Oferta dla profesjonalistów
Cechą wspólną wyrobów Rubi jest ich wysoka jakość oraz jednolita, charakterystyczna dla marki kolorystyka i estetyka wykonania. Obok funkcjonalności i trwałości narzędzi, właśnie estetyka odgrywa sporą rolę przy wyborze produktów Rubi przez profesjonalistów.
Fot. Rubi
Co to jest Rubi?
Nazwa Rubi pochodzi od miejscowości nieopodal Barcelony, gdzie ponad 50 lat temu bracia Joan i Antoni Boada rozpoczęli produkcję skonstruowanych przez siebie przecinarek do mozaiki ceramicznej. Przecinarki szybko zyskały szerokie uznanie, a rodzinna firma Germans Boada (po katalońsku „bracia Boada”) wkrótce szybko się rozwinęła budując kolejne hale produkcyjne, magazyny, a przede wszystkim powiększając ofertę o nowe modele narzędzi budowlanych przeznaczonych dla glazurników i tynkarzy.
Rubi dziś
Rubi – Germans Boada SA dziś to hiszpańska grupa produkcyjno-handlowa z centralą w Rubi, nowoczesnymi fabrykami oraz siecią kilkunastu filii zagranicznych w USA, Meksyku, Chinach, w największych krajach Europy Zachodniej, a także w Polsce, gdzie od trzech lat działa najmłodsza filia – Rubi Polska Sp. z o.o. Produkty Rubi są sprzedawane w 140 krajach i cieszą się dużym uznaniem wśród profesjonalnych użytkowników w branży budowlanej, dla których przede wszystkim są przeznaczone.
Paca prosta Rubi Reflex
Fot. Rubi
Aktualna oferta
Oferta Rubi wyróżnia się przede wszystkim szerokim zakresem. Katalog zawiera obecnie 2 tys. pozycji. Z jednej strony jest to efektem konsekwentnego nastawienia firmy na eksport i dopasowywanie się do przeróżnych potrzeb i przyzwyczajeń pracowników budowlanych w różnych krajach świata (np. gama kielni zawiera 80 wyrobów różniących się kształtem, wielkością i wykończeniem, a oferta tarcz diamentowych obejmuje 18 rodzajów). Z drugiej strony, ilość wyrobów w katalogu Rubi jest wynikiem zasady, by profesjonalnemu budowlańcowi dostarczyć absolutnie wszystkiego, co potrzebne jest do idealnego wykończenia wnętrza.
Główne produkty
Z marką Rubi tradycyjnie najbardziej kojarzone są profesjonalne przecinarki do płytek ceramicznych. Gama przecinarek ręcznych obejmuje ponad 30 typów. Wynika to z potrzeby dostosowania narządzi do rosnących wymiarów produkowanych płytek i ich twardości. Z drugiej strony, zgodnie ze wspomnianą powyżej zasadą uwzględniania różnych preferencji użytkowników na globalnym rynku, Rubi oferuje np. specjalny model przecinarki z drewnianą podstawą popularny głównie wśród niemieckich użytkowników. Innym przykładem jest przecinarka jednoprowadnicowa przeznaczona na rynek włoski.
Kielnie Rubi: półokrągła, trapezowa, typu podkowa
Fot. Rubi
Produkty do wykańczania wnętrz
Poza przecinarkami ręcznymi, trzon oferty Rubi tworzy kilkanaście innych grup produktów przeznaczonych do kompleksowego wykańczania powierzchni: narzędzia do wykonywania otworów w twardych materiałach, pace metalowe, gumowe i plastykowe, kielnie, przyrządy do odwzorowywania kształtów, przyrządy niwelujące i pomiarowe, szeroka gama przecinarek elektrycznych oraz urządzenia do układania dużych powierzchni z płytek ceramicznych.
Spora grupa produktów ma zastosowania zarówno przy układaniu płytek oraz w innych specjalnościach budowlanych. Dotyczy to np. rodziny mieszadeł do zapraw cementowych, farb i klejów, przecinarek elektrycznych do materiałów budowlanych, elektronarzędzi (szlifierki kątowe, młoty udarowe, wiertnice, bruzdownice).
Rubi oferuje także kilka grup wyrobów ogólnobudowlanych, jak np. generatory prądu, akcesoria i lampy budowlane, kruszarki, narzędzia do betonu matrycowego.
Całości dopełniają produkty: z gamy Rubiquip, tj. wyposażenie, ubiory i sprzęt ochrony osobistej; z gamy Rubinet, czyli produkty chemiczne do czyszczenia i konserwacji powierzchni ceramicznych i kamiennych; oraz nowo wprowadzona gama Rubidermo zawierająca m.in. specjalne kremy i środki ochrony skóry.
Źródło: Tynki, nr 2 (3) 2009
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia