Sprzęty niezbędne zimą
Jesień w pełni – w większości domów sezon grzewczy rozpoczęty. Zanim nadejdą pierwsze zimowe przymrozki wszyscy Ci, którzy zmagają się z budową starają się ukończyć prace, wiele osób decyduje się też w tym czasie na przedświąteczny remont. Warto wtedy zadbać o kilka wybranych sprzętów, które okażą się niezastąpione dla szybkiego i sprawnego ukończenia zaplanowanych prac.
Fot. Ramirent
Postawmy przy tym na jakość i znaną markę producenta sprzętu – wybierzmy taki, którego używają profesjonaliści. Aby zaoszczędzić sobie czasu i kłopotów z awaryjnością unikajmy tanich zamienników – kusząca cena najprawdopodobniej przełoży się na jakość pracy urządzenia, a pozorna oszczędność podczas zakupu może kosztować sporo nerwów i straconego czasu na wymianę i serwis urządzenia. Co więcej, wiele z prac typu: przygotowanie materiału do palenia w piecach i kominkach – wykonywane jest jedynie raz w roku. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wypożyczenie wszystkich niezbędnych urządzeń.
Największą siecią wypożyczalni w Polsce jest Ramirent. Firma posiada oddziały na terenie całego kraju. Sprzęt można wynająć na 1 dobę lub na dłużej – do momentu ukończenia prac. Wypożyczalnia oferuje wyłącznie fachowe maszyny renomowanych producentów, zapewnia pełną opiekę serwisową i pomoc w doborze oraz obsłudze sprzętu. Warto zaglądać na stronę internetową wypożyczalni, gdyż firma wprowadza wiele promocji i akcji sezonowych, w których niezbędne urządzenia można wynająć za grosze.
Które sprzęty z Ramirent mogą być niezbędne zimą? Oto lista:
- Łuparki do drewna, piły elektryczne i spalinowe – stanowią doskonałe ułatwienie dla każdego miłośnika wieczorów w blasku i cieple kominkowego ognia. Urządzenia eliminują męczącą i niebezpieczną pracę z siekierą. Gdybyśmy zdecydowali się nabyć tego typu sprzęt należy liczyć się z kosztem od kilkuset do nawet kilku tysięcy zł. Wynajem nie obciąży naszego portfela (kilkadziesiąt zł za dzień).
- Nagrzewnice i osuszacze, parasole grzewcze – w okresie zimowym urządzenia te okażą się nieodzowne podczas remontu i budowy oraz jako doskonałe zabezpieczenie przed mrozem w halach, hangarach i magazynach. Nagrzewnice są też często wykorzystywane do ogrzewania warsztatów samochodowych lub budynków gospodarstw rolnych. Parasol grzewczy z kolei sprawdzi się na balkonach, tarasach, w ogrodach, a także w zastosowaniu biznesowym: dla restauracji, klubów, kawiarni itp. Urządzenie zapewni dogodną temperaturę, dzięki przyjemnemu ciepłu emitowanemu przez promieniowanie podczerwone.
- Elektronarzędzia – okażą się niezastąpione podczas wszelkiego rodzaju remontów i prac wykończeniowych. Szlifierki kątowe, cała gama wkrętarek, młotowiertarek czy wyrzynarki do drewna to profesjonalne, sprawdzone narzędzia, które wynajmiemy już od kilku złotych na całą dobę.
- Maszty oświetleniowe, agregaty – zwłaszcza w okresie, kiedy szybko zapada zmrok, należyte doświetlenie budowy oraz zabezpieczenie na wypadek nagłej awarii prądu jest kwestią priorytetową. W ofercie wypożyczalni znajdziemy agregaty o mocy od 1,6 do nawet 400 kW oraz maszty o wysokości od 4 i 9,4 m i mocy od 3x500 do nawet 6x2000 W (te największe stosowane są jednak głównie podczas różnego rodzaju imprez i koncertów).
- Drabiny, rusztowania do samodzielnego montażu – czyli sprzęt, który powinien znaleźć się na każdej budowie. Dzięki stabilnej konstrukcji drabiny pozwalają na pracę na wysokościach do 10 metrów.
- Podnośniki montażowe do płyt karton-gips – urządzenia stanowiące idealne rozwiązanie podczas jednoosobowego montażu płyt gipsowych i drewnopochodnych, np. na sufitach. W ofercie wypożyczalni znajdziemy urządzenia o wysokości roboczej od 140 do 350 cm.
- Cykliniarki do parkietów – umożliwią nienaganne przygotowanie nawierzchni do położenia lakieru, oleju, wosku itp. Cykliniarki kątowe sprawdzą się natomiast podczas szlifowania trudno dostępnych powierzchni drewnianych, takich jak np. narożniki pomieszczeń czy przestrzenie pod kaloryferami.
- Młoty udarowo-obrotowe, młoty wyburzeniowe – niezależnie od tego, jakie prace mamy do wykonania: czy jest to wykucie dziury w ścianie, skucie starych tynków lub glazury, a może całkowite prace rozbiórkowe, w ofercie wypożyczalni znajdziemy młot odpowiadający naszym potrzebom. Od 5 do 60 J.
- Rozdrabniacze do gałęzi – stanowią najlepsze rozwiązanie problemu zgromadzonych odpadów, gałęzi, poucinanych pnączy podczas jesiennych porządków. Pozwalają na szybkie zutylizowanie niepotrzebnych gałęzi po przycinaniu drzew, które można później przeznaczyć na kompost.
- Myjki ciśnieniowe, zamiatarki – czyli urządzenia niezastąpione podczas jesiennych porządków wokół domu, czyszczenia tarasów, garaży, sprzętów i posesji.
Źródło: Tynki, nr 6 (19) 2012
CZYTAJ WIĘCEJ
Nadchodzi zima! Jak w kilku krokach sprawdzić stan domowego ocieplenia?
Skuteczne ocieplanie domu w trudnych warunkach pogodowych
Technologia ociepleń z użyciem styropianu w systemie Alpol Eko Plus
Termomodernizacja przeprowadzana w dwóch etapach, czyli jak przygotować elewację na nadejście zimy
Sprawdźmy stan termoizolacji domu przed zimą
Arsanit: Korzystanie z środków przyspieszających wiązanie i wysychanie
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia