Strona główna | ProduktyPokój na poddaszu - aranżacje z farbami Jedynka(R) Ogród Barw

Pokój na poddaszu - aranżacje z farbami Jedynka(R) Ogród Barw

Aranżacja poddasza - ze względu na specyficzne cechy tego pomieszczenia - jest trudniejsza niż w przypadku standardowego pokoju. Odpowiednio ją przeprowadzając, możemy jednak stworzyć oryginalne, efektowne wnętrze - na przykład przytulną sypialnię czy królestwo najmłodszych domowników. Ciekawe inspiracje znajdziemy w aranżacjach Jedynka® Ogród Barw.
Największą przeszkodą w urządzaniu poddasza okazać się mogą skosy, które utrudniają efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zróżnicowana wysokość ścian może stać się jednak atutem - o ile odpowiednio ją wykorzystamy. Miejsca pod obniżonym sufitem można przeznaczyć na postawienie mebli, a ściany i sufity pomalować na różne kolory - dzięki temu uzyskamy ciekawy, niebanalny efekt.

Komponując paletę odcieni pamiętajmy o ich wizualnym oddziaływaniu - chłodniejsze i jaśniejsze barwy optycznie powiększają pomieszczenie, w przeciwieństwie do ciemnych, intensywnych kolorów. Ciepłe barwy "przybliżają" ściany i tworzą kameralny nastrój. Jak zatem dobrać odcienie przy urządzaniu poddasza? Inspiracje i gotowe pomysły na kolorystyczną stylizację tego pomieszczenia zaczerpnąć możemy z aranżacji Jedynka® Ogród Barw. Ta kolekcja, oparta na barwach natury, pomoże nadać poddaszu efektowny, a przy tym niezwykle przyjemny w odbiorze wygląd.

Komfortowy odpoczynek

Ciepłe żółcienie i brązy to idealny wybór do wnętrza przeznaczonego do odpoczynku - przytulnego, a jednocześnie niepozbawionego nuty elegancji. Odcienie Apetyczna pigwa i Orzech laskowy z kolekcji Jedynka® Ogród Barw tworzą kompozycję, która doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni na poddaszu.


Pokój małej damy

Pokój dziewczynki nie musi tonąć w banalnym różu. Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie odcienia Kwiat piwonii z palety Jedynka® Ogród Barw - ciepłego i energetycznego. Tak wyrazisty akcent kolorystyczny zestawmy z bardziej stonowanym kolorem Wiosennej lawendy Jedynka® Ogród Barw. Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie neutralna biel i prosta forma mebli oraz innych elementów wyposażenia.


Nowoczesność w tonacjach fioletu

Fiolet to kolor intrygujący i nadający wnętrzu wyrazisty charakter. Intensywny odcień Deser jeżynowy z kolekcji Jedynka® Ogród Barw dobrze sprawdzi się w aranżacji poddasza w nowoczesnym stylu. By nie zdominował wizualnie przestrzeni, warto zestawić go z jaśniejszym tonem, np. Wonnej lawendy Jedynka® Ogród Barw. Dodatkowym ciekawym akcentem aranżacji jest proste w wykonaniu, a przy tym efektowne wymalowanie w postaci pasów na jednej ze ścian.


Dla małego odkrywcy

Odcienie niebieskiego dają wrażenie swobody i świeżości, a przy tym bardzo uspokajają aranżację. Dobrze sprawdzą się w pokoju starszego dziecka, współtworząc przestrzeń idealną zarówno do nauki i pogłębiania pasji, jak i do relaksu. Odcień Błękitne oczko z palety Jedynka® Ogród Barw zestawiony z szarością Porannej mżawki komponują się w spójną kolorystycznie, lecz nie jednostajną całość.


Źródło i zdjęcia: Jedynka®

CZYTAJ WIĘCEJ

Farby Jedynka(R) Ogród Barw
Letnie odcienie w kolekcji farb Jedynka(R) Ogród Barw
Łatwe malowanie ścian i sufitów - poradnik Jedynki(R)
Farba Jedynka(r) Perfekcyjna Biel - lekko, świeżo, w dobrym stylu
Nowe odcienie farb marki Jedynka(R) Ogród Barw
Superbrands Created in Poland dla marki Jedynka(R)
Tytuł Superbrands Created in Poland ponownie dla Jedynki(R)
Marka Jedynka(R) Konsumenckim Liderem Jakości
Proste malowanie z Jedynką(R) - nowa strona internetowa marki
Inspirowane pięknem natury - nowe odcienie farb Jedynka(R) Ogród Barw
Ocieplanie nowych i termomodernizacja istniejących poddaszy nieużytkowych



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej