Knauf Insulation podsumowuje 5 lat obecności w Polsce
W ciągu pięciu lat obecności Knauf Insulation w Polsce, firma niezmiennie działa na rzecz idei zrównoważonego rozwoju, budowania bardziej konkurencyjnej gospodarki niskoemisyjnej, która będzie korzystać z zasobów w sposób racjonalny i oszczędny.
Działania firmy Knauf Insulation poparte są faktami, ponieważ jako pierwsza od 70 lat wprowadziła innowacyjną technologię łączenia włókien w procesie produkcji wełny mineralnej. Firma Knauf Insulation weszła na polski rynek w 2008 r. Podczas pięciu lat działalności jako partner i członek organizacji działających na rzecz zielonego i energooszczędnego budownictwa np. MIWO, Fundacja dla Ekorozwoju czy Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Knauf Insulation intensywnie wspiera inicjatywy prowadzące do poprawy efektywności energetycznej polskiego budownictwa. Knauf Insulation jest organizatorem działań wspierających ekologię i oszczędzanie energii, traktując budynki jak "niewykorzystany zasób naturalny". Przeprowadzona przez firmę Akcja Ekoszkoła miała na celu zwrócenie uwagi na problem rzadko modernizowanych oraz energochłonnych budynków użyteczności publicznej.
W 2009 r. firma Knauf Insulation wprowadziła na rynek wełnę mineralną produkowaną w technologii ECOSE®. Oparta jest ona na spoiwie bazującym na bioskładnikach, a do jej produkcji wykorzystuje się surowce odnawialne. W procesie produkcyjnym obniżono aż o 70 proc. energię skumulowaną spoiwa, wyeliminowano formaldehydy, fenole i akryl. Jej wytwarzanie jest wynikiem postępu technologicznego jaki nastąpił w obszarze produkcji tego surowca. Dzięki opracowaniu innowacyjnej technologii firma stała się prawdziwym liderem w obszarze działań wspierających zrównoważony rozwój.
"Wkładamy wiele wysiłku w to, by nie tylko działać na rzecz wspierania budownictwa niskoenergetycznego, ale również jako firma chcemy włączyć się we wspieranie idei zrównoważonego rozwoju. Nasze fabryki spełniają wysokie wymagania pod względem produkcyjnym. Knauf Insulation specjalizuje się w wytwarzaniu materiałów o wysokich parametrach technicznych i najwyższym standardzie wykonania, ale również tworzy produkty w mniejszym stopniu obciążające środowisko naturalne. Od 2008 r. obniżyliśmy ilość odpadów pochodzących z naszych fabryk o ok 68 proc." - mówi Dariusz Adamski Country Manager Knauf Insulation w Polsce.
Następstwem wprowadzenia nowej technologii jest produkcja wełny mineralnej ECOSE® Technology, która jak wynika z badań przeprowadzonych przez laboratoria Eurofins znacząco poprawia jakość powietrza w każdym domu. Produkt Knauf Insulation otrzymał prestiżowy certyfikat EUROFINS GOLD. Przyznawany jest on przez międzynarodową grupę laboratoriów, produktom, które spełniają najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji. Oprócz międzynarodowych certyfikatów, materiały Knauf Insulation podczas targów BUDMA w 2011 r. otrzymały pełną Deklarację Środowiskową EPD dla produktów z wełny mineralnej w ECOSE® Technology wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Deklaracja Środowiskowa określa system oceny wyrobu w całym cyklu jego życia.
Podczas pięciu lat obecności na polskim rynku firma Knauf Insulation wprowadziła na rynek oparte na wełnie mineralnej ECOSE® Technology systemy dwuwarstwowej izolacji dachów skośnych. Systemy Dach Premium oraz Dach Premium Plus powstały z myślą o poprawie efektywności energetycznej polskich domów. Firma dba również o to, by wprowadzane na rynek produkty były testowane przez wykonawców. Dlatego pod szyldem "Akademii Knaufa" prowadzone są zajęcia praktyczne dla wykonawców. Warsztaty te mają na celu zniwelowanie różnicy jaka może powstać między projektem, a wykonaniem budynku.
"Wszystkie działania firmy Knauf Insulation są podporządkowane idei zrównoważonego rozwoju. Kiedy wchodziliśmy na polski rynek, naszym celem było zwrócenie uwagi na to zagadnienie. Od samego początku, chcieliśmy przekonać konsumentów do tego, że produkty spełniające wysokie standardy ekologiczne są opłacalne. Powinny one spełniać wysokie parametry techniczne, jednocześnie nie zawierając szkodliwych substancji" - mówi Ewa Kosmala, Dyrektor Techniczny Knauf Insulation, obecna w firmie od początku jej istnienia w Polsce.
"Świadomość ekologiczna naszych rodaków ciągle wzrasta. Firmy będą musiały sprostać tym potrzebom. Takie będą wymagania rynku. Chcemy w tym zakresie wyznaczać standardy, a nie za nimi podążać" - dodaje Ewa Kosmala.
Źródło i grafika: Knauf Insulation
CZYTAJ WIĘCEJ
Knauf AMF i Heradesign - dwie silne marki pod jednym dachem
Ocieplenia poddasza - to proste! Trzy pytania do eksperta
Knauf Insulation partnerem Polskiej Akcji Humanitarnej
Knauf AMF: konkurs "Wnętrze z wyobraźnią" rozstrzygnięty
Współpraca PGE GiEK SA z Knauf w zakresie zagospodarowania gipsu możliwa nawet do 2050 r.
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Paszporty w Europie
Oferta dla tynkarzy
Ceny robót tynkarskich
Energooszczędność publicznie użyteczna
Ceny tynków akrylowych w ostatnim kwartale 2008 r.
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tapety z włókna szklanego
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia