Strona główna | ProduktySzybkoschnący klej do styropianu

Szybkoschnący klej do styropianu

Oszczędność czasu, łatwość aplikacji to cechy profesjonalnych produktów, do grona których dołączył szybkoschnący klej do styropianu Tytan EOS.

Fot. Selena

Oszczędność czasu, łatwość aplikacji to cechy profesjonalnych produktów, do grona których dołączył szybkoschnący klej do styropianu Tytan EOS.

W odróżnieniu od tradycyjnej metody klejenia styropianu, w której wykonawca sam musiał przygotować zaprawę klejową, nowa technologia klejenia polega na zastosowaniu kleju gotowego do użycia. Puszkę z klejem do styropianu Tytan EOS wystarczy doprowadzić do temperatury pokojowej i przez ok. 30 s intensywnie nią wstrząsać. Następnie przykręcić puszkę do pistoletu i dozować klej regulując wielkość strumienia przez nacisk na spust.

Aby płyty styropianowe zamocowane były prawidłowo, klej nakłada się warkoczem o średnicy ok. 3 cm na płytę po jej obwodzie z zachowaniem odstępu od jej krawędzi ok. 2 cm i jednym pasem wzdłuż środka płyty. Bezpośrednio po nałożeniu przykłada się styropian do muru dociskając go niewielką siłą. Należy pamiętać, że siła klejenia klejem Tytan EOS jest tak duża, że ustawienie płyt można korygować jedynie do 15 min. od przyklejenia. Do wypełnienia szczelin pomiędzy płytami styropianu używa się plastikowej końcówki nakładanej na pistolet. Po utwardzeniu nadmiar kleju obcina się nożykiem. Już po 2 godz. można wykonywać szlifowanie i kołkowanie płyt. Szybkość schnięcia kleju pozwala fachowcowi wykończyć pracę pięć razy szybciej, niż przy stosowaniu tradycyjnej metody.

Podwyższona wydajność sprawia, że jedna puszka kleju wystarcza na powierzchnię ok. 8 m² przy temperaturze +20°C i szczelinie między ścianą a styropianem nie większej niż 5 mm. Klej można stosować w temperaturach już od 0°C.

Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkty Sopro do szybkiej budowy przy pracach terminowych
Szybko = solidnie. Nieprawdopodobne? A jednak...



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej