Równo wszędzie, gładko wszędzie - Baumit rozszerza ofertę gładzi
Aktualne standardy wykończenia pomieszczeń zarówno nowych, jak i remontowanych najczęściej przewidują wykonanie na ścianach i sufitach gładzi gipsowych jako bazy pod dalsze prace dekoracyjne - malowanie bądź tapetowanie. Ważnym aspektem zastosowania produktów na bazie gipsu jest pozytywny wpływ na mikroklimat, zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców. To, jaki będzie efekt tych prac, zależy w dużej mierze od umiejętności wykonawcy oraz jakości zastosowanych przez niego materiałów.
O gładziach myślimy zazwyczaj jak o niedrogich produktach, stosowanych w budownictwie na szeroką skalę. Tymczasem bardzo często niska cena idzie w parze z niską jakością produktów. Pękająca i rozwarstwiająca się gładź z pewnością nie przyniesie wykonawcy dobrej sławy i narazi inwestora na nieplanowany wydatek związany z ponownym remontem. Aby ułatwić pracę profesjonalistom i w dalszym ciągu skutecznie przyczyniać się do tego, aby ludzie mieszkali piękniej, zdrowiej i ekonomiczniej, jeden z czołowych producentów tynków maszynowych, firma Baumit rozszerzyła swoją ofertę o gotową gładź szpachlową Baumit FinoFinish S oraz preparat gruntujący Baumit InteriorPrimer. Tym samym wykonawcy ceniący wygodę, wydajność pracy oraz wysoką jakość wykonanych powierzchni mają teraz do dyspozycji kompletną grupę gładzi i mas szpachlowych rekomendowanych do wykańczania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.
Najmłodszym członkiem tej rodziny jest gotowa gładź szpachlowa Baumit FinoFinish S. Nowość w ofercie wiodącego producenta tynków maszynowych znajduje zastosowanie jako warstwa start i finisz, co oznacza, że można jej użyć zarówno do przygotowania podłoża pod ostateczną warstwę gładzi - zaszpachlować drobne ubytki, wyrównać wstępnie podłoże, jak również wykorzystać do ostatecznego wygładzenia ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem. Po pełnym wyschnięciu powierzchnia wykończona masą szpachlową FinoFinish S charakteryzuje się wysokim stopniem bieli i gładkości, stanowiąc doskonały punkt wyjścia do dalszych prac dekoracyjnych. Zawarta w składzie żywica polimerowa w znacznym stopniu poprawia parametry wytrzymałościowe produktu i decyduje o doskonałej przyczepności gładzi szpachlowej do podłoża, eliminując przy tym konieczność wcześniejszego gruntowania, w tym na przykład ponoszenia związanych z tym dodatkowych kosztów. Co więcej, duży stopień elastyczności materiału zapewnia skuteczną ochronę przed pęknięciami wynikającymi z podłoża, co mogłyby niekorzystnie wpłynąć na estetykę kolejnych warstw wykończenia.
W pomieszczeniach wymagających najwyższej gładkości powierzchni, znakomitą alternatywę, pozwalającą uzyskać białe, gładkie płaszczyzny ścian i sufitów przed finalną dekoracją wnętrz, stanowi wzmocniona nowoczesnymi polimerami gładź gipsowa Baumit FinoBello. Starannie dobrana mieszanka wysokiej jakości drobno zmielonego, białego spoiwa gipsowego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących i nowoczesnych polimerów proszkowych skutkuje wzmocnionym wiązaniem międzykrystalicznym. Produkt doskonale sprawdza się jako ostateczna warstwa na szpachlach gipsowych, tynkach, betonie i płytach g-k. Wysoka jakość mieszanki umożliwia łatwą aplikację i wygładzanie, eliminując jednocześnie ryzyko rozwarstwiania się poszczególnych warstw podczas szlifowania.
Do korygowania większych nierówności oraz precyzyjnego wyprowadzania kątów i płaszczyzn ścian oraz sufitów przed nakładaniem powłok dekoracyjnych wewnątrz pomieszczeń znakomicie posłuży wykonawcom wysokiej jakości gips szpachlowy Baumit FinoFill. Do takich zastosowań predysponują go szczególnie duża twardość i możliwość nakładania jednorazowo nawet do 10 mm gipsu. Dzięki tym właściwościom ta fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka doskonale zdaje egzamin także w starych budynkach, gdzie ściany i sufity zdecydowanie nie trzymają pionu i poziomu. Możliwość nakładania jednorazowo grubej warstwy szpachli pozwala zniwelować nawet duże nierówności w jednym cyklu roboczym, wpływając korzystanie na czas i koszty prowadzonych prac. Baumit FinoFill rekomendowana jest również do wyrównywania podłoża przed wykonaniem gładzi, do uzupełniania połączeń płyt g-k z siatką, wypełniania ubytków i pęknięć w tynkach oraz maskowania instalacji elektrycznych. Szpachla firmy Baumit stanowi bardzo dobre podłoże pod tapety oraz powłoki malarskie. Warto pamiętać, że gipsu szpachlowego FinoFill nie należy stosować w pomieszczeniach narażonych na ciągłe zawilgocenie i kondensację pary wodnej, a także na zewnątrz.
Rodzinę gładzi i szpachli gipsowych sygnowanych marką cenionego producenta doskonale dopełnia uniwersalny środek gruntujący Baumit InteriorPrimer, przeznaczony do gruntowania wszelkich chłonnych i porowatych podłoży mineralnych przed wykonywaniem gładzi i szpachli gipsowych, malowaniem lub tapetowaniem. Tegoroczna nowość z oferty firmy Baumit bardzo dobrze wnika w podłoże, zmniejsza jego chłonność i wiąże luźne ziarna kruszywa na powierzchni, nie zwiększając przy tym parametrów wytrzymałościowych. Co więcej, umożliwia oddychanie ścian i w znaczący sposób ułatwia nanoszenie kolejnych warstw nawierzchniowych, np. klejów czy farb, istotnie poprawiając ich przyczepność do podłoża. Bardzo istotny jest krótki czas schnięcia gruntu, który pozwala na szybkie wykonywanie kolejnych etapów prac.
Specjaliści od tynkowania, którzy najczęściej rezygnują z gładzi ze względu na to, że ich zdaniem zbyt szybko wiążą, mają zbyt krótki czas obróbki lub są oporne w szlifowaniu, będą pozytywnie zaskoczeni gładziami firmy Baumit. Są one bardzo łatwe w aplikacji i odznaczają się wysoką przyczepnością do podłoża. Wykonawcy docenią również długi czas roboczy, pozwalający na precyzyjne wyprowadzenie gładkiej i równej powierzchni, która łatwo się szlifuje. Gładzi Baumit FinoFinish S i Baumit FinoBello można nanosić zarówno ręcznie, jak i za pomocą agregatu co - szczególnie przy wykańczaniu większych obiektów - może okazać się nieocenionym atutem.
Źródło i zdjęcia: Baumit
CZYTAJ WIĘCEJ
Baumit Alpha 2500 - samopoziomujący podkład podłogowy
Nivello 30 - nowa masa samopoziomująca firmy Baumit
Katalog Produktów Baumit 2015 - rozwiązania dla budownictwa przyszłości
Firma Baumit po raz ósmy na targach Grupy PSB
Baumit przyczynia się do ratowania polskich zabytków
Baumit StarSystem bez gruntowania - gwiazda w konstelacji systemów ociepleń
Baumit stworzył największy w Europie park badawczy materiałów budowlanych
Baumit Cool Pigmenty w służbie nowoczesnych trendów w architekturze
Gładka strona elewacji - nowe możliwości tynku Baumit CreativTop
Nowa odsłona strony internetowej firmy Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wydajny mieszalnik
Farba dekoracyjna z nanocząsteczek
Uniwersalne kleje
Szybkoschnący klej do styropianu
Gładź gipsowa
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tapety z włókna szklanego
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia