Strona główna | ProduktyPłyty styropianowe Galaxy fasada firmy Termo Organika

Płyty styropianowe Galaxy fasada firmy Termo Organika

Galaxy to płyty melanżujące odcieniami srebrzysto-szarymi, produkowane na bazie innowacyjnego surowca, uszlachetnionego kompozycją grafitu, który dodany do granulek w procesie produkcji polistyrenu, poprawia właściwości izolacyjne płyt. Dzięki temu można osiągnąć lepsze efekty izolacji cieplnej.
Płyty styropianowe Galaxy fasada mogą być produkowane w wersji z bokami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich "na zakładkę". Płyty standardowo produkowane są w wymiarach: długość: 1000 mm, szerokość: 500 mm, grubość: 10 mm, a następnie co 10 mm według indywidualnych życzeń.

Zastosowanie płyt styropianowych Galaxy fasada:
  • zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą ETICS (BSO, lekka-mokra)
  • zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą lekką-suchą
  • izolacja cieplna na powierzchni ściany szkieletowej
  • izolacja cieplna w szczelinie zamkniętej ściany trójwarstwowej
  • izolacja cieplna w szczelinie wentylowanej ściany trójwarstwowej
  • ocieplenie wieńców, nadproży
  • ocieplenie loggi balkonowych
  • izolacja cieplna ościeży okiennych
  • izolacja cieplna wszelkich ścian warstwowych
  • wypełnienie dylatacji
Zalecenia montażowe:

Płyty styropianowe należy stosować zgodnie z zaleceniem producenta i wytycznymi zawartymi w projekcie budowlanym. Po przymocowaniu do elewacji płyty należy niezwłocznie przykryć warstwą elewacyjną: warstwą zbrojoną i tynkiem w systemach ociepleń, płytami elewacyjnymi w ścianach trójwarstwowych itp. Przed przystąpieniem do montażu płyt Galaxy fasada, nasłonecznione elewacje należy zakryć siatką ochronną w celu zabezpieczenia płyt przed bezpośrednim oddziaływaniem warunków atmosferycznych (promieniowanie UV), które destrukcyjnie wpływają na powierzchnię styropianu.

Płyty Galaxy fasada należy chronić przed ich nadmiernym nagrzewaniem (ciemny kolor absorbuje promienie słoneczne). W przypadku długotrwałej ekspozycji na czynniki atmosferyczne wierzchnia warstwa płyt może pokryć się szarym nalotem. W takiej sytuacji przed wykonaniem warstwy zbrojonej w systemach ociepleń metodą ETICS (lekka-mokra) warstwę tę należy usunąć za pomocą papieru ściernego lub tarki do szlifowania. Na powierzchni płyt nie powinno być luźnych cząstek osłabiających przyczepność kleju do styropianu.

Do przyklejania płyt styropianowych Galaxy fasada stosować klej poliuretanowy do styropianu TO-KPS (razem z łącznikami mechanicznymi) lub klej uniwersalny TO-KU. Przed nałożeniem kleju na płytę jej powierzchnię należy uszorstnić papierem ściernym lub tarką. Do wykonywania warstwy zbrojonej stosować klej uniwersalny TO-KU lub klej uniwersalny biały TO-KUB oraz siatkę TO-S145 lub TO-S170. Przyklejone do elewacji płyty Galaxy fasada należy chronić przed bezpośrednim działaniem słońca, stosując na rusztowaniach siatki osłonowe w trakcie wykonywania prac i co najmniej 3 dni po ich zakończeniu.

Źródło i zdjęcie: Termo Organika


CZYTAJ WIĘCEJ

Grafitowa płyta Arbetu
Grafit a oszczędność i ekologia
Bezproblemowy montaż styropianu grafitowego
Minimalne wagi dla styropianu grafitowego
System Turbo Grafit firmy Kreisel
Ocieplamy dom - jaki styropian wybrać?
Ociepl dom jeszcze w tym roku
Ostatni moment, by ocieplić dom
Styropian z rekomendacjami Instytutu Techniki Budowlanej
Kompletny System Ociepleń Termo Organika(R) - co wchodzi w jego skład?
Termo Organika: Omenaa Mensah rozpoczęła budowę szkoły w Ghanie
Styropian Termo Organiki budulcem innowacyjnego modelu pawilonu



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej