Strona główna | RynekKoniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w lutym 2015 r.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w lutym 2015 r.

Jednostki z sekcji przetwórstwo przemysłowe oceniają w lutym koniunkturę bardziej korzystnie niż w styczniu, wobec negatywnych ocen sygnalizowanych w grudniu ub. r. Podmioty prowadzące działalność w zakresie budownictwa od trzech miesięcy formułują coraz mniej pesymistyczne opinie na temat koniunktury, natomiast w handlu detalicznym - od dwóch miesięcy - podaje Główny Urząd Statystyczny.

Od grudnia ub. r. przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie handlu hurtowego oraz informacji i komunikacji zgłaszają poprawę ocen koniunktury. Luty jest czwartym miesiącem, w którym utrzymują się niekorzystne oceny formułowane przez przedsiębiorców zajmujących się zakwaterowaniem i gastronomią. Podmioty należące do sekcji transport i gospodarka magazynowa po raz pierwszy od grudnia ub. r. oceniają koniunkturę gospodarczą pozytywnie. Jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia formułują mniej optymistyczne oceny koniunktury niż przed miesiącem, ale zbliżone do zgłaszanych w grudniu ub. r.

Pełna treść komunikatu GUS - pobierz plik

Źródło: GUS

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej