Strona główna | RynekKoniunktura w budownictwie

Koniunktura w budownictwie

Jak podaje GUS ogólny klimat koniunktury w lipcu w budownictwie oceniany jest negatywnie, podobnie jak w czerwcu, ale mniej pesymistycznie niż w analogicznym miesiącu ostatnich dwóch lat. Oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są nieznacznie mniej niekorzystne od zgłaszanych w czerwcu.

Koniunktura w budownictwie 2000–2014
Opracowano na podstawie danych GUS.

W najbliższych trzech miesiącach portfel zamówień oraz produkcja budowlano-montażowa mogą rosnąć nieco wolniej niż oczekiwano w czerwcu. Przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są nieznacznie pesymistyczne, wobec korzystnych prognoz formułowanych przed miesiącem. Przedsiębiorcy spodziewają się zbliżonego do zapowiadanego w czerwcu spadku cen robót budowlano-montażowych.

Na stronie www.tynki.info.pl znajdują się raporty dotyczące rynku budowlanego, a także ostatnio dodane przetargi, które mogą usprawnić Państwu poszukiwanie informacji i inwestycji.
Zapraszamy również do zapisania się do newslettera TYNKI poprzez wpisanie swojego adresu e-mail na górze strony.


Źródło: Tynki, nr 4 (29) 2014
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej