Moc innowacji w jednym urządzeniu
Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, praktyczne akcesoria i dodatkowe funkcje wiertarko-wkrętarki Panasonic EY7441.
Fot. LŁ
To ergonomiczne, markowe urządzenie, dostępne w ofercie wyłącznego dystrybutora narzędzi Panasonic w Polsce – firmy LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) doskonale sprawdzi się w rękach zarówno domowego majsterkowicza, jak i wykwalifikowanego fachowca.
Wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic jest nowoczesnym, uniwersalnym narzędziem do wykonywania otworów – między innymi w drewnie i metalu, które zachwyca swoim doprecyzowanym w szczegółach wyglądem. Dostępna w ofercie firmy LŁ nowość posiada klasyczną budowę, w kształcie litery „T” oraz pistoletowy uchwyt, co czyni pracę wygodniejszą i zapobiega przeciążeniu mięśni fachowca. Natomiast smukły kształt oraz niewielka waga – 1,75 kg wraz z baterią – ułatwi prowadzenie czynności remontowo-budowlanych w trudno dostępnych miejscach oraz nad głową, kiedy liczy się komfort, łatwy dostęp do obszaru wiercenia oraz wygoda.
Technologia na pierwszym miejscu
Głównym atutem wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic z oferty firmy LŁ jest wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Elementy rozbudowanego systemu elektronicznego znajdują się w maszynie, akumulatorach Li-Ion i ładowarkach. W skład funkcji zarządzanych elektronicznie wchodzą: sterowanie obrotami i ich stabilizacja, ochrona silnika przed nadmiernym przeciążeniem i wysoką temperaturą uzwojeń oraz baterii przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i za wysoką temperaturą ogniw. Jeżeli zdarzy się sytuacja, kiedy dojdzie do przeciążenia systemu lub akumulatora – narzędzie wyłączy się, a elektroniczny wyświetlacz zasygnalizuje przeciążenie. Warto wspomnieć, że wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic zamiast standardowego wskaźnika poziomu naładowania baterii, posiada wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii. Jest to o tyle ważne, że lampka kontrolna na wyświetlaczu zapala się dopiero wtedy, kiedy bateria jest zupełnie rozładowana. Takie specyficzne rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie zasobów akumulatora i jednocześnie zapobiega przedwczesnemu podłączaniu sprzętu do ładowarki, co z kolei mogłoby skutkować zmniejszeniem jej pojemności oraz skróceniem żywotności. Całkowity czas ładowania akumulatora, wynoszący około 35–40 minut, daje użytkownikowi pewność, że bateria została naładowana do końca.
Dodatkowe funkcje praktycznym uzupełnieniem
Biorąc pod uwagę konstrukcję wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic, z pewnością należy wspomnieć o planetarnej przekładni, której elementy składowe wykonane zostały ze stali najwyższej jakości. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie dużej wytrzymałości i wysokiego momentu obrotowego (siły dokręcania) a jednocześnie małej masy. Często na rynku spotyka się rozwiązania metalowo – plastikowe, jednak Panasonic produkuje przekładnie wyłącznie z metalowymi podzespołami żeby zagwarantować wieloletnią bezawaryjną eksploatację nawet w ciężkich warunkach pod dużym obciążeniem. Warto nadmienić, że narzędzie posiada wysoki „miękki” moment obrotowy, co oznacza bardzo dużą siłę wkręcania przy stosunkowo niewielkiej masie własnej maszyny. Będzie to z pewnością funkcjonalne udogodnienie dla wszystkich, którzy muszą prowadzić długotrwałe prace remontowo-budowlane. Sprzęt marki Panasonic wyróżnia także technologia IP, czyli Intelligent Protection, co sygnalizuje najwyższą wytrzymałość urządzenia na czynniki niszczące, takie jak kurz czy wilgoć. Wmontowana w wiertarko-wkrętarkę dioda LED pozwala na maksymalne doświetlenie miejsca pracy, a za pomocą specjalnego haka można zawiesić sprzęt, którego w danym czasie nie używamy na pasku u spodni.
13 mm profesjonalny bezkluczykowy uchwyt wiertarski pozwala z kolei na zmianę osprzętu jedną ręką. Przy zakupie wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic otrzymamy 3 lata gwarancji na samą maszynę oraz 2 lata na baterię i ładowarkę, należy jedynie zarejestrować sprzęt w centralnej bazie Panasonic. Gwarancja jest ważna na terenie całej Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Turcji.
Wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic to urządzenie, które bezsprzecznie przyda się, zarówno w każdym domu, jak i w każdej profesjonalnej ekipie remontowo-budowlanej. Idealne do prowadzenia robót wykonywanych nad głową, w trudno dostępnych miejscach, kiedy liczy się precyzja, komfort pracy i łatwe manewrowanie urządzeniem.
Źródło: Tynki, nr 6 (35) 2015
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Urządzenia do nakladania tynków
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia