Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to największa i najważniejsza impreza targowa dedykowana szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości, a Murator EXPO to niekwestionowany lider wśród organizatorów targów w Polsce.
Wrześniowa edycja imprezy gromadzi ponad 200 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych. Zainteresowani nowym lokum mają na targach w czym wybierać – wystawcy zaoferują do sprzedaży ponad 21 tys. mieszkań w Warszawie, z czego prawie 5 tys. oddanych do użytkowania w II kwartale br. Można także zapoznać się z bogatą ofertą nowych mieszkań na wynajem i nabyć ostatnie mieszkania w dobiegającym końca rządowym programie Rodzina na Swoim. Bogatej ofercie wystawców towarzyszy szereg wydarzeń programowych pomagających zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków.
21 tys. mieszkań… do wzięcia
Na targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE deweloperzy i spółdzielnie, poza mieszkaniami z oferty 2011 i z pierwszych trzech miesięcy br., przedstawią do sprzedaży blisko 5 tys. mieszkań oddanych do użytkowania w II kwartale tego roku. W nowych projektach dominują mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o wielkości 40-60 m2, na które jest największe zapotrzebowanie – przy czym wiele z tych mieszkań jest tak zaprojektowanych, że można je swobodnie przebudować uzyskując kosztem kuchni dodatkowy pokój z aneksem. A wszystko w niższej niemalże o 12% niż w ubiegłym roku cenie za 1 m2.
Nie brakuje w targowej ofercie także mieszkań spełniających kryteria rządowego programu Rodzina na Swoim, w którym Państwo finansuje w przybliżeniu połowę odsetek rat płaconych przez pierwszych 8 lat spłaty kredytu, jeśli osobie ubiegającej się o kredyt preferencyjny nie przysługuje tytuł prawny do innego lokalu mieszkalnego. Program Rodzina na Swoim obowiązuje jeszcze tylko do końca tego roku i jest kierowany do młodych osób (do 35 roku życia) z dziećmi, które mają w jego ramach możliwość zakupu mieszkania o maksymalnej powierzchni 75 m2 na preferencyjny kredyt (dopłata do zakupionych 50 m2) lub domu o powierzchni do 140 m2 (kredyt z dopłatą obejmuje dofinansowanie 70 m2). Single mogą kupić mieszkanie do 50 m2, kredyt z dopłatami sfinansuje powierzchnię 30 m2. Mieszkań na kredyt, w których spłacie pomaga państwo należy szukać w targowych stoiskach m.in.: Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, Vicotria Dom, ABM Invest, JW Construction czy Yuniversal Podlaski.
Na targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE można znaleźć także – co prawda dziś jeszcze na etapie realizacji – mieszkania na wynajem, które są odpowiedzią deweloperów na impas spowodowany spowalniającą akcją kredytową. Można także zapoznać się z planowanymi lokalizacjami, na które deweloperzy i spółdzielnie otrzymały pozwolenia na budowę przed wejściem w życie tzw. ustawy deweloperskiej.
Ważne…
38. edycja targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE zapowiada się niezwykle. Deweloperzy deklarują dostosowanie cen do realnych możliwości klientów i unikalne promocje. W wyniku przedłużającej się nadpodaży ceny za metr kwadratowy mieszkań nadal spadają, np.: na Targach można będzie kupić mieszkania w Dolcan Plus SA o powierzchni od 54 m2 już za 5 tys. zł/m2, zaś mieszkania 80-83 metrowe już od 4,9 tys. zł/m2. Równie korzystne są ceny oferowanych segmentów, np. w osiedlu „Mistrza i Małgorzaty” w Radzyminie można kupić komfortowy segment zaprojektowany w stylu holenderskim (łączy w sobie prostotę z funkcjonalnością domu) w cenie 3,1tys. zł/m2, dodatkowo deweloper proponuje specjalny rabat dla targowych klientów, którzy dokonają zakupu w czasie do 30 dni od zakończenia targów.
Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady
W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z wielu dziedzin, szczególnej uwadze polecane są spotkania poświęcone ustawie deweloperskiej czy trudnym kredytom hipotecznym, usuwaniu negatywnych wpisów w rejestrach bankowych i konsumenckich. Omówione zostaną także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rozliczenia podatkowe przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Zainteresowani dowiedzą się jak korzystnie kupić mieszkanie u dewelopera, z fachowcem obejrzą nowe projekty deweloperskie w Warszawie. Przede wszystkim jednak nie do przecenienia są spotkania z inspektorem nadzoru budowlanego, na których można poznać techniczne wskazówki pomagające w uniknięciu błędów przy odbiorze mieszkania od dewelopera. W czasie warsztatów architekci wnętrz i styliści podsuną wiele pomysłów wykorzystania koloru i światła we wnętrzach, podpowiedzą jak zaprojektować kuchnię.
Strefa Bezpłatnych Porad serwisu me-mieszkania.pl
W Strefie Porad serwisu me-mieszkania.pl na potrzebujących porady czeka sztab konsultantów. Funkcjonują będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Dyżuruje także - specjalizujący się w tzw. trudnych kredytach (kredyty hipoteczne dla osób z negatywną historią kredytową) doradca, który pomoże w odbudowie wiarygodności kredytowej i płatniczej w BIK, ZBP, BIG. Ponadto można na miejscu uzyskać wsparcie: analityka kredytowego, prawnika i negocjatora. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.
WSTĘP NA TARGI Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
8 i 9 września (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00 – 17.00.
TORWAR, ul. Łazienkowska 6a Warszawa.
odwiedzający otrzymują Raport „Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe – jesień 2012” z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. A także m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, kupon promocyjny do wykorzystania do 7 dni po tragach uprawniający do bezpłatnego sprawdzenia umowy przedwstępnej z deweloperem pod względem zapisów dotyczących: obliczania powierzchni nieruchomości, odbioru technicznego lokalu, kar umownych, gwarancji oraz terminów płatności. Poszukujący dobrego projektu domu jednorodzinnego dostaną Katalog „Murator PROJEKTY DOMÓW”.
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Paszporty w Europie
Oferta dla tynkarzy
Ceny robót tynkarskich
Energooszczędność publicznie użyteczna
Ceny tynków akrylowych w ostatnim kwartale 2008 r.
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia