Krążek styropianowy do zacieraczek
Nawet 80 metrów tynku w godzinę - tynkowanie przy użyciu elektrycznych zacieraczek staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Dotychczas do pracy z elektryczną zacieraczką używano głównie nakładek z gąbki. Materiał ten jednak nie jest doskonały. Ze względu na swoją miękkość, gąbka powoduje jedynie złudzenie równej powierzchni, podczas gdy pod padającym światłem z boku widoczne są niedociągnięcia i nierówności. Od niedawna można już jednak temu zaradzić. Na rynku pojawił się innowacyjny produkt: krążek styropianowy do zacierania tynków cementowo-wapiennych. Znajdziemy go w ofercie firmy PACPOL – producenta ręcznych narzędzi budowlanych w Polsce.
Fot. PACPOL
Odpowiedniej twardości styropian, z którego wykonane są narzędzia do zacierania, jest materiałem sprawdzonym przez tynkarzy. Pace styropianowe wciąż cieszą się popularnością, ze względu na lekkość narzędzia, wysokie walory funkcjonalne oraz uzyskany efekt końcowy.
„Na rynku pac styropianowych działamy od ponad 10 lat i doskonale znamy potrzeby tynkarzy. To one zainspirowały nas do stworzenia zupełnie nowego produktu – krążka styropianowego. Mimo, że narzędzia ręczne coraz częściej zastępowane są przez elektryczne, styropian nadal doskonale sprawdza się przy wykonywaniu tynków tradycyjnych, dając dużo lepszą bazę do dalszej obróbki tynkarskiej niż gąbki” – mówi Mariusz Brzeziński, Prezes firmy PACPOL. „Mimo, że produkt jest na rynku zaledwie kilka miesięcy, już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów”. – dodaje Prezes.
Krążek styropianowy to idealne rozwiązanie do wstępnej obróbki tynkarskiej. Jego zastosowanie pozwala uzyskać płaską powierzchnię, nie wyciąga na wierzch kamyczków, które często są utrudnieniem w pracach wykończeniowych, szczególnie przy zaprawach tradycyjnych. „Nasz produkt został stworzony przede wszystkim z myślą o tynkarzach, którym zależy na bardzo wysokiej jakości pracy i spektakularnym efekcie końcowym. Zastosowanie krążka pozwala stworzyć bardzo dobrą bazę tynku przed obróbką końcową (filcowaniem, gipsowaniem, gąbkowaniem, a docelowo malowaniem). W przypadku pomieszczeń gospodarczych jakość tynku jest wystarczająca”. – kontynuuje Prezes firmy PACPOL – „Jakość wygładzonego tynku za pomocą zacieraczki z okładziną styropianową jest o wiele wyższa, niż wykonanego w tradycyjny sposób, co wpływa na czas i koszty pracy”.
Dodatkową zaletą produktu jest łatwość utrzymania go w czystości. Jak podkreślają klienci podczas rozmów z przedstawicielami firmy PACPOL – „Tynkarz nie musi się przejmować, jeśli zapomni wyczyścić krążek po użyciu. W przypadku gąbki taka sytuacja zwykle uniemożliwia jej użycie następnego dnia. To duże ułatwienie, jeśli ma się dużo pracy”.
Krążki styropianowe mają średnicę:
- 350 mm (do zacieraczki Rokamat 400), grubość 30 mm;
- 400 mm, występują w grubościach: 22 i 30 mm.
PACPOL to prężnie działające przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w produkcji oraz handlu narzędziami budowlanymi. W ofercie firmy są folie, artykuły malarskie, artykuły BHP, różnego typu narzędzia ręczne. PACPOL produkuje również poziomnice, łaty budowlane, kątownice oraz pace styropianowe, czyli wszystko, co jest niezbędne tynkarzowi i malarzowi.
Odbiorcami produktów firmy PACPOL są zarówno dystrybutorzy narzędzi, hurtownie, jak również składy budowlane. Wynikiem nieustającej dbałości firmy o wysoką jakość produktów i usług jest dobre imię i renoma, którą cieszy się PACPOL wśród klientów.
Fot. PACPOL
PACPOL posiada własne zaplecze logistyczne, które gwarantuje terminowość dostaw bezpośrednio do odbiorców na terenie całego kraju. Dzięki dużej elastyczności i pozostawaniu w ciągłym kontakcie z klientami, PACPOL jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym potrzebom i oczekiwaniom klientów.
Fot. PACPOL
PACPOL konsekwentnie inwestuje w rozwój oferty produktowej, dzięki czemu jest w czołówce polskich producentów pac styropianowych – oferuje największy na rynku wybór ich wzorów i rozmiarów. Drugim obszarem produkcji są poziomnice, łaty aluminiowe oraz kątownice budowlane.
Styropianowe krążki do zacieraczek elektrycznych są nowością w ofercie firmy. Więcej informacji o produkcie na stronie: www.pacpol.com.pl
Warszawa:
ul. Czardasza 8
tel.: (+48)(22) 785 41 30
fax: (+48)(22) 765 01 09
tel. kom.: 0 501 093 053
e-mail: biuro@pacpol.com.pl
www.pacpol.com.pl
Źródło: Tynki, nr 6 (19) 2012
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia