Teleskopowa drabina Krause
Oferta drabin, pomostów i rusztowań do pracy na wysokości jest niezwykle bogata. Ale co wybrać? Nad odpowiedzią pracowali konstruktorzy Krause, a owocem ich działań jest teleskopowa drabina z dużą platformą roboczą, która sprawdzi się zarówno w branży TSL, jak i wielu gałęziach przemysłu.
Fot. Krause
Oferta drabin, pomostów i rusztowań do pracy na wysokości jest niezwykle bogata. Możemy wybierać pośród łatwych i szybkich w użyciu drabin przystawnych, wolnostojących oraz przegubowych dedykowanych krótkotrwałym pracom lub postawić na pomosty jezdne oraz rusztowania, gdy czas wykonania zadania znacząco przekracza 30 minut. Ale co wybrać, gdy w równym stopniu zależy nam na wygodnej platformie roboczej, możliwości szybkiej regulacji wysokości urządzenia oraz równie szybkim jego przemieszczaniu? Nad odpowiedzią pracowali konstruktorzy Krause, a owocem ich działań jest teleskopowa drabina z dużą platformą roboczą, która sprawdzi się zarówno w branży TSL, jak i wielu gałęziach przemysłu.
Drabiny z platformą to urządzenia bardzo chętnie wybierane przez profesjonalistów, którzy na wysokości spędzają dużą część roboczego dnia. Ten rodzaj urządzenia pozwala na długotrwałą pracę nie powodując dyskomfortu czy zmęczenia.
Potrzeba matką wynalazków
Innowacyjne rozwiązania rodzą się z potrzeby. Tak było także w przypadku drabiny teleskopowej jezdnej z dużą platformą roboczą, na którą zapotrzebowanie przyszło bezpośrednio z rynku. Specjaliści z branży logistycznej, budowlanej oraz różnych dziedzin przemysłu od dawna wskazywali producentom drabin trzy podstawowe cechy, jakie powinien skupiać jeden produkt. Połączenie dużej platformy roboczej z lekką i mobilną konstrukcją od dawna nie stanowiło problemu, o czym świadczy obecność takich produktów na rynku. Brakowało w nich jednak możliwości regulacji wysokości, tak potrzebnej podczas szeregu prac w magazynie czy warsztacie. Tylko jak szybko i łatwo zmienić wysokość drabiny wyposażonej w platformę roboczą?
Innowacje gwarancją komfortu
Prace konstruktorów Krause od zawsze koncentrują się na tworzeniu produktów, które zapewnią fachowcom maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu, nie tylko podczas samego użytkowania sprzętu, ale i jego przemieszczania oraz przechowywania. Użytkownicy doceniają więc niską wagę produktów, niewielkie rozmiary, systemy rolek jezdnych ułatwiających zmianę położenia oraz automatyczne rozwiązania, które czynią urządzenie praktycznie bezobsługowym. – Wszystkie te wymagania spełnia zaprojektowany przez nas model. W zależności od wersji drabina waży zaledwie 22 lub 26 kg i wyposażona została w stabilizator poprzeczny z rolkami. Na uwagę zasługuje opatentowany System ClickMatic, który pozwala na niezwykle proste i szybkie regulowanie wysokości drabiny, dzięki czemu użytkownik samodzielnie dostosuje poziom platformy do aktualnych potrzeb – wyjaśnia Marek Banach, ekspert firmy Krause.
Bezpieczeństwo to norma
Zgodnie z przyjętymi regulacjami, drabina teleskopowa jezdna z dużą platformą roboczą podlega normie PN-EN 131. Oznacza to m.in., że dopuszcza się obciążenie do 150 kg. – Warto zwrócić uwagę na ten parametr, gdyż na naszym rynku spotyka się drabiny pozwalające na obciążenie do zaledwie 120 kg, co jednoznacznie przekreśla ich zgodność z obowiązującą normą. Podczas zakupu sprawdzajmy także, czy drabina została wyposażona w pasy zabezpieczające przed zbyt dużym rozstawem, co również jest wymagane przez prawo – przestrzega ekspert Krause. Listę wymagań bezpieczeństwa, jakie spełnia drabina Krause uzupełniają pałąk ochronny wraz z łańcuchem, a także zintegrowana blokada samoczynnego złożenia/rozłożenia, stanowiąca o wyjątkowej stabilności.
Dwa warianty dla maksymalnej elastyczności
Drabina teleskopowa Krause dostępna jest w dwóch wariantach: pierwszy z zakresem regulacji 6–8 szczebli i wysokością roboczą od 3,60 do 4,10 m, drugi zaś – z zakresem regulacji 8-10 szczebli, pozwalający na pracę na wysokości od 4,10 do 4,64 m. Na uwagę zasługuje także niewielka, wynosząca zaledwie 800 mm, szerokość drabiny, która umożliwia ustawienie jej w ciasnych pomieszczeniach lub wąskich przejściach między regałami, co czyni ją praktycznie bezkonkurencyjną w branży logistycznej.
Drabina teleskopowa z dużą platformą roboczą to wyjątkowy produkt, który cieszy się zainteresowaniem specjalistów wielu branż. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę jej unikatową konstrukcję oraz szeroki wachlarz innowacyjnych rozwiązań, zaprojektowanych z myślą o użytkowniku.
Źródło: Tynki, nr 1–2 (39) 2017
CZYTAJ WIĘCEJ
Drabina przegubowa Krause - wielofunkcyjność i mobilność na wysokim poziomie
Firma Krause zostaje członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań
Krause zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Urządzenia do nakladania tynków
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia