Strona główna | SprzętŁatwo i szybko do perfekcyjnej powierzchni. Nowa szlifierka przegubowa Planex easy Festool
Łatwo i szybko do perfekcyjnej powierzchni. Nowa szlifierka przegubowa Planex easy Festool
Festool celowo dodał w nazwie swojej nowej szlifierki przegubowej słówko „easy“. Planex easy jest bowiem lekka, bardzo wytrzymała, a jej obsługa intuicyjna. Dzięki temu przygotowanie pomieszczeń pod suchą zabudowę stało się znacznie łatwiejsze i szybsze.
Fot. Festool
Bezszczotkowy silnik EC-TEC nie wymaga konserwacji. Jednocześnie umożliwia on bezpośrednie przełożenie mocy na talerz szlifierski – bez giętkiego wałka. Dzięki łatwej obsłudze szlifierki, szlifowanie sufitów i ścian przebiega szybko, równomiernie i bez problemów. Niewielka waga szlifierki sprawia, że praca nią jest oszczędna dla sił użytkownika i dużo bardziej wydajna. To wszystko sprzyja szybszemu uzyskaniu perfekcyjnej powierzchni.
„Przy projektowaniu naszej nowej Planex easy łatwość obsługi była dla nas najważniejsza. Ale design, ergonomia i wydajność miały również duże znaczenie. Dlatego też, urządzenie to stanowi idealne połączenie funkcjonalności z intuicyjną obsługą. Dodatkowo jest to obecnie najlżejsza na rynku szlifierka przegubowa z napędem bezpośrednim. Szlifierkę napędza lekki, niewymagający konserwacji, bezszczotkowy silnik EC-TEC. To urządzenie jest odpowiedzią na życzenia naszych profesjonalnych użytkowników” mówi Patrick Hitzer (menedżer produktu w Festool) i dodaje: „Nową szlifierką Planex easy konsekwentnie rozbudowujemy istniejący już program szlifierek przegubowych. Jej sprawdzonym, siostrzanym modelem jest Planex LHS 225 z jego licznymi funkcjami, takimi jak wydłużenie lub skrócenie rękojeści szlifierki i aktywne wsparcie odsysania pyłu. To model dedykowany dla tych użytkowników, którzy w swojej pracy codziennej cenią sobie przede wszystkim szeroką gamę funkcji. Natomiast nowa Planex easy stworzona została specjalnie dla malarzy i osób specjalizujących się w zabudowie suchej, które – mówiąc ogólnie – po prostu chcą szlifować”.
Szlifierka Planex easy ma w zestawie supermiękki talerz szlifierski i praktyczną torbę.
Fot. Festool
Po prostu rozpocznij pracę
Całkiem proste jest również uruchomienie nowej Planex easy. Dzięki temu, że składa się ona z jednej części, nowa szlifierka przegubowa jest gotowa do pracy od razu po wyjęciu z opakowania. Do tego dochodzi intuicyjna, dziecinnie prosta obsługa przy pomocy jednego włącznika. W codziennej pracy dla użytkownika oznacza to: wypakowanie urządzenia z wygodnej i kompaktowej torby (w zakresie dostawy) i można zabierać się do pracy.
Wysoka żywotność – bez giętkiego wałka
Kolejna wielka zaleta nowej Planex easy: bezszczotkowy silnik EC-TEC umiejscowiony jest w główce urządzenia i przenosi moc bezpośrednio na talerz szlifierski. Rezultatem takiego rozwiązania jest wyższa żywotność w porównaniu do urządzeń z giętkim wałkiem. Bezszczotkowy silnik EC-TEC zapewnia pracę bez potrzeby konserwacji. Patrick Hitzer wyjaśnia: „W niektórych szlifierkach przegubowych przeniesienie mocy z silnika na talerz szlifierki następuje przez giętki wałek. W Planex easy stawiamy – tak samo jak w jej siostrzanym modelu Planex – na sprawdzony już, bezpośredni napęd i całkiem świadomie rezygnujemy z giętkiego wałka na korzyść wysokiej skuteczności i wytrzymałości."
Dzięki ruchomemu na wszystkie strony przegubowi przy główce urządzenia Planex easy można osiągnąć optymalne rezultaty nie zmieniając pozycji.
Fot. Festool
Pracować łatwo i ergonomicznie
Czy to sufit czy ściana: dzięki ruchomemu przegubowi przy główce urządzenia, Planexem easy można osiągnąć optymalne rezultaty nie zmieniając pozycji – bez przechylania i niedokładnego szlifowania. Do tego dochodzi doskonała ergonomia: ciężar szlifierki to cztery kilogramy, a to niewiele w porównaniu do podobnych urządzeń. Ciężar jest perfekcyjnie rozłożony na całej długości urządzenia. Nowy, supermiękki talerz szlifierski optymalnie dopasowuje się do powierzchni ścian, sufitów czy nierównych powierzchni, co umożliwia idealne, łatwe szlifowanie i wysoką jakość wykonania. Dzięki zdejmowanemu segmentowi szczotkowemu nowa szlifierka Planex easy konsekwentnie i równomiernie szlifuje wszelkie powierzchnie, aż po samą krawędź.
Festool oferuje pasujący specjalnie do nowej szlifierki przegubowej Planex easy idealny odkurzacz mobilny AC (AutoClean) z funkcją automatycznego oczyszczania filtra głównego, odpornym na wypadanie wężem ssącym oraz zasuwą zamykającą w celu zapewnienia jeszcze bardziej intensywnego oczyszczania filtra głównego.
Fot. Festool
Szlifować bez pyłu – pracować z korzyścią dla zdrowia
Przy szlifowaniu w zabudowie suchej powstaje mnóstwo pyłu. Z tego względu odpowiednie urządzenie do odsysania pyłu, wydaje się być obowiązkowe. Festool oferuje pasujący specjalnie do nowej szlifierki przegubowej Planex easy idealny odkurzacz mobilny AC (AutoClean) z funkcją automatycznego oczyszczania filtra głównego, odpornym na wypadanie wężem ssącym oraz zasuwą zamykającą w celu zapewnienia jeszcze bardziej intensywnego oczyszczania filtra głównego. Czysta praca jest ważna – a czysta praca z systemem jeszcze ważniejsza. Dlatego też wszystkie elektronarzędzia Festool i systemy do odsysania są do siebie optymalnie dopasowane. A wszystko to po to, by móc zapewnić ochronę zdrowia, jak i bezproblemową pracę oraz precyzyjne rezultaty. Mechaniczna blokada pomiędzy wężem ssącym a urządzaniem dba o niezawodne połączenie i odsysanie. Nowa Planex easy skraca nie tylko czas pracy i tnie koszty, ale i dba o zadowolenie Klientów.
Planex easy – dostępność i zakres dostawy
Nowa Planex easy jest dostępna od marca 2017 r. w różnych wariantach i z różnymi odkurzaczami mobilnymi. Więcej informacji na
www.festool.pl/planexeasy
Źródło: Tynki, nr 1–2 (39) 2017
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia