Nie kupuj, wypożycz w CRAMO!
Zakup i koszty utrzymania sprzętu, to największa zmora firm z sektora budowlanego, zwłaszcza w obecnej sytuacji spowolnienia gospodarczego. Z drugiej jednak strony bez odpowiedniego zaplecza maszynowego, większość zleceń wymagających wyspecjalizowanego sprzętu, może przejść koło nosa. Na to przedsiębiorca nie może sobie pozwolić. Co w takiej sytuacji? Odpowiedź jest jedna: CRAMO – wypożyczalnia maszyn budowlanych.
Fot. CRAMO
Inwestowanie jest nieodłączną i elementarną częścią rozwoju każdej firmy. Często jednak koszty inwestycji, które są niezbędne do obsługi zleceń budowlanych i zawierania intratnych kontraktów, przewyższają możliwości finansowe przedsiębiorstwa, tworząc wąskie gardło. Dzieje się tak, bo zwykle inwestowanie utożsamia się z kupowaniem, późniejszymi kosztami eksploatacji i utrzymania, serwisowaniem, naprawami, kosztami obsługi… Drogo to wszystko wychodzi, zwłaszcza, gdy potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, zoptymalizowanego pod kątem konkretnych zleceń. Na szczęście dla tych przedsiębiorców istnieje rozwiązanie, które bez konieczności nabywania sprzętu na własność, daje do niego pełny dostęp. Możliwość korzystania z ogromnej floty maszyn i narzędzi, kiedy są potrzebne, bez zbędnych kosztów serwisowych i eksploatacyjnych, bez przestojów i dodatkowego ryzyka, daje nieograniczoną wolność, elastyczność i co najważniejsze – nowych klientów i wymierne korzyści finansowe.
Optymalizacja i przejrzystość kosztów
Za korzystaniem z usługi wynajmu, alternatywy do kupna czy leasingu sprzętu, przemawia co najmniej kilka istotnych powodów. Niezaprzeczalnie najważniejszym z nich jest duża opłacalność i przejrzystość kosztów, jakich brak w przypadku kupna czy leasingu. Płaci się tylko za to, co aktualnie jest potrzebne i to przez okres, jaki samemu się ustali (w przypadku wynajmu długotrwałego jest to od 12 do 60 miesięcy). Tylko takie podejście gwarantuje optymalizację kosztów, bo dysponuje się sprzętem, jakiego się potrzebuje, wtedy, kiedy się go potrzebuje, dzieląc przy tym koszty z innymi. Po co kupować coś, czego będzie się używać tylko przez jakiś czas, a później urządzenie to będzie tylko generować dodatkowe koszty utrzymania? Odsprzedanie maszyny z dużą stratą, również nie wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem…
Wynajmując maszynę, nie trzeba też martwić się o niespodziewane, dodatkowe wydatki związane chociażby z serwisem czy naprawą. Obsługę w tym zakresie gwarantuje autoryzowany serwis, zapewniony przez Cramo. Nie mniej ważne jest to, że wypożyczając sprzęt nie trzeba zaprzątać sobie głowy dopuszczeniami dozorowymi i przeglądami konserwatorskimi, często związanymi z koniecznością utrzymywania dodatkowych etatów, generującymi zbędne koszty. Cramo bierze również na siebie kwestie odpowiedzialności przed służbami bezpieczeństwa pracy.
Wyprzedź konkurencję!
Przedsiębiorcy coraz częściej uświadamiają sobie korzyści płynące z wynajmu sprzętu, na co wskazuje rosnąca popularność tej usługi, szczególnie jeśli chodzi o sprzęt dla najbardziej wymagających i specyficznych zleceń. Klienci tym bardziej doceniają wsparcie oferowane przez Cramo, bo dzięki temu sami mogą skupić się na własnej działalności. Kwestie związane z dostarczaniem sprzętu budowlanego zostawiają fachowcom, dla których ani czas ani koszty transportu nie są obciążeniem, dzięki 21 oddziałom regionalnym w całym kraju. Ponadto Grupa Cramo oferuje ponad 190 tys. jednostek sprzętowych, w tym jedną z największych w Polsce flot walców drogowych. Do tego cały sprzęt to nowe maszyny, których wiek nie przekracza dwóch lat.
Elastyczność i wolność rozumiana jako brak ograniczeń dyktowanych posiadanym sprzętem, jest gwarantem nie tylko stabilności i wiarygodności, ale rozwoju firm współpracujących z Cramo. Przedsiębiorca bowiem nie musi ograniczać się do zleceń, które może przy pomocy własnej floty wykonać, ponieważ ma do dyspozycji ogromny „arsenał” sprzętowy Cramo. Zastosowanie optymalnego sprzętu daje więcej możliwości oraz lepszy efekt w krótszym terminie. Zdarzają się również sytuacje, w których szybkość reakcji na zmiany decyduje o powodzeniu. Z Cramo również i to jest możliwe.
Źródło: Tynki, nr 2 (15) 2012
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tapety z włókna szklanego
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia