Strona główna | ProduktyParoc przedstawia płyty z wełny kamiennej Paroc UNS 37z

Paroc przedstawia płyty z wełny kamiennej Paroc UNS 37z

Konstrukcja podłóg, ścian, poddaszy czy dachu to czynniki, od których w dużej mierze zależy izolacyjność termiczna, a w konsekwencji - standard energetyczny obiektu. O szczelność przegród zewnętrznych budynku warto zadbać zwłaszcza jesienią, przed nadejściem pierwszych mrozów, kiedy to narażeni jesteśmy na największe straty energii. W obniżeniu comiesięcznych rachunków za ogrzewanie pomóc mogą kompleksowe rozwiązania izolacyjne, takie jak uniwersalne płyty izolacyjne PAROC UNS 37z.

Ogólnobudowlane płyty PAROC UNS 37z z wełny kamiennej służą do izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwogniowej, nadając się do stosowania zarówno w przypadku fasad i ścianek wewnętrznych, jak i dachów oraz podłóg na legarach. Produkt posiada klasę reakcji na ogień A1, odpowiadającą klasyfikacji „wyrób niepalny”, dzięki czemu spełnia wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji termicznych i akustycznych budynków. Materiał doskonale nadaje się do ocieplania w systemie izolacji dwuwarstwowej m.in. ukośnych poddaszy (zarówno użytkowych, jak i nieużytkowych), stropów międzykondygnacyjnych, a także wentylowanych fasad szkieletowych, murów betonowych oraz ścian z bloczków betonowych.

Sprężyste płyty o zaburzonej strukturze włókien sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku wypełniania konstrukcji szkieletowych. Dzięki swojej elastyczności, materiał można łatwo wpasować pomiędzy drewniane elementy konstrukcji, wypełniając puste przestrzenie skuteczniej, niż sztywne płyty piankowe, które mogłyby tworzyć mostki termiczne. Miękkie i elastyczne płyty PAROC UNS 37z posiadają niską przewodność cieplną, a ich optymalna gęstość nie pozwala na konwekcję powietrza w ich wnętrzu. Dzięki temu oporność cieplna produktu pozostaje niezmienna, a płyty nie osiadają, nie pękają i nie tracą swoich właściwości izolacyjnych, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych - zarówno podczas mroźnych zim, jak i upalnych sezonów letnich.


Rada eksperta:

Płyta PAROC UNS 37z posiada bardzo uniwersalne zastosowanie, przy czym zachowuje jednocześnie wysokie parametry termiczne i akustyczne oraz dużą łatwość w cięciu i samej aplikacji. Ze względu na relatywną łatwość montażu, płyty można wykorzystać do samodzielnego docieplenia ukośnego poddasza użytkowego. Zastosowanie dwuwarstwowej izolacji o łącznej grubości 250 mm na dachu o powierzchni 200 m2 pozwala osiągnąć wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,14 W/m2K co przekłada się na roczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w wysokości blisko 14 zł z metra.

Adam Buszko
Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych
Paroc Polska

Właściwości techniczne:
  • Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: 0,037 W/mK
  • Klasa reakcji na ogień: A1
  • Współczynnik przepuszczalności powietrza dla pokrycia, L: 130 x 10-6 m3/m2Pa
  • Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
  • Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
  • Deklarowana wartość współczynnika oporu dyfuzyjnego pary wodne: 1
  • Klasa tolerancji grubości: T2
  • Dostępne wymiary:
    • długość: 1220 mm
    • szerokość: 610 mm
    • grubość: 40-220 mm
Źródło i zdjęcia: Paroc

CZYTAJ WIĘCEJ

Paroc udostępnia rysunki CAD dla budynków oszczędnych energetycznie
Nowe rozwiązania Paroc przeznaczone dla fasad otynkowanych
Płyty wiatrochronne oraz termoizolacyjne z czarnym pokryciem firmy Paroc
Płyta wiatroszczelna z wełny kamiennej Paroc Cortex - ciepła i bezpieczna fasada wentylowana
Paroc: Odnawialne źródła energii a szczelność budynków
Paroc przedstawia płytę sufitową PAROC CGL 20cy
Seria płyt izolacyjnych do fasad otynkowanych Paroc Linio
Płyta Paroc GRS 20 - odpowiednia izolacja termiczna fundamentu
Paroc prezentuje płyty wiatroszczelne z serii WAS 25



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej