Strona główna | ProduktySigma Mineral Topcoat - farba zolowo-krzemianowa w ofercie marki Sigma Coatings

Sigma Mineral Topcoat - farba zolowo-krzemianowa w ofercie marki Sigma Coatings

O sukcesie i finalnym efekcie każdej inwestycji decydują przede wszystkim dwa czynniki: wysokiej jakości produkty oraz wiedza i doświadczenie fachowców. Pierwszą z nich zapewnia Sigma Coatings, która od lat oferuje profesjonalistom produkty klasy premium do prac remontowych i malarskich: innowacyjne farby wewnętrzne i fasadowe, najwyższej jakości emalie i środki ochrony drewna oraz podkłady i grunty do systemowych rozwiązań. W tym sezonie marka rozszerza swoje portfolio o farbę zolowo-krzemianową Sigma Mineral Topcoat.

Nowy produkt, oprócz wodnego szkła potasowego, zawiera w składzie także zol krzemionkowy. Kombinacja obu tych składników pozwoliła na uzyskanie trwałego spoiwa, które bez problemu przylega do każdego rodzaju powierzchni. Produkt w szczególności rekomendowany jest przy renowacji zabytków, a także wszędzie tam gdzie liczy się naturalność powłoki.

Farba Sigma Mineral Topcoat przeznaczona jest zarówno do dekoracyjno-ochronnego malowania i renowacji wnętrz oraz fasad budynków. Produkt łączy w sobie podwójny mechanizm łączenia się z podłożem: fizyczny i chemiczny, dlatego można go stosować na wszelkiego rodzaju podłożach mineralnych, a także na starych powłokach i tynkach organicznych. Doskonale sprawdzi się przy dekoracji i ochronie podłoży surowych: tynków wapiennych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegieł silikatowych oraz płyt włóknisto-cementowych. Jednocześnie specjalna formuła farby pozwala na malowanie nią powierzchni innych farb i tynków opartych na spoiwach syntetycznych lub gipsowych. Cechą wyróżniającą Sigma Mineral Topcoat na tle innych dostępnych na rynku produktów jest fakt, że można nią malować suche, ale niewysezonowane tynki cementowe i cementowo-wapienne, czyli takie, które nałożono dopiero przed kilkoma dniami. Warunek jest jeden, powinny być dostatecznie suche o wilgotności max 5%.

Sigma Mineral Topcoat posiada mikroporowatą, otwartą dyfuzyjnie strukturę, co oznacza najwyższą paroprzepuszczalność przy równoczesnej ochronie przed wnikaniem wody opadowej, dzięki zawartym w jej formule hydrofobizatorom powłoki. Produkt cechuje się wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych - również w środowisku miejskim - i obniżoną do zera zawartością rozpuszczalników organicznych, co sprawia że powłoka jest wysoce ekologiczną. Co więcej, farba gwarantuje mineralnie matowy efekt wykończenia. Dostępna w komputerowym systemie kolorowania COLOR PRO z pewnością sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Warto zaznaczyć również, że Sigma Mineral Topcoat tworzy na malowanej powierzchni powłokę antystatyczną, która zabezpiecza przed zabrudzeniami.

Łatwość aplikacji

Specjalistyczne właściwości to nie jedyny atut Sigma Mineral Topcoat. Farba, dzięki swojej konsystencji jest także łatwa w aplikacji. Wymalowanie ścian, po wcześniejszym ich przygotowaniu, może odbywać się przy pomocy metody natrysku hydrodynamicznego lub pneumatycznego, jak i przy użyciu wałków z owczej wełny lub włókna poliamidowego. W zależności od rodzaju i struktury podłoża, a także metody aplikacji jeden litr farby wystarcza na pokrycie do 8 m2 powierzchni.

Sigma Mineral Topcoat
  • rodzaj farby: zolowo-krzemianowa
  • czas schnięcia: 4h
  • rekomendowana liczba warstw: 2
  • opakowania: 1 l, i 10 l.
Źródło i zdjęcie: Sigma

CZYTAJ WIĘCEJ

Sigmaresist Immun Matt - nowy produkt marki Sigma Coatings
Produkty marki Sigma Coatings do impregnacji powierzchni
Dekoral Professional i Sigma Coatings - rozwiązania w budownictwie energooszczędnym
Farby wewnętrzne marki Sigma Coatings dedykowane placówkom medycznym
Farby z linii Sigma Poly w studiu kulinarnym Adriana Feliksa
System Krzemianowy - ocieplenie przystosowane do wymagających warunków
Krzemoorganiczna ochrona elewacji



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej