezwykle prosty sposób gwarantuje zaaranżowanie wnętrz o unikalnym charakterze.

Warto podkreślić, że choć wymyślny wzór doskonale prezentuje się w bieli to jeszcze większy apetyt na eksperymentowanie formą zaspokoimy, malując udekorowaną ścianę dowolnym kolorem farby. W podkreśleniu rzeźby paneli oraz nadaniu całej stylizacji pożądanego charakteru pomocne będzie również właściwe oświetlenie. Za jego pomocą zaakcentujemy wybrane płaszczyzny ściennej aranżacji - np. w celu stworzenia bardziej kuluarowej atmosfery. Stylizację tę warto wypróbować nie tylko w domowych wnętrzach. Potencjał dekoracyjny trójwymiarowych paneli marki Dunes doskonale wpisze się także w stylistykę obiektów komercyjnych, które w równiej mierze cenią sobie praktyczność zastosowanych materiałów, jak i ich nowatorską formę.


Urzeczywistnianie z pozoru tak skomplikowanej kompozycji w rzeczywistości jest banalnie proste. Występujące w postaci gipsowych płyt o wymiarach 1000 x 800 m panele dekoracyjne Origami są bowiem ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania idealnie scalonej powierzchni. Cały proces trwa więc znacznie krócej niż w przypadku malowania, tapetowania lub układania drewnianej czy kamiennej okładziny. Waga paneli w standardowym rozmiarze zazwyczaj nie przekracza 10 kg. Dzięki temu zarówno w mieszkaniach i domach budowanych w starszej, jak i nowszej technologii bez problemu możemy dekorować przy ich pomocy ściany. Warto również podkreślić, że już na etapie produkcji każdy z paneli wzmocniony jest włóknem szklanym, które podnosi odporność i wytrzymałość. Co więcej, materiał z którego wykonane są panele marki Dunes jest całkowicie niepalny, nietoksyczny oraz nie zawiera lotnych związków mineralnych. Bez obaw możemy więc zaaranżować przy jego pomocy nie tylko ściany, ale i kominek.

Wydawałoby się, że w kwestii stylizacji wnętrz nie można wymyślić już nic oryginalnego. Projektanci z firmy Dunes skutecznie podważają to przekonanie. Panele dekoracyjne Origami na przekór monotonii aranżacyjnej nadają ścianie nowe znaczenie - to dzieło sztuki, wyraz twórczej ekspresji, dzięki której każde pomieszczenie w prosty sposób zyska niezwykle nowatorski charakter.

Źródło i zdjęcia: Dunes

CZYTAJ WIĘCEJ

Panele dekoracyjne 3D marki Dunes - ciekawa ozdoba ścian
Regularne kształty Monroe - panele dekoracyjne Dunes
Trójwymiarowe panele jako efektowny sposób dekoracji ścian
Kwadratura koła - panele ścienne Squares marki Dunes
Jak stylowo rozwiązać problem krzywych ścian?
Precyzyjnie poukładane - panele ścienne Puzzle marki Dunes



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej