Strona główna | ProduktyTermoizolacja w pianie czyli ocieplenia do zadań specjalnych

Termoizolacja w pianie czyli ocieplenia do zadań specjalnych

W niestandardowych warunkach, kiedy brakuje miejsca na klasyczne ocieplenie prawidłowej grubości np. w przypadku budynków z małym okapem, z pomocą przychodzą ocieplenia oparte o płyty z piany rezolowej. Mimo, że cieńsze od standardowych materiałów izolacyjnych, mają bezkonkurencyjnie niski współczynnik przewodzenia ciepła. Dzięki temu gwarantują skuteczną izolację.

System weber.therm LAMBDA - przekrój

Ocieplenia oparte o płyty z piany rezolowej mają prawie dwukrotnie lepszy współczynnik przewodzenia ciepła w stosunku do rozwiązań stosowanych standardowo, co sprawia że gotowy system ociepleń może mieć prawie dwukrotnie mniejszą grubość w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Płyty rezolowe przez lata utrzymują stabilne właściwości termoizolacyjne. Piana rezolowa jest odporna na przenikanie i chłonięcie wilgoci, a także bardzo wytrzymała na ściskanie.

Systemy ociepleń oparte o płyty z piany rezolowej doskonale nadają się do nowych budynków i do renowacji np. budynków z lat 70. i 80. Ich zastosowanie pozwala na zachowanie większej powierzchni małych balkonów i wnęk balkonowych, a nawet mieszkań niż w przypadku zastosowania rozwiązań tradycyjnych. Ponadto płyty rezolowe doskonale nadają się do izolacji ościeży okiennych i drzwiowych, w których zwykle brakuje miejsca na zastosowanie styropianu czy też wełny. Płyty pomagają również w skutecznym zaizolowaniu ścian budynków, w których okapy są zbyt krótkie, aby zapewnić ich prawidłowe zaizolowanie.

"Rozwiązania oparte o płyty z piany rezolowej spełniają wyśrubowane warunki stawiane materiałom przeznaczonym do budownictwa energooszczędnego i pasywnego" - podsumowuje Paweł Kielar z Weber. "Ocieplenia są cieńsze, ale jednocześnie bezkonkurencyjne w zapewnianiu właściwej termoizolacji. Technologia pozwala na uzyskanie maksymalnych parametrów ocieplenia, przy jednoczesnym ograniczeniu jego rozmiarów i to jest największą zaletą tego rozwiązania" - dodaje.

System weber.therm LAMBDA

System weber.therm LAMBDA, oparty o płyty z piany rezolowej wprowadzony na rynek kilka lat temu przez Weber jest najczęściej wykorzystywany przez inwestorów, którzy stają przed wyzwaniem ocieplenia budynków "kłopotliwych": z niewielkimi balkonami, krótkimi okapami a także energooszczędnych i pasywnych. "Rozwiązania z płytą z piany rezolowej rekomendujemy też przy ocieplaniu budynków w centrach miast lub w dzielnicach zabytkowych, gdzie konieczne jest spełnienie wymagań dotyczących przestrzeni zarezerwowanej na chodniki i ciągi komunikacyjne" - podsumowuje Paweł Kielar.

Kluczowym elementem mającym wpływ na skuteczność systemu ociepleń, jest wykonawstwo. To od wykonawcy prac w dużej mierze zależy powodzenie przedsięwzięcia - dobrze wykonany projekt oraz prawidłowo dobrany system elewacyjny to tylko połowa sukcesu. To jakość wykonania ostatecznie gwarantuje prawidłowe wbudowanie całego złożonego systemu izolacji cieplnej. Przed zleceniem prac warto zatem zadbać o to, aby wybrany wykonawca pokazał inwestorowi dotychczas zrealizowane ocieplenia obiektów oraz przedstawił autoryzację wystawianą i aktualizowaną co roku przez producenta systemu.

Źródło i grafika: Weber

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkty Deitermann teraz w ramach marki Weber
Skuteczna renowacja tynków mozaikowych: nowy lakier weber PC246
Izolacja optymalna co do centymetra. Krok po kroku



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej