Strona główna | SprzętKrause prezentuje przystawne drabiny rozsuwane dla profesjonalisty i majsterkowicza

Krause prezentuje przystawne drabiny rozsuwane dla profesjonalisty i majsterkowicza

Wysokie hale produkcyjne, budynki magazynowe czy biurowe wymagają systematycznych przeglądów konserwacyjnych, które często kończą się naprawą uszkodzonych elementów elewacji. Wybierając drabinę do tak specyficznych prac zwracajmy uwagę nie tylko na maksymalną wysokość roboczą, jaką pozwoli nam osiągnąć, ale w szczególności na stabilność urządzenia oraz jakość jego wykonania.

Bezwzględne bezpieczeństwo pracy na wysokości oraz możliwie najlepsze dopasowanie rozwiązań do określonych potrzeb użytkowników to nadrzędne cele, które przyświecają konstruktorom KRAUSE podczas pracy nad każdym nowym produktem. Nie inaczej było w przypadku serii przystawnych drabin rozsuwanych, które - w zależności od sposobu oraz intensywności wykorzystania - zostały podzielone na dwie grupy.


Profesjonaliści dla profesjonalistów…

Częstotliwość oraz intensywność wykorzystania przez profesjonalistów wszelkiego rodzaju narzędzi, elektronarzędzi oraz urządzeń do pracy na wysokości, wymaga od ich producentów szczególnego podejścia nie tylko w fazie konstrukcyjnej, ale i wykonawczej. "Pracując nad serią przystawnych drabin rozsuwanych STABILO® Professional, nasi konstruktorzy postawili na jakość materiałów, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz ergonomię pracy. Urządzenia, gwarantujące wysokość roboczą do 13  m nad ziemią, składają się z dwóch elementów, których rozsuwanie jest niezwykle proste dzięki stabilnym, aluminiowym prowadnicom zamontowanym wokół podłużnic. Same podłużnice wykonane są z tłoczonego aluminium, a ich krawędzie dodatkowo wzmocnione. O bezpieczeństwo użytkownika dbają antypoślizgowe, profilowane ze wszystkich stron szczeble o głębokości 30 mm oraz stopki z zabezpieczeniem SafetyCap, które zapobiegają przesuwaniu się urządzenia po podłożu" - wyjaśnia Bogdan Harmaty, ekspert firmy KRAUSE. Prosta konstrukcja drabin pozwala na wykorzystanie każdego elementu osobno, a samozabezpieczające się zaczepy systemu AutoSnap zapobiegają rozsuwaniu się drabiny podczas transportu.


…oraz majsterkowiczów

Przystawna drabina rozsuwana serii MONTO® to z kolei idealne urządzenie do wszelkich prac wokół domu, które wymagają osiągnięcia znacznych wysokości, np. podczas czyszczenia rynien lub konserwacji elementów elewacji. W największym rozsunięciu pozwala osiągnąć wysokość niemal 10 m, a zmiana ustawienia może następować co szczebel, aż do samodzielnego wykorzystania każdej części.  "W tym przypadku rozsuwanie drabiny ułatwiają powlekane proszkowo stalowe prowadnice. Wytrzymałość konstrukcji zapewniają natomiast trwałe, wpustowe połączenie szczebli z podłużnicami, a stabilność urządzenia podnoszą antypoślizgowe stopki (SafetyCap)" - tłumaczy ekspert firmy KRAUSE i dodaje:  Podczas prac ogrodowych na nierównym lub grząskim podłożu dodatkowo rekomendujemy korzystanie z przedłużenia podłużnicy z regulacją wysokości oraz szpic stabilizujących drabinę na trawie.

Źródło i zdjęcia: Krause

CZYTAJ WIĘCEJ

Barierki systemowe firmy Krause - bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki
Trzyelementowa, aluminiowa drabina Stabilo Professional firmy Krause
Krause przedstawia drabinę przystawną ze stopniami Stabilo Professional
Krause przedstawia uniwersalną drabinę przegubową z serii Stabilo
Krause kolejny raz zaprezentowało się na targach Budma
Krause prezentuje uniwersalną drabinę przegubową
Obowiązkowe kontrole drabin, rusztowań oraz szkolenia dla użytkowników
Drabina przegubowa Krause - wielofunkcyjność i mobilność na wysokim poziomie
Firma Krause zostaje członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej