Strona główna | ProduktyTechnologia SKAŁA S RENOVADEX

Technologia SKAŁA S RENOVADEX

Technologia SKAŁA S RENOVADEX z użyciem łącznika RENOVADEX Rx do zamocowań mechanicznych i mechaniczno-klejowych, charakteryzuje się unikalnymi cechami technicznymi i użytkowymi.

Łącznik został skonstruowany do szerokiego zakresu zastosowań w systemach ETICS, a w szczególności do technologii kapitalnych remontów elewacji ocieplonych, polegających na dokładaniu na istniejące warstwy, niezależnie od ich stanu technicznego, dodatkowej warstwy ocieplenia z płyt styropianowych lub z wełny mineralnej.

Wyjątkową cechą zamocowań metodą węzłów punktowo-płaszczyznowych z użyciem łącznika RENOVADEX Rx, jest unikalna możliwość jednoczesnego wzmacniania zamocowań do podłoża starego układu ocieplenia, a następnie zamocowania mechanicznego dołożonej warstwy izolacji na jednym korpusie łącznika przy użyciu dwóch nakręcanych talerzyków na część gwintowaną.

Po zamocowaniu mechanicznym starej i nowej warstwy, dokonuje się iniekcji specjalnego kleju poliuretanowego RENOVADEX PU przez wewnętrzny otwór korpusu łącznika. Klej poliuretanowy wypełnia przez otwory iniekcyjne w korpusie wszystkie przestrzenie między płaszczyznami nowego, podwojonego układu ocieplenia, oraz przestrzeń wzdłuż korpusu łącznika. Klej poliuretanowy po iniekcji ekspanduje, czyli zwiększa swoją objętość i wypełnia wolne przestrzenie. Po około dwóch godzinach od zamocowania i iniekcji tworzy się węzeł mocujący o bardzo wysokiej odporności na zniszczenie. Siła niszcząca  jednego łącznika z iniekcją wynosi 1,8 kN dla styropianu i 1,2 kN dla wełny mineralnej.

Mocowanie systemem SKAŁA S RENOVADEX umożliwia kilkukrotne ograniczenie ilości stosowanych łączników w stosunku do łączników klasycznych i tym samym ogranicza w istotny sposób niszczenie płyt osłonowych lub innych podłoży ściennych, w szczególności szczelinowych.

Źródło i zdjęcie: Skała Tychy

CZYTAJ WIĘCEJ

Technologia Skała S Renovadex - nowa jakość renowacji budynków ocieplonych



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej