Strona główna | Aktualności3 pomysły na oryginalny kolor w salonie - poznaj trendy w roku 2016

3 pomysły na oryginalny kolor w salonie - poznaj trendy w roku 2016

Salon - wizytówka mieszkania. To tutaj spędzamy wolny czas z najbliższymi, tu przyjmujemy i zabawiamy gości. Urządzaniu salonu poświęcamy tyle samo uwagi co kuchni - sercu domu. Jego wystrój mówi o naszym temperamencie, guście, potrzebach, często mówi też o zainteresowaniach i hobby. Najczęściej polskie salony mają zachowawczą kolorystykę - dominują biele, szarości, beże, brązy i czerń. Jeśli odważniej używamy kolorów, sprowadza się to tylko do dodatków i dekoracji.

A co gdyby przełamać ten trend i zaszaleć z nowymi, nietypowymi barwami na ścianach? Wyjdź poza standardy! Salon ze ścianą w oryginalnym kolorze będzie jedyny w swoim rodzaju.

Zgaszona czerwień.


Czyli kolor Soczystego Grejpfruta. Wyrafinowany i zmysłowy. Wspaniale komponuje się z szarościami i czernią, którym dodaje kobiecego ciepła.

Czerwień w takim wydaniu nie pobudza tak jak intensywny karmin, dzięki czemu przebywanie w pomieszczeniu o tak pomalowanych ścianach nie męczy i nie nadweręża układu nerwowego. Wręcz przeciwnie - Soczysty Grejpfrut otula swoim łagodnym ciepłem i sprawia, że z takiego salonu nie chce się wychodzić. Ten kolor sprawdzi się w salonie zakochanych - w sobie wzajemnie i w życiu.

Limonkowa soczystość

A konkretnie kolor o nazwie Wiosenny Liść. To druga propozycja, dzięki której można nadać inny charakter modnej szaro-czarnej przestrzeni. Soczysta zieleń przepięknie kontrastuje z powagą i dystyngowaniem głębokich szarości.


Ściana i dodatki w takim kolorze dodają ożywczej, radosnej energii do powściągliwego, męskiego wnętrza, nie ujmując mu nic z elegancji. Dzięki temu każdy dzień w takim salonie jest jak wiosenny poranek.


Docenią to wszyscy, którzy nie lubią letargu, za to potrzebują codziennie świeżej porcji pozytywnych impulsów.

Poczuj miętę

Innym sposobem na orzeźwienie o każdej porze roku jest wprowadzenie do wnętrza koloru miętowego. I dokładnie taką nazwę nosi kolejna godna polecenia farba, dzięki której można nadać wyjątkowy charakter salonowi: "Miętowe Orzeźwienie".


Chłodny odcień pastelowego seledynu wprowadza rześkość do wnętrza, stwarzając idealne warunki do wyciszenia emocji po nerwowym dniu, ale bez wprowadzania w rozleniwienie. Biele, szarości i czerń idealnie dopełnią kompozycję. Warto jednak rozważyć też wprowadzenie innych pastelowych odcieni - dzięki temu uzyskamy radosne, kobiece wnętrze o wyjątkowej lekkości. Wnętrze niczym lody sorbetowe… idealne na gorące lato i zarażające optymizmem zimą.


Klasyka jest zawsze dobrym rozwiązaniem, ale czasami warto wychodzić poza dobrze znane schematy. Szare i białe ściany są piękne i modne, ale może właśnie w tym roku przełamiesz resztkę wewnętrznego oporu i zaszalejesz malując swój salon na któryś ze zwariowanych, oryginalnych kolorów? Polecamy gorąco takie rozwiązanie. To może być wstęp do prawdziwej życiowej rewolucji… A gdy zatęsknisz to klasyki, zawsze możesz do niej wrócić. Malowanie ścian jest przecież najszybszym i najtańszym sposobem na całkowitą odmianę wnętrza.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

"Paradise Found" - Kolor Roku 2016 według firmy PPG
Złocista ochra kolorem roku 2016 według marki Dulux
Marka Benjamin Moore prezentuje kolekcję farb Color Trends 2016
Marka Magnat prezentuje trendy kolorystyczne na 2016 rok
Marka Śnieżka prezentuje najmodniejsze kolory farb w 2016 roku
Salon zrobiony na szaro - inspiracje marki Dekoral



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej