Strona główna | SprzętBosta 70 - system rusztowań fasadowych

Bosta 70 - system rusztowań fasadowych

Na przestrzeni ostatnich lat wzrosły wymagania w stosunku do budów naziemnych. Wielokrotnie zdarzało się, iż złożone przedsięwzięcia budowlane musiały być realizowane w bardzo krótkim czasie. Firmy posiadające w swojej ofercie rusztowania musiały sprostać nowym wyzwaniom, tak aby móc zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo pracy.

Rusztowania wykorzystane na osiedlu mieszkaniowym Melody Park w Warszawie
Fot. Harsco Infrastructure Polska


Dostawca rusztowań, firma Harsco Infrastructure Polska Sp. z o.o., dzięki wyraźnie ukształtowanej kompetencji w zakresie serwisu i doradztwa, zapewnia przedsiębiorstwom budowlanym optymalne warunki współpracy.

Rusztowanie elewacyjne Bosta 70, z oferty firmy Harsco Infrastructure, można elastycznie dostosować do różnych warunków budowy. Firma nie ogranicza się wyłącznie do wynajmu rusztowań, wspomaga również proces projektowania, montażu i demontażu. Bosta 70 jest przy tym jednym z najlepszych systemów w swojej klasie. Rusztowanie robocze o szerokości 70 cm, klasie obciążenia 3, o dopuszczalnym obciążeniu użytkowym 200 kg/m2, spełnia wszelkie wymagania normy DIN EN 12811, posiada certyfikat „Ogólnego dopuszczenia dozoru budowlanego” oraz znak bezpieczeństwa B.


Rusztowania wykorzystane przy realizacji obiektu na ul. Grzybowskiej w Warszawie
Fot. Harsco Infrastructure Polska


System Bosta 70 charakteryzujący się nieskomplikowanym i szybkim montażem jest bardzo wygodny w użyciu. Oszczędza on przedsiębiorstwom budowlanym nie tylko czas, lecz również pieniądze. Praktyczne wymiary poszczególnych elementów systemu przyczyniają się do wszechstronnego zastosowania. Pola rusztowań od 74 cm (przez 125, 150, 200, 250, 300) do 400 cm szerokości oraz wysokości ram od 66 cm (przez 100, 150) do 200 cm gwarantują, iż rusztowanie można zastosować w prawie wszystkich warunkach budowlanych. Również wielorakie elementy dodatkowe, za pomocą których system Bosta 70 można przekształcić w rusztowanie jezdne lub rusztowanie na wspornikach, posiadają dopuszczenie dozoru budowlanego. Ponadto, ramy przejścia pozwalają na bezpieczne przejście dla przechodniów, a wsporniki ochronne dachu zabezpieczają pracowników i materiał przed upadkiem.


Rusztowania wykorzystane przy realizacji Centrum biurowo-konferencyjnego Zana w Lublinie
Fot. Harsco Infrastructure Polska

Firma Harsco Infrastructure Polska uzupełnia swoją ofertę produktową obszernym pakietem usług: począwszy od indywidualnego projektowania rusztowania poprzez obliczenia statyczne i analizy ekonomiczne, a skończywszy na montażu i demontażu rusztowań. Właśnie ta usługa spotyka się z coraz większym zainteresowaniem na rynku i staje się standardem obsługi. Tylko duże i sprawdzone firmy są w stanie zapewnić wysoką jakość kompleksowej obsługi, tak żeby spełniała wszystkie warunki bezpieczeństwa i odpowiadała wymogom prawnym na każdym etapie pracy.


Rusztowania na Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu
Fot. Harsco Infrastructure Polska


Dysponując tak kompleksowym pakietem usług, Harsco Infrastructure Polska zrealizowało już wiele inwestycji. Jednymi z ostatnich są Centrum biurowo-konferencyjne Zana w Lublinie, osiedle Melody Park w Warszawie czy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Źródło: Tynki, nr 4 (9) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej