Strona główna | ProduktyTynk Mozaikowy NT marki Malfarb

Tynk Mozaikowy NT marki Malfarb

Tynk mozaikowy Malfarb to tynk strukturalny, ozdobny wykonany na bazie żywic akrylowych. Produkt ten przeznaczony jest do wykonywania wodo- i mrozoodpornych, ozdobnych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Tynk mozaikowy można z powodzeniem stosować na takie podłoża jak: tynki cementowe i cementowo-wapienne, gipsowe, płyty kartonowo gipsowe Jako wypełniaczy użyto kwarcowych kruszyw syntetycznie barwionych. Spoiwo to wysokiej jakości żywica akrylowa opracowana na bazie nowej formuły gwarantująca dobrą przyczepność tynku do podłoża, ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych, jednocześnie zmniejszając do minimum nasiąkliwość powierzchni.

Ze względu na swoje właściwości (zwiększona wytrzymałość na uderzenia i zadrapania) zwykle nakładany jest w miescach gdzie uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia występują najczęściej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków (korytarze, klatki schodowe, poczekalnie - jako lamperie oraz cokoły, podmurówki, parkany, filary, ościeże okienne i drzwiowe - jako uzupełnienia kolorystyczne elewacji). W palecie barw zaproponowano 80 podstawowych mieszanek, 40 w gramaturze 1.0 mm w kolorach dedykowanych do wnętrz oraz kolejne 40 w uziarnieniu 1.5 mm do zastosowań zewnętrznych.

Charakterystyka Tynku Mozaikowego NT:

  • zmywalny
  • odporny na czynniki atmosferyczne
  • zmniejszający nasiąkliwość ścian
  • dostępny w opakowaniach 12,5 kg oraz 25 kg
Źródło i zdjęcie: Malfarb

CZYTAJ WIĘCEJ

Klasyczna mozaika na ścianie. Nowy Tynk Malfarb Taurus Natural
Trwałe i estetyczne tynki dekoracyjne Malfarb



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej