Renowacja rozpoczyna się od odpowiedniego narzędzia
Zapotrzebowanie na prace renowacyjne stale wzrasta, dlatego też staje się to coraz ważniejszym zagadnieniem dla rzemiosła.
Renowacja rozpoczyna się od odpowiedniego narzędzia. System Festool do rozbudowy i renowacji
Fot. Festool
Od kilku lat producent elektronarzędzi klasy Premium – firma Festool – oferuje specjalnie zaprojektowane dla tej dziedziny rozwiązania produktowe, które to niemieckie przedsiębiorstwo tworzy wraz z profesjonalnymi wykonawcami.
Wynikiem są optymalne rozwiązania systemowe, przeznaczone do wymagającego obszaru zastosowań, jakim jest renowacja i modernizacja
80 procent wszystkich budynków w Europie jest starszych niż 20 lat, a jedna trzecia jest nawet starsza niż 50 lat. Aby dostosować stare budynki do nowej sytuacji mieszkaniowej i nowych wymogów lub też zachować urok dawnych budynków, należy je regularnie konserwować i poddawać renowacji. Liczby unaoczniają, że renowacja i modernizacja mają już od wielu lat bardzo wysoki udział w wykonywanych usługach budowlanych. Wiele zakładów rzemieślniczych dostrzegło tę szansę i stworzyło sobie dzięki renowacji budynków solidne podstawy działalności, która również w czasach kryzysu przynosi pewne zyski.
Prace renowacyjne wymagają jeszcze więcej elastyczności
Jednakże dla wykonawcy prace modernizacyjne – w porównaniu do prac wykończeniowych w nowych budynkach – oznaczają cały szereg wyzwań. Prace wykonywane w starych budynkach są często znacznie bardziej skomplikowane i wielostronne, co utrudnia planowanie oraz samo ich wykonywanie na placu budowy. Aby przygotować się na te wyzwania, wykonawcy – zwłaszcza w przypadku prac renowacyjnych – powinni mieć możliwość elastycznego reagowania na zmieniające się sytuacje. Dobra organizacja oraz efektywna, czysta praca na miejscu budowy są przy tym nieodzowne.
Kompaktowa młotowiertarka BHC 18 nadaje się szczególnie do seryjnego mocowania stelaży do ścian
Fot. Festool
Efektywna i uporządkowana praca jest opłacalna
Aby pomóc zwłaszcza profesjonalnym rzemieślnikom podczas wykonywania takich zadań w najlepszy możliwy sposób, już podczas fazy projektowania nowego elektronarzędzia Festool intensywnie współpracuje z nimi. Dzięki tej wymianie doświadczeń powstają elektronarzędzia, które spełniają wysokie wymagania podczas renowacji. Dla firmy Festool oczywistością jest, że np. w obrębie systemu odsysania odkurzacz oraz urządzenie po prostu do siebie pasują. Ponadto wszystkie narzędzia można w uporządkowany i efektywny sposób umieścić i transportować w wymyślonym przez firmę Festool systemie porządkowania, tzw. Systainerach.
Krótka, długa, wydajna przy ścianie i suficie: szybki, intensywny ścier o wartości do 30 kg na godzinę dzięki trwałej, dwustopniowej przekładni oraz zmiennej, regulowanej długości roboczej – szlifierka przegubowa PLANEX LHS 225.
Fot. Festool
Aby wykonywanie suchej zabudowy szło szybko i łatwo, niezbędne są odpowiednie narzędzia
Prawie przy każdej renowacji, w przypadku której konieczne jest przeniesienie lub postawienie nowych ścian, stosowana jest sucha zabudowa. Głównym powodem jest to, że metoda suchej zabudowy jest bardzo elastyczna i mało czasochłonna w zastosowaniu. Dzięki niej można bez długich czasów schnięcia umożliwić szybkie korzystanie z ukształtowanych na nowo pomieszczeń. Zarówno podczas mocowania stelaży, obkładania ścian, czy też podczas szlifowania wykańczającego, Festool wspiera wykonawcę w każdej fazie projektu suchej zabudowy. Niewielka młotowiertarka BHC 18 pokazuje całą swą moc podczas seryjnego mocowania konstrukcji stelaży do ścian. Waga wynosząca jedynie 2,4 kg sprawia, że jest najlżejszą młotowiertarką w swojej klasie. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC oraz litowo-jonowemu akumulatorowi 18 V ma ona także wysoką wydajność. Taki sam akumulator stosowany jest również w akumulatorowej wkrętarce do suchej zabudowy DWC 18. Dzięki automatycznemu układowi Start/Stop działa ona tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście pożądane i to także bez naciskania wyłącznika głównego. Zapewnia to oszczędność energii i przyczynia się do redukcji hałasu na budowie.
Specjalistka w dziedzinie klasycznej suchej zabudowy: wkrętarka do suchej zabudowy DURADRIVE zapewnia wysokie prędkości obrotowe podczas seryjnego wkręcania w bardzo krótkim czasie
Fot. Festool
Szlifierka przegubowa Festool
Planex zapewnia elastyczność niezbędną podczas każdej pracy, związanej z suchą zabudową. Za pomocą przemyślanego systemu przedłużania można dostosować jej długość do różnych warunków w pomieszczeniu. W połączeniu z odkurzaczem Planex tworzy ona niezrównany, niepylący system do wykonywania wysokiej jakości powierzchni w technologii suchej zabudowy.
Pakiet ten uzupełnia usługa
Festool „Service-all-inclusive”. Zarejestrowane urządzenia są dzięki temu zabezpieczone przed kradzieżą w warsztacie, w samochodzie oraz na placu budowy.
Usługi, takie jak 36-miesięczna gwarancja ochrony przed kosztami napraw oraz możliwość testowania i zwrotu w ciągu 15 dniu, potwierdzają dążenia jakościowe firmy Festool i gwarantują rzemieślnikom wysokie bezpieczeństwo inwestycji.
Dalsze informacje na temat produktów oraz szczegóły na temat suchej zabudowy oraz obszarów zastosowania do renowacji łazienek, fasad i wymiany podłóg można znaleźć na: www.festool.pl/renowacja
Źródło: Tynki, nr 3–4 (37) 2016
CZYTAJ WIĘCEJ
SOS dla elewacji - renowacja ocieplenia budynku
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tapety z włókna szklanego
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia