Elektryczny wałek malarski
Elektryczny wałek malarski PPR 250 firmy Bosch jest przeznaczony do równomiernego nanoszenia farby na gładkie powierzchnie.
Fot. Bosch
Urządzeniem komplementarnym do wałka jest system natryskowy PFS 105 E Wallpaint, który zastępuje pędzel przy malowaniu powierzchni posiadających wyraźną strukturę, takich jak mur oraz ułatwia nakładanie farby w miejscach trudno dostępnych, np. w narożnikach i na krawędziach. Oba urządzenia można stosować razem ze wszystkimi popularnymi farbami dyspersyjnymi i lateksowymi.
Wałek malarski PPR 250: dozowanie farby dzięki „Paint Control”
Z pomocą elektrycznego wałka malarskiego PPR 250 malowanie ścian i sufitów jest proste i czyste. Wystarczy otworzyć pojemnik z farbą, zamocować urządzenie, włożyć wąż, uruchomić pompę i można przystąpić do pracy. W momencie naciśnięcia przycisku na pilocie, użytkownik ma pełną kontrolę nad ilością farby doprowadzanej do wałka PPR 250. Dzięki zastosowaniu technologii „Paint Control” do wałka tłoczona jest tylko taka ilość farby, jaka rzeczywiście jest potrzebna. Specjalna konstrukcja modułu pozwala równomiernie nanieść farbę na wałek. Kapaniu farby zapobiega system pobierania farby bezpośrednio z pojemnika. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas i ograniczyć nakłady związane z zabezpieczeniem powierzchni, które nie będą malowane. Do malowania sufitów lub powierzchni przy podłodze przewidziano specjalną przedłużkę o długości 40 cm, którą można dokręcić do rękojeści. Następnie wystarczy przesunąć pilot z włącznikiem i można malować dalej, bez konieczności stawania na palcach lub pochylania się. Przedłużka umożliwia zwiększenie długości roboczej do 120 cm. Elastyczność działania zapewnia także wąż o długości 5 m. Ponadto urządzenie PPR 250 można pozostawić zawieszone na pojemniku i wygodnie przenieść całość w inne miejsce. W razie konieczności wymiany wałka można także stosować wałki innych producentów. Dzięki technologii „Easy Clean” system można szybko i efektywnie opróżnić oraz oczyścić po zakończonej pracy. Wszystkie części tłoczące farbę można zdemontować bez użycia dodatkowych narzędzi, podłączyć używając adaptera do kranu z wodą i przepłukać. Po umyciu urządzenie można wygodnie przechowywać, ponieważ nie zajmuje ono wiele miejsca.
System natryskowy PFS 105 E Wallpaint do powierzchni o wyraźnej strukturze
W sytuacjach, w których malowanie wymagało dotychczas użycia pędzla, użytkownicy mogą teraz skorzystać z systemu natryskowego PFS 105 E Wallpaint. Pistolet natryskowy umożliwia malowanie powierzchni o wyraźnej strukturze oraz miejsc trudno dostępnych, takich jak narożniki czy krawędzie. Malowanie natryskowe jest łatwe i daje równomierny efekt nałożenia farby. Gwarantuje to dysza „Easy Jet”, technologia „Spray Control” oraz wydajna turbina.
„Easy Jet” to dysza szczelinowa przeznaczona do stosowania farb do ścian. Jest o 30% efektywniejsza od dyszy okrągłej i oferuje cztery możliwości rozpylania farby: w pionie lub w poziomie oraz strumieniem punktowym i płaskim. Optymalną ilość farby ustawia się przy pomocy regulatora. Wyjątkowo równomierny efekt zapewnia niskociśnieniowa technologia „Spray Control”, która pozwala uzyskać bardzo dobre rozpylenie farby. „Spray Control” zapobiega nałożeniu zbyt grubej warstwy farby, gwarantuje jednolitość i dodatkowo oszczędza do 15% farby. Beznarzędziowy system montażu SDS umożliwia szybką i łatwą wymianę głowicy natryskowej. Ponadto system SDS ułatwia także czyszczenie systemu.
System natryskowy PFS 105 E Wallpaint jest wyposażony w wydajną turbinę z elektronicznym systemem regulacji strumienia powietrza. Pojemnik na farbę o objętości 1000 ml umożliwia pomalowanie do 8 metrów kwadratowych powierzchni. Urządzenie posiada duże kółka, co ułatwia zarówno pracę, jak i transport urządzenia. Wąż o długości 3,4 m zapewnia dużą swobodę poruszania się. Po pracy można umieścić wszystkie akcesoria w zintegrowanych schowkach.
Źródło: Tynki, nr 1 (20) 2013
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia