Strona główna | SprzętRusztowania przejezdne Ringer

Rusztowania przejezdne Ringer

Rusztowania przejezdne to dobre rozwiązanie do prac wykończeniowych, montażowych oraz remontowych na wysokości. Mobilność rusztowania determinuje szybkość, efektywność, wygodę oraz bezpieczeństwo prowadzonych robót.

Pojedyncze rusztowanie przejezdne Ringer Doppelgeländer lakierowane. Można je zmontować
w zaledwie 10 minut

Fot. Ringer


Firma Ringer oferuje stalowe rusztowania przejezdne w systemie Ringer Doppelgeländer („podwójna barierka”). Dzięki atrakcyjnej cenie rusztowanie to stanowi alternatywę dla kosztownych zazwyczaj rozwiązań aluminiowych.

W skład podstawowych elementów konstrukcyjnych rusztowania przejezdnego Ringer Doppelgeländer wchodzą:
  • rama rusztowania 0,65 × 2 m (14 kg),
  • podest roboczy 0,60 × 2,5 m (26 kg),
  • podwójna barierka 2,5 m (10,2 kg),
  • słupek końcowy (3,5 kg),
  • barierka boczna (3 kg),
  • wózek jezdny pojedynczy lakierowany z kołami (24 kg)/wózek podwójny Uni ocynkowany z kołami (22,2 kg),
  • stabilizacja z kołem do wózka Uni (11,3 kg),
  • stężenie (4,2 kg),
  • aluminiowe podesty przejściowe (24 kg)/zewnętrzne drabinki z koszami ochronnymi (19,5 kg),
  • złącze regulowane (1,5 kg).
Warto zaznaczyć, że poszczególne elementy rusztowania przejezdnego stanowią integralną część systemu rusztowań fasadowych Ringer Doppelgeländer.

Podstawową zaletą rusztowania przejezdnego Ringer jest niewielka ilość elementów konstrukcyjnych, a co za tym idzie prosty i szybki montaż, a także oszczędność miejsca w transporcie i podczas magazynowania.

Dzięki zastosowaniu usztywnień dolnej ramy istnieje możliwość regulacji podestu na ramie z centymetrową dokładnością.


Podwójne rusztowanie przejezdne Ringer Doppelgeländer w wersji ocynkowanej. W tym przypadku czas montażu nie przekracza 15 minut
Fot. Ringer




Producent zadbał także o zachowanie zasad bezpieczeństwa (do podestów roboczych montowane są dodatkowo burtnice zabezpieczające przed spadaniem narzędzi oraz materiałów z platformy roboczej; zastosowanie podwójnej platformy daje obszerne miejsce do pracy i składowania materiału oraz swobodę ruchów).
Jeżeli chodzi o poruszanie się po rusztowaniu do wyboru są dwie możliwości: aluminiowe podesty przejściowe z włazem i zintegrowaną drabinką (bezpieczne ryflowane szczeble) oraz wierzchnią warstwą platformy wykończoną sklejką antypoślizgową Non-Slip; zewnętrzne drabinki montowane do ramy rusztowania wraz z koszami ochronnymi na plecy.

Przesuwanie rusztowania, bez konieczności użycia dużej siły, ułatwiają koła o średnicy 200 mm z hamulcem.

Rusztowania Ringer Doppelgeländer wykonane są zgodnie z austriackim standardem oraz Europejską Normą CEN HD 1000, grupa 3 o dopuszczalnym obciążeniu pomostu 200 kg/m2.

Źródło: Tynki, nr 2 (3) 2009
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej