Rusztowania do zadań specjalnych
Harsco Infrastructure to jeden z największych światowych dostawców rusztowaniowych systemów dostępowych. Posiada w ofercie deskowania i rusztowania fasadowe, przestrzenne oraz przejezdne. Specjalizuje się w złożonych przedsięwzięciach o dużej skali trudności. Wykazuje się ponad 100-letnim doświadczeniem w projektowaniu i zarządzaniu dostawami systemów dostępowych dla największych firm w branży na całym świecie.
Fot. Harsco
Wszystkie oferowane przez Harsco produkty i usługi dotyczące rusztowań spełniają wymogi obowiązującego prawa, są gruntownie sprawdzane pod względem jakości bezpieczeństwa użytkowania oraz podlegają regularnym kontrolom. Systemy rusztowań zostały sprawdzone na projektach prowadzonych przez najbardziej wymagających inwestorów. Wykorzystywane są na wielu różnorodnych budowach: od miejsc użytku publicznego, takich jak dworce kolejowe i lotniska do zamkniętych zakładów przemysłowych, takich jak rafinerie petrochemiczne czy platformy wiertnicze.
Harsco, współpracując z klientami już na etapie koncepcji projektowej, w pełni rozumie wymagania dotyczące danego przedsięwzięcia i proponuje najbezpieczniejsze rozwiązanie umożliwiające pomyślne i terminowe zakończenie projektu przy zachowaniu planowanego budżetu. Ponieważ sednem działalności Harsco jest innowacja, firma tworzy rozwiązania skrojone dokładnie na miarę wymogów konkretnego projektu w oparciu o systemowy sprzęt.
W ofercie firmy znajdują się:
- rusztowania fasadowe Bosta 70, Bosta 100;
- rusztowania przejezdne Boss;
- rusztowania przestrzenne Modex.
Fot. Harsco
Bosta 70
Bosta 70 jest rusztowaniem roboczym i zabezpieczającym o szerokości 0,7 m spełniającym wymagania normy DIN EN 12811 dla maksymalnego dopuszczalnego obciążenia pomostu wynoszącego 200 kg/m². Rusztowanie Bosta 70 posiada certyfikat bezpieczeństwa „Znak B” wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (IMBiGS). Prosta obsługa zapewnia szybki, bezproblemowy i absolutnie bezpieczny montaż tego rusztowania, przekłada się to na oszczędność czasu i pieniędzy. Wymiary Bosta 70 opracowano na podstawie doświadczeń praktycznych, czyniąc z tego rusztowania rozwiązanie wszechstronne i elastyczne. Dzięki długości pola od 0,74 m do 4,00 m, szerokości w zakresie od 0,70 m do 1,70 m i wysokości ramki od 0,66 m do 2,00 m rusztowanie to będzie pasowało po prostu wszędzie.
Bosta 100
Bosta 100 jest idealnym systemem rusztowań dla zastosowań wymagających pracy z dużymi obciążeniami, na bardzo dużych wysokościach lub wymagających dodatkowej przestrzeni. Jest to rusztowanie ramowe o szerokości 1 m, które sprawdza się w przypadku największych wyzwań. Bosta 100 otwiera nowe horyzonty dla rusztowań: to wyższa wydajność, większe bezpieczeństwo i większa oszczędność pieniędzy. Bosta 100 wytrzymuje maksymalne obciążenia powierzchni – 600 kg/m², miejscowa nośność powierzchni do 1000 kg/m². Spełnia wszystkie wymagania normy DIN 4420 dla rusztowań klasy 4, 5 i 6. Wszystkie elementy są lekkie i poręczne, wystarczy jedna osoba, aby je przenosić i montować.
Fot. Harsco
Boss
W ofercie Harsco znajdują się też lekkie aluminiowe rusztowania przejezdne Boss, które są stosowane do zapewnienia bezpiecznego dostępu wewnątrz i na zewnątrz budynków, wszędzie tam, gdzie wymagane są bezpieczne, stabilne i solidne platformy robocze, które będą użytkowane w krótkim okresie. Wolnostojące moduły Boss zapewniają stabilne platformy robocze o różnych wymiarach, są idealne do prac konserwacyjnych, instalacyjnych czy wykończeniowych, ponadto cechuje je łatwy montaż. System Boss, spełnia wszystkie wymagania prawne stawiane podestom roboczym, posiada certyfikat bezpieczeństwa – Znak B – wydany przez IMBiGS. System Boss dostępny jest w długościach 1,8; 2,5 i 3 m oraz szerokościach 0,85 m lub 1,45 m. W zależności od wymiarów możliwe jest uzyskanie podestu roboczego nawet na wysokość 18,3 m. Poza wersjami podstawowymi z komponentów rusztowania Boss można tworzyć wiele złożonych konstrukcji.
Fot. Harsco
Modex
Firma Harsco oferuje również rusztowanie stojakowe Modex, którego wszechstronność i bogactwo rozwiązań otwiera szereg możliwości zabudowy rusztowaniami brył łukowych i obiektów o skomplikowanej geometrii. Rusztowanie to może służyć, jako system wsporczy, można go łączyć z systemami szalunków stropowych Topec i Topflex. Wyjątkowo łatwy, intuicyjny montaż rusztowania jest możliwy dzięki systemowi składającemu się wyłącznie z 4 elementów podstawowych. W skład systemu Modex wchodzą: podstawki, stojaki, rygle i stężenia. Na pionowych słupkach w module co 50 cm znajdują się tzw. krążki połączeniowe Modex. Umożliwiają one wykonanie 8 połączeń w kierunku poziomym i po przekątnej, które wytrzymują duże obciążenia, także przy dużych wysokościach, zapewniając sztywność konstrukcji. Bezpieczny i faktycznie jednoosobowy montaż na dowolną wysokość jest wykonywany dzięki skierowanym ku górze kielichom przyłączeniowym oraz lekkim elementom. System Modex wyróżniają praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania dzięki szerokiemu wachlarzowi akcesoriów. System Modex jest kompatybilny z rusztowaniem Bosta.
Źródło: Tynki, nr 4 (17) 2012
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia