Praca na wysokości w przypadku nierównych podłoży
Prace zarówno remontowe, jak i porządkowe zmuszają nas często do działania w niesprzyjających warunkach. Gdy czynności te musimy wykonać na niestabilnym lub nierównym podłożu, wtedy pojawiają się problemy. W ich pokonaniu pomogą rozwiązania firmy Krause, dzięki którym drabinę, bez obawy o własne bezpieczeństwo, ustawimy na stopniach o różnej wysokości czy grząskiej trawie.
Schody, schody, schody…
Stopnie schodowe są nieodzownym elementem niemal każdego obiektu tak mieszkalnego, jak i użyteczności publicznej: stanowią połączenie między piętrami, witają gości przed drzwiami wejściowymi lub prowadzą z tarasu do ogrodu. Nierzadko zdarza się więc, że miejsca położone bezpośrednio nad nimi wymagają porządków np. ścierania kurzu, mycia okien lub czyszczenia rynien. Bywa też tak, że niezbędne okazują się prace konserwacyjne, do których najczęściej należą wymiana systemu oświetlenia, naprawa elementów elewacji czy malowanie ścian. W takich przypadkach zwykłe drabiny przystawne i wolnostojące się nie sprawdzą, a korzystanie z samodzielnie zbudowanych konstrukcji może się skończyć bolesnym upadkiem. Co zatem zrobić? "Do prac na wysokości na nierównym podłożu, takim jak schody czy krawężniki, rekomendujemy przegubową drabinę teleskopową MONTO z serii TeleMatic. Z uwagi na uniwersalne zastosowanie, jest to bardzo dobre rozwiązanie do wszelkich prac domowych - drabinę możemy użytkować jako przystawną, dwustronną lub nawet pomost roboczy do prac wewnątrz budynku oraz wokół niego. Opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania zapewnia szybką i komfortową obsługę w każdych warunkach" - tłumaczy Bogdan Harmaty, ekspert firmy KRAUSE, producenta wysokiej jakości drabin.
Kuta na cztery nogi
Jakże często spotkamy się z sytuacją, kiedy utrudniony dostęp do miejsc nad schodami uniemożliwia wykonywanie tam jakichkolwiek prac. Doświetlające klatkę schodową okna coraz bardziej się brudzą, a galeria rodzinnych zdjęć na ścianie wzdłuż schodów nie może doczekać się realizacji. "Tam gdzie wysokość podłoża jest wyjątkowo zróżnicowana i niemal każda noga drabiny wymaga innej długości, z pomocą przyjdą przegubowe drabiny teleskopowe MONTO z serii TeleVario. Regulowana długość podłużnic pozwala na niezależne dostosowanie każdej z nich do wymaganego poziomu, dzięki czemu drabinę z powodzeniem ustawimy na krętych schodach czy terenie o dużym nachyleniu" - rekomenduje ekspert firmy KRAUSE. Dodatkową zaletą drabiny TeleVario jest opatentowany system ClickMatic, który pozwala szybko i komfortowo regulować wysokość drabiny, osobno dla każdej ze stron.
Dodatkowych akcesoriów nigdy dość
Jeśli jesteśmy już posiadaczami drabiny KRAUSE ale podczas decyzji o zakupie nie pomyśleliśmy o potrzebie wykorzystania jej na niestabilnym i nierównym podłożu, nie załamujmy rąk - producent przewidział taką sytuację i oferuje kilka ciekawych rozwiązań, atestowanych przez niemieckie stowarzyszenie TÜV. I tak, wszystkie drabiny ze stabilizatorami możemy wyposażyć w akcesoria do regulacji poziomu każdej z nóg, które zniwelują różnicę wysokości do 23 cm, zapewniając bezpieczne oparcie stabilizatora na schodach. Możemy także skorzystać z przedłużenia podłużnicy z regulacją wysokości, które pozwoli bezstopniowo wyrównać podłoże maksymalnie do 60 cm. Rozwiązanie to ogranicza się jednak do podłużnic o przekrojach w zakresie: od 64x25 mm do 97x25 mm. I wreszcie do wszystkich prac w ogrodzie, gdzie istnieje konieczność ustawienia drabiny na grząskim lub trawiastym podłożu warto zaopatrzyć się w szpice do drabin. Mocowane do podłużnic (również przy drabinach ze stabilizatorem) gwarantują bezpieczną pracę na wysokości wszystkim działkowcom oraz majsterkowiczom.
Nierówne podłoże często przeszkadza w wykorzystaniu tradycyjnej drabiny. Nie próbujmy jednak radzić sobie z zaistniałym problemem samodzielnie, tworząc wymyślne, zwykle mało stabilne konstrukcje. Zaufajmy specjalistom, którzy z myślą o takich potrzebach oferują szereg prostych, ale niezwykle skutecznych i bezpiecznych rozwiązań.
Źródło i zdjęcia: Krause
CZYTAJ WIĘCEJ
Jak wybrać bezpieczne rusztowania i drabiny?
Trzyelementowa, aluminiowa drabina Stabilo Professional firmy Krause
Krause przedstawia drabinę przystawną ze stopniami Stabilo Professional
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia