Strona główna | SprzętSystemy rusztowań ALUHAK

Systemy rusztowań ALUHAK

Nieprzerwanie od 1986 roku firma ALUHAK produkuje, dostarcza i udoskonala najwyższej jakości konstrukcje aluminiowe. W 2006 roku całość produkcji została przeniesiona ze Skandynawii do Polic koło Szczecina.

Fot. ALUHAK

W Norwegii ALUHAK jest liderem rynku rusztowań aluminiowych i głównym dostawcą dla najbardziej wymagających branż, takich jak petrochemia, przemysł wydobywczy czy energetyka. Przy projektowaniu oraz produkcji rusztowań firma na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo użytkowników i wysoką jakość produktów. Innowacyjne rozwiązania, stały rozwój techniczno-konstrukcyjny, elastyczność oraz krótki czas realizacji sprawiają, że ALUHAK jest preferowanym dostawcą rusztowań i produktów aluminiowych w Skandynawii.

Do 2011 roku możliwości produkcyjne firmy ALUHAK zaspokajały wymogi jedynie rynku norweskiego. Rosnące zapotrzebowanie na rusztowania aluminiowe, skłoniło firmę do podjęcia decyzji o modernizacji linii produkcyjnej, co bezpośrednio przełożyło się na znaczące powiększenie produkcji. Pozwoliło to na rozpoczęcie sprzedaży rusztowań również na szeroko pojętym rynku europejskim, w tym w Polsce.


Fot. ALUHAK

ALUHAK rusztowania aluminiowe produkowane są z najlepszej jakości stopu aluminium. Użyte do jego produkcji składniki powodują, że rusztowania są odporne nawet na działanie wody morskiej, co maksymalnie wydłuża ich trwałość i żywotność. Dzięki temu rusztowania nie rdzewieją. Ciężko byłoby w chwili obecnej znaleźć na rynku światowym drugi tak samo wytrzymały i odporny na korozję stop aluminium, wykorzystywany do produkcji rusztowań.

Rodzaje rusztowań aluminiowych ALUHAK:
  • rusztowania elewacyjne (fasadowe);
  • rusztowania modułowe (przestrzenne) – możliwość łączenia z elewacyjnymi;
  • rusztowania przejezdne (podesty wieżowe);
  • klatki schodowe i schodnie;
  • rusztowania wiszące.

Fot. ALUHAK

Zalety aluminiowych rusztowań ALUHAK:
  • niska waga – nawet 50% mniejsza, niż w przypadku standardowych rusztowań stalowych;
  • kompaktowe wymiary – możliwość przewożenia samochodem dostawczym nawet do 200 m2 rusztowania fasadowego;
  • szybkość i prostota montażu bez konieczności używania młotka;
  • brak iskrzenia – ważne przy montażu w zakładach zagrożonych pożarem bądź wybuchem;
  • trwałość – nie korodują i mało tracą na wartości po latach użytkowania;
  • sztywność konstrukcji (rusztowania fasadowe do wysokości 18 m montowane są bez konieczności stosowania stężeń ukośnych).
Uniwersalność rozwiązań firmy ALUHAK powoduje, że rusztowania znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach np.: w budownictwie ogólnym do ocieplania budynków, podczas różnego typu remontów i budów, w energetyce, przemyśle petrochemicznym, stoczniowym, a także ciężkim.

Dzięki produkcji w Polsce firma ograniczyła koszty transportu, co przekłada się na to, że cena rusztowań jest konkurencyjna na rynku (średnia cena 1 m2 kompletnego rusztowania elewacyjnego wynosi ok. 185 zł), a firma może szybko reagować na nietypowe i skomplikowane zamówienia, dostosowując się do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Źródło: Tynki, nr 2 (15) 2012
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej