Strona główna | AktualnościNowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool

Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool

Rockwool Polska oficjalnie uruchomił 3 września br. w fabryce w Małkini najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie liniędo produkcji skalnej wełny mineralnej.

Uroczyste otwarcie nowej linii firmy Rockwool w Małkini. Wstęgę przecinali (od lewej): Marek Kubaszewski – wójt Gminy Małkinia, Jacek Romaniuk – dyrektor fabryki Rockwool w Małkini, Hans Michael Kofoed-Hansen – ambasador Królestwa Danii, Eelco van Heel – dyrektor generalny Grupy Rockwool, Grzegorz Mackiewicz – prezesa zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zbigniew Kamiński – starosta Powiatu Ostrów Mazowiecka
Fot. Rockwool

Rockwool Polska oficjalnie uruchomił 3 września br. w fabryce w Małkini najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie linię do produkcji skalnej wełny mineralnej. Podwoi ona moce produkcyjne zakładu i pozwoli zaspokoić wciąż rosnący popyt na materiały izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej w Polsce i u jej wschodnich sąsiadów. Koncern zainwestował w przedsięwzięcie ponad 250 mln zł. Otwarcie nowej linii zbiegło się z obchodami 15-lecia działalności firmy na polskim rynku.

Prace nad budową siódmej już z kolei w fabrykach Rockwool Polska linii rozpoczęły się w styczniu 2008 roku. W ciągu niespełna roku firma stworzyła nowoczesną, niezwykle wydajną linię produkcyjną.

Przy budowie nowej linii duży nacisk położono nie tylko na jej wysoką wydajność, ale także na osiągnięcie takich aspektów ekologicznych, jak: redukcja emisji gazów, poprawa akustyki i ochrona przed wtórną emisją pyłów. Na instalacje i zabezpieczenia proekologiczne linii, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego firma przeznaczyła ponad 50 mln zł.

Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

Rockwool organizuje konkurs dla architektów i projektantów
Mobilne Centrum Szkoleniowe ROCKWOOL RoadShow 2013
Akcja Kooperacja ROCKWOOL
ROCKWOOL ECOROCK FF - systemowo o ciepłych fasadach
Trwa kampania "Szóste paliwo"
20 lat produkcji ROCKWOOL w Polsce
Konkurs Multi EKO Dom - więcej czasu na ekonomiczny projekt
Statuetka Budowlanej Marki Roku 2013 dla ROCKWOOL
ROCKWOOL zainwestował w Polsce kolejne 100 mln złotych
Wełna mineralna, czyli naturalny materiał izolacyjny
Niepalna, wyciszająca, trwała. Dlaczego wełna skalna to wybór na lata?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Uwzględnij grubsze ocieplenie - za rok wchodzą nowe Warunki Techniczne!

Inwestorzy indywidualni decydujący się w ostatnich latach na budowę domu musieli dostosować się do wyższych standardów związanych z oszczędnością energii cieplnej, co wynika z nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Cykl zmian, zapoczątkowanych jeszcze w 2014, znajdzie swój finał 1 stycznia 2021, kiedy to ostatecznie w życie wejdą docelowe wymagania cieplne względem dachów i ścian zewnętrznych. Jak przygotować się na nadchodzące regulacje? Ile centymetrów ocieplenia trzeba będzie dołożyć? Ile to będzie kosztować? Czytaj więcej