Oferta dla tynkarzy
Bez szkoleń nie sposób sobie dziś wyobrazić funkcjonowania branży budowlanej – są one koniecznością i to dla obu stron: zarówno dla producentów, jak i wykonawców. Inaczej niemożliwe jest dotarcie z najnowszą ofertą do firm wykonawczych, a te z kolei muszą poznać praktyczne zastosowanie produktów, aby w pełni i dobrze wykorzystać ich możliwości. Producenci, poza tradycyjnymi szkoleniami, oferują coraz częściej materiały multimedialne zamieszczane w Internecie, co pozwala zaoszczędzić czas i zredukować koszty.
Fot. Alpol Gips
Szkolenia tradycyjne i internetowe
Grupa Alpol jest producentem wyrobów chemii budowlanej oraz wapna hydratyzowanego. Jej atutem są doświadczeni i kompetentni ludzie, w efekcie pracy których powstają innowacyjne produkty wysokiej jakości. W Fidorze k. Końskich produkowana jest chemia budowlana, natomiast w zakładzie zlokalizowanym w Sitkówce k. Kielc – wapno hydratyzowane.
Najbardziej znane na rynku są dwie marki: Alpol – Profesjonalna Chemia Budowlana oraz Huzar – Uniwersalna Chemia Budowlana.
Alpol prowadzi szkolenia lub pomaga w ich realizacji. Szkolenia są adresowane do firm i biur ogólnobudowlanych, wykonawczych, handlowych, projektowych i architektonicznych.
W siedzibie firmy, w Fidorze k. Końskich, prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne. Możliwe jest również zorganizowanie szkolenia tynkarskiego w miejscu wskazanym przez firmę, dla której jest ono przygotowane, np. na wybranej budowie. Alpol dostarcza materiały, narzędzia, zapewnia posiłek dla uczestników. Po zakończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.
Fot. Alpol Gips
Alpol organizuje ponadto pokazy w hurtowniach budowlanych. Warto wspomnieć, że firma prowadzi własny serwis internetowy „Zapytaj eksperta”, gdzie można zasięgnąć informacji i porady.
Kadrę szkoleniową tworzą pracownicy Działu Doradztwa Technicznego i Zastosowań oraz regionalni doradcy techniczno-handlowi.
W październiku br. odbyło się szkolenie na temat systemów ociepleń, na listopad zaplanowano zajęcia na temat szpachli, gładzi gipsowych i gładzi wapiennej.
Instrukcje wykonawcze znaleźć można na stronie http://www.alpol.pl/pl/doradztwo/instrukcje_wykonawcze, Alpol wydaje także ulotki, zamieszcza artykuły w pismach branżowych.
Za szkolenia w firmie odpowiedzialny jest kierownik Działu Doradztwa Technicznego i Zastosowań, dr inż. Sławomir Chłądzyński (s.chladzynski@alpol.pl).
Prezentacje marki cekol
Firma Cedat Sp. z o.o. to polski producent zapraw chemii budowlanej marki Cekol. Spółka została założona w 1991 roku. Był to czas, kiedy na polskim rynku nie oferowano praktycznie żadnych nowoczesnych rozwiązań z zakresu chemii budowlanej. W małej wytwórni w Gdańsku powstawały zaprawy klejące – jedne z pierwszych nowoczesnych mieszanek budowlanych w naszym kraju, które zapewniały stabilną jakość wykonania w odróżnieniu od stosowanych wówczas masowo tradycyjnych zapraw na bazie piasku i cementu, przygotowywanych bezpośrednio na placu budowy.
Wkrótce też w laboratoriach Cedat rozpoczęto działania mające na celu opracowanie receptury zaprawy do wygładzania i wyrównywania ścian wewnętrznych. W 1993 r. w ofercie pojawiła się biała masa szpachlowa Cekol C-45, która z biegiem lat stała się prawdziwym hitem rynkowym. Zakład stopniowo skoncentrował swój profil produkcyjny na wyrobach opartych na bazie gipsu. Główna fabryka, a zarazem siedziba firmy Cedat jest zlokalizowana w gdańskiej dzielnicy Kokoszki na terenie 3,5 ha. Budowę obiektu rozpoczęto w lipcu 2000 r., a pierwsza linia produkcyjna, wytwarzająca gładź szpachlową Cekol C-45 rozpoczęła pracę w listopadzie 2001 r. Kolejno powstawały linie do produkcji zapraw klejących i wylewek samopoziomujących, a także specjalna linia dozująca dodatki uszlachetniające i modyfikujące. Ostatnia z zaplanowanych linii, przeznaczona do produkcji tynków zewnętrznych ruszyła ponad 5 lat temu.
Fot. Cedat
Terenowe oddziały firmy Cedat mieszczą się we Wrocławiu, w Dąbrowie Górniczej oraz w Poznaniu. Firmę reprezentują ponadto: AiA Sp. z o.o., Mitar-Bud Krzysztof Grzyb, P.H. Bysewo Sp. z o.o., Inmar Ireneusz Niedziałek i Marek Piskorski sp.j., Reper 2 Sp. z o.o. oraz Remix Tomasz Karczewski.
Firma Cedat prowadzi szkolenia z zakresu tematyki budowlanej. Każde ze szkoleń przygotowane jest dla konkretnej grupy osób – wykonawców, pracowników hipermarketów czy przedstawicieli handlowych i sprzedawców.
Szkolenia mają na celu prezentację danej grupy produktów marki Cekol. Z reguły dzielą się na dwie części – teoretyczną i praktyczną, w trakcie której każdy uczestnik ma możliwość pracy z danym produktem. Szkolenia odbywają się zarówno na terenie firmy – jest to możliwe w dowolnym z oddziałów, jak i w miejscach uzgodnionych wcześniej z uczestnikami. Część teoretyczna szkolenia odbywa się zwykle w specjalnie przygotowanych do tego celu salach wykładowych, natomiast część praktyczna bezpośrednio na stanowiskach wykonawczych.
Fot. Cedat
Szkolenia tynkarskie są prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów: specjalistów ds. kontroli jakości produktów marki Cekol. Uczestnicy dostają materiały szkoleniowe w formie drukowanej i elektronicznej.
Terminy szkoleń ustalane są na bieżąco, w zależności od zapotrzebowania. Warunkiem zorganizowania szkolenia jest wcześniejsze zgłoszenie do firmy Cedat i ustalenie dogodnego terminu z ekipą szkoleniową.
Cedat prowadzi również cykl szkoleń on-line, adresowanych do uczniów szkół budowlanych. Szkolenie takie ma charakter lekcji multimedialnej odbywającej się w Internecie, podzielonej również na część teoretyczną i praktyczną.
W firmie Cedat za szkolenia odpowiedzialna jest Magdalena Speichert (marketing@cekol.pl).
Szkolenia na placu budowy
Firma Kreisel – Technika Budowlana Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest jednym z najbardziej liczących się producentów chemii budowlanej w Polsce. Obecne na polskim rynku od 15 lat przedsiębiorstwo posiada 5 zakładów produkcyjnych (w Poznaniu, Ujeździe k. Tomaszowa Mazowieckiego, Będzinie, Kaliskiej k. Lubienia Kujawskiego i Rogowcu) oraz kopalnię piasków i kruszyw z własną suszarnią. Firma Kreisel wchodzi w skład międzynarodowej grupy Fixit Trockenmoertel Holding.
Fabryka w Poznaniu wyspecjalizowana jest w barwieniu suchych tynków oraz fug; w Będzinie wytwarzane są wylewki. Zakład w Ujeździe jest jedynym producentem „chemii mokrej”: farb, tynków, klejów i gładzi dyspersyjnych oraz gruntów, produkuje także wyroby białe: tynki i zaprawy murarskie. Zakład w Rogowcu specjalizuje się w wyrobach gipsowych. Na terenie kraju działa także rozbudowana sieć terenowych doradców techniczno-handlowych, służących fachową pomocą przy odpowiednim doborze produktów.
Firma Kreisel jest obecnie na etapie prowadzenia szkoleń zamkniętych, dla wybranych wykonawców z danych regionów handlowych. Plany na przyszły rok zakładają także uruchomienie szkoleń otwartych.
Zamknięte szkolenia dla wybranych firm wykonawczych i dystrybutorów w poszczególnych regionach handlowych prowadzone są od października do grudnia 2008 roku. Szkolenia te mają na celu poszerzenie fachowej wiedzy wykonawców i dostarczenie im informacji o nietypowych rozwiązaniach na budowie, np. na temat stosowania technologii maszynowych oraz silosowych Kreisel Silotech. Oprócz tego prowadzone są pokazy technik maszynowych.
Fot. Kreisel
Szczegółowa tematyka prowadzonych szkoleń obejmuje: prace glazurnicze, izolacje budowlane, systemy renowacji betonu, systemy ociepleń, technikę maszynową i silosową, wylewki i jastrychy.
Szkolenia budowlane podzielone są najczęściej na część praktyczną (pokazy produktów oraz prezentacje maszyn i urządzeń potrzebnych do wykonywania prac tynkarskich – agregaty tynkarskie, zacieraczki mechaniczne itp.) oraz teoretyczną, zakończoną wręczeniem certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniu.
Pokazy dla firm wykonawczych z technik silosowych są realizowane w miejscu wybranym przez zamawiającego, najczęściej w okolicach placów budowy oraz na samych placach (w części praktycznej). Wskazane miejsce musi jednak mieć odpowiedni dostęp do mediów, tj. wody, prądu itp.
Część szkoleń budowlanych prowadzona jest w poszczególnych zakładach produkcyjnych należących do przedsiębiorstwa. Zakłady Kreisel są dobrze przystosowane do tego celu: w każdym znajduje się profesjonalna sala konferencyjna wyposażona w rzutnik multimedialny, nagłośnienie itp. Dla każdego uczestnika szkolenia przygotowany jest specjalistyczny przegląd technologii oferowanych przez firmę – w formie książkowej oraz płyta CD z prezentacją. Szkolenia prowadzą wykwalifikowani specjaliści – praktycy i teoretycy, zarówno pracownicy Kreisel: menedżerowie produktu, doradcy ds. technik silosowych i doradcy handlowo-techniczni, jak i osoby współpracujące z firmą: naukowcy z Politechniki Poznańskiej, przedstawiciele producentów maszyn i urządzeń tynkarskich itp.
Fot. Kreisel
Zainteresowani szkoleniem proszeni są o zgłoszenie firmy w centrali, z zaznaczeniem, jaki rodzaj szkolenia ich interesuje, a przy organizacji określonego tematu Kreisel wyśle do danej firmy zaproszenie.
W październiku organizowane były szkolenia na temat tynków maszynowych i wylewek oraz tynków maszynowych, gipsów i systemów dociepleń, w listopadzie odbędzie się szkolenie dotyczące tynków cementowych oraz systemów renowacji.
Osobami odpowiedzialnymi za szkolenia budowlane w firmie Kreisel są: Tomasz Trojan, dyrektor marketingu produktu (tomasz.trojan@kreisel.pl) oraz Bartosz Polaczyk, product manager (bartosz.polaczyk@kreisel.pl).
Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Paszporty w Europie
Ceny robót tynkarskich
Energooszczędność publicznie użyteczna
Ceny tynków akrylowych w ostatnim kwartale 2008 r.
Świadectwo energetyczne w praktyce
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia