Strona główna | SprzętUniwersalna drabina przegubowa MultiMatic(R) z akcesoriami Combi System

Uniwersalna drabina przegubowa MultiMatic(R) z akcesoriami Combi System

Każdy właściciel domu wie, jak długa jest lista obowiązków, od których wypełniania zależy wygląd i stan techniczny budynku oraz jego otoczenia. Część z nich wykonuje się na wysokości - tym większej, im wyższy budynek i im starsze drzewa w ogrodzie. Ci, którzy chcą sami, w bezpieczny sposób dbać o swój dom i jego otoczenie, potrzebują konstrukcji co najmniej kilku typów. Czy aby na pewno?

Kompletując zestaw narzędzi i maszyn potrzebnych przy utrzymaniu domu należy kierować się własnymi specyficznymi potrzebami, dyktowanymi wysokością i charakterem budynku, wielkością ogrodu, rodzajem okładzin elewacyjnych itp. Szczególną uwagę należy zwrócić na produkty, od których bezpośrednio zależeć będzie nasze bezpieczeństwo. Należą do nich oczywiście drabiny.

"Zarówno właściciele budynków, jak firmy wykonawcze i fachowcy pracujący w otoczeniu domu stykają się z całym wachlarzem typowych zadań związanych z pracą na wysokości. Z jednej strony mamy prace sezonowe, takie jak czyszczenie rynien czy przycinanie gałęzi, z drugiej naprawy wszelkiego rodzaju, zarówno na dachu, jak na elewacji" - mówi Marek Banach z firmy KRAUSE. "Do tego dochodzą oczywiście wszelkie prace remontowe i konserwacyjne - malowanie, mycie okien, lakierowanie elewacji drewnianych i wiele innych. Idealnym rozwiązaniem do wszystkich tych prac jest drabina przegubowa - jeden produkt pełniący wiele funkcji i zapokajający wszystkie typowe potrzeby właścicieli budynków" - dodaje Marek Banach.

Drabina przegubowa MultiMatic®, uzupełniona o akcesoria COMBI Systems, to produkt o wielu twarzach. Opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania (system SpeedMatic) pozwala na szybkie i wygodne dostosowanie rozwiązania do bieżących potrzeb. Drabinę projektowano z myślą o bezpieczeństwie, dlatego zastosowano wpustowe połączenia szczebli z podłużnicami i dwa szerokie stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami (SafetyCap).

1. Jako drabina przystawna przy pracach na dachu i jego sąsiedztwie
Drabina przegubowa MultiMatic® + uchwyt dystansowy COMBI Systems. Uchwyt dystansowy stosuje się wszędzie tam, gdzie występują trudności z dostępem do punktu podparcia drabiny, szczególnie przy występach dachu lub murów. Teleskopowe wsporniki wysuwają się do 600 mm, co pozwala na bezpieczne ustawienie drabiny przy ścianie.

2. Jako drabina wolnostojąca podczas prac elewacyjnych
Drabina przegubowa MultiMatic® + półka/stopień Combi System. Wygodna półka na narzędzia ułatwia bezpieczną i efektywną organizację pracy. Nośność do 150 kg sprawia, że półka może być wykorzystywana również jako dodatkowy, wygodny stopień roboczy.

3. Jako drabina przystawna na nierównych powierzchniach
Drabina przegubowa MultiMatic® + stabilizator Combi System. Stabilizator pozwala na bezpieczne ustawienie drabiny na nierównych powierzchniach, takich jak utwardzone, nachylone ścieżki ogrodowe, krawężniki czy schody. Wyposażony dodatkowo w regulację poziomu pozwala na zniwelowanie nierówności podłoża do2 cm.

4. Jako pomost roboczy
Drabina przegubowa MultiMatic® + Pomost roboczy do drabiny MultiMatic 4x3. Antypoślizgowa i zabezpieczona przed wilgocią platforma robocza zmienia drabinę MultiMatic® w podest roboczy lub półkę o nośności do 150 kg.

5. Jako drabina przystawna w ogrodzie
Drabina przegubowa MultiMatic® + szpice do drabin Combi System
Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa na trawiastym lub grząskim podłożu należy zastosować szpice do drabin - znacząco zwiększają stabilność urządzenia, a tym samym bezpieczeństwo prowadzonych na nim prac.

Źródło i zdjęcie: Krause

CZYTAJ WIĘCEJ

Drabiny pionowe Krause z innowacyjnym systemem mocowań IsoMont
Czy instrukcja obsługi drabiny jest konieczna?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej